• Uncategorized
  • 0

Evcil hayvanlarınız için Cadılar Bayramı Güvenlik İpuçları

Cadılar Bayramı yaklaşımlarının yanı sıra düşüncelerimiz Goblinlere, Teknik veya Tedaviye’nin yanı sıra partilere de yönelir, bazı Cadılar Bayramı geleneklerinin evcil hayvanlarınızın sağlığı için tehlikeli olduğunu unutmayın. .

ASPCA, bu sefer yılın bu sefer evcil hayvanlarınızı risksiz ve stressiz tutmasına yardımcı olacak bu sağduyulu uyarı sunar. Evcil hayvanınızın potansiyel olarak tehlikeli bir madde aldığından şüpheleniyorsanız, lütfen (888) 426-4435 numaralı telefondan veteriner hekiminizi veya ASPCA Hayvan Zehir Yönet Merkezi’nizi arayın.

1. Hileler yok, ikram yok: Şekerlerin kase dolu hile ya da triaterler için, karlı ve kabarık için değil.

Tüm formlarda çikolata-özellikle karanlık veya pişirme çikolata-can köpekler ve kediler için son derece tehlikelidir. Önemli miktarda çikolata alım belirtileri kusma, ishal, hiperaktivite, artan susuzluk, idrara çıkmanın yanı sıra kalp atış hızı ve hatta nöbetleri içerebilir.

Yapay tatlandırıcı ksilitol içeren şekerler köpekler için zehirli olabilir. Az miktarda ksilitol tatlandırıcı bile kan şekerinde beklenmedik bir azalmaya neden olabilir, bu da depresyona, koordinasyon eksikliğine ve nöbetlere yol açar. Önemli ölçüde düşük kan şekeri durumlarında, karaciğer yetmezliğinin meydana geldiği anlaşılmıştır.

Teneke folyo ve selofan şeker sargılarının yutulması boğulma tehlikesi sunabilir veya bağırsak tıkanmasına neden olabilir.

2. Kabak ve dekoratif mısır gibi önde gelen Cadılar Bayramı bitkilerinin oldukça toksik olmadığı düşünülmektedir, ancak evcil hayvanların onları yutması durumunda gastrointestinal üzüntü yaratabilirler. Büyük parçalar yutulursa bağırsak tıkanması bile olabilir.

3. Kabloları ve elektrikli ışıklardan kordonları ve diğer tasarımları evcil hayvanlarınızın erişemeyeceği diğer tasarımları da saklayın. Çiğnenirse, evcil hayvanınız cam veya plastik parçalarından ağzına zarar verebilir veya potansiyel olarak ölümcül bir elektrik şoku alabilir.

4. Oyma kabak kesinlikle şenliklidir, ancak bir mum eklemeyi seçerseniz çok dikkatli olun. Evcil hayvanlar hızlı bir şekilde yanan bir balkabağı vurabilir ve yangına neden olabilir. Meraklı kedicikler özellikle mum alevleri tarafından yakılma veya şarkı söyleme tehlikesini yönetir.

5. Giydirme bazı evcil hayvanlar için büyük bir dağınık olabilir. Lütfen onu sevdiğini anlamadığınız sürece köpeğinizi veya kedi kostümüne koymayın (evet, birkaç evcil hayvan gerçek jambon!). Bununla birlikte, “doğum günü kıyafetlerini” tercih eden evcil hayvanlar için, bir kostüm kullanmak aşırı strese neden olabilir.

6. Evcil hayvanınızı önlerseniz, kostümün tahriş edici veya güvensiz olmadığından emin olun. Hayvanın hareketini veya işitmesini daraltmamalı veya nefes alma, havlama veya miyav yapma yeteneğini engellememelidir. Aynı şekilde büyük geceden önce kostümleri deneyin. Evcil hayvanınız sıkıntılı görünüyorsa, alerjik veya anormal davranış gösteriyorsa, naturel’e gitmesine veya neşeli bir bandana giymesine izin vermeyi düşünün.

7. Evcil hayvanınızın kostümüne daha iyi bakın ve boğulabileceği küçük, sarkan veya hızlı çiğnenmiş parçalara sahip olmadığından emin olun. Ayrıca, kötü oturan kıyafetler dış nesnelerde veya evcil hayvanınıza bükülebilir ve yaralanmaya yol açabilir.

8. Bununla birlikte, en sosyal köpeklerin yanı sıra kediler, en yüksek hile veya tedavi ziyaret saatleri sırasında ön kapıdan uzakta ayrı bir alanda tutulmalıdır. Birçok yabancı da evcil hayvanlar için stresli olduğu kadar korkutucu olabilir.

9. Hile veya tedavi edenler için kapıyı açarken, kedi veya köpeğinizin dışarıda dart olmadığına dikkat edin.

10. IDS, lütfen! Her zaman köpeğinizin veya kediizin uygun kimliğe sahip olduğundan emin olun. Evcil hayvanınızın kaçması ve kaybolması nedeniyle herhangi bir nedenden dolayı, bir yaka, etiketler ve/veya bir mikroçip, size iade edileceği olasılıklarını artırabilir.

Ingrid Kralı

Aynı şekilde:
Bu Cadılar Bayramı – Korkunç Kedi Yok – Evcil hayvanlarınız için güvenlik ipuçları

Kedileriniz için Cadılar Bayramı Güvenlik İpuçları

Evcil hayvanlar için Paskalya Güvenlik İpuçları

«Kitap İncelemesi: P.S. Ne Söylemedim – Megan McMorris tarafından düzenlendi
Pet Photography – Paws’dan Megan Lee ve Claws Photography ile bir röportaj »

Evcil hayvanlarınız için Cadılar Bayramı Güvenlik İpuçları hakkında 2 Yorum

Ingrid diyor ki:

20 Ekim 2009, 07:34

Bunu tweetlediğiniz için teşekkürler, Elizabeth. Amber kapı zilinden de nefret ediyor.

Cevap vermek

Elizabeth Spann Craig diyor ki:

19 Ekim 2009, 21:03

Harika ipuçları, Ingrid! Bunları tweetliyorum. Corgi’miz Cadılar Bayramı’nda çok endişeleniyor…. Tüm kapı zili çalıyor! Kedilerimizin tam olarak nasıl yaptığını merak edeceğim. Zevk bitene kadar hepsini yukarıda tutacağım.

Elizabeth
Gizem Bestesi Cinayettir

Cevap vermek

Yanıt bırak Cevap İptal Et
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *
Yorum *
İsim *

E -posta *

Bir yorum bırakarak, bu web sitesi tarafından verilerinizin toplanmasına katılırsınız.
Gizlilik Politikası.
*

E-posta yoluyla takip yorumlarını bana bildirin. Aynı şekilde yorum yapmadan abone olabilirsiniz.

Δ

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *