• Uncategorized
  • 0

CJ Lyons ile yapılan bir röportaj, tıbbi gerilim yazarı

Tıbbi gerilim yazarı CJ Lyons’u bugün dikkatli kedi için karşılamak benim zevk. (Ve evet, bir kedi bağlantısı var – kontrol edildi!)

CJ Lyons hayatının çoğunu kenarda yaşadı. Pediatrik acil tıp konusunda eğitilmiş, yetkililere ve savcılara çocuk istismarı, tecavüz, cinayet ve Munchausen gibi durumlarda vekalet etti. Çok sayıda travma merkezinde çalıştı,
Bir ikilem danışmanı olarak Navajo Reservation, Pigser Avukatı, STAT MEDEVAC’ın yanı sıra bir uçuş doktoru uçuşuna ek olarak. Büyüleyici gerilimin yanı sıra Golden Gateway şampiyonu olan Altın Kalp Finalisti olan CJ, Amerika Romantik Yazarları, dünya çapında gerilim yazarları ve Suçlu Kızkardeşler üyesidir. Çalışmaları Crimespree, Büyüleyici Times Kitap Değerlendirme Dergisi ve Spinetingler’de yayınlandı. MWA’nın Sleuthfest, Büyüleyici Times, Colorado Gold ve RWA dahil olmak üzere birçok ulusal sözleşmede açılış konuşmaları ve atölye çalışmaları yaptı.

Tıbbi drama TV şovlarının yanı sıra hevesli bir okuyucunun hayranı olarak, geçen yıl Lifelines bulduğumda heyecanlandım. Bunun her iki dünyanın da en iyisi olacağına inanıyordum – tercih ettiğim TV şovlarından biri gibi kontrol edilen bir kitap. Gerçekten – daha iyiydi. CJ, ER’nin en iyisini ve Gray’in anatomisini, zorlayıcı bir tıbbi gerilim türünde harika bir romantizm, gerilim, dostluk ve sır karışımında birleştirir. Neyse ki, dizideki ikinci kitap olan uyarı işaretleri, çok iyi değildi. Meredith ve McDreamy, kalbini yiyin! Pitsburgh, PA’daki Mercy Hastanesi Meleklerinin yanı sıra doktorları ve PA. Dizideki üçüncü kitap Acil Bakım, 27 Ekim 2009’da yayınlandı. Dün kopyamı seçtim ve kontrol etmek için sabırsızlanıyorum!

CJ, sen eğitimli bir acil doktorsun. Bunun yerine acil tıbbı uygulamayı bırakıp bestelemeyi seçmenize ne sebep oldu?

Aslında, besteleme önce geldi. Tüm hayatım boyunca bir hikaye anlatıcısı oldum-bu, bir çocukken kurgudan gerçekliği anlatmam şartıyla, zaman aşımında saatler sürdü, bu da daha fazla hikayeye yol açtı…. Okur okur okur başlamaz, kitapları yiyip kendi hikayelerimi bestelemeye başladım.
Yayınlandığında, iyi arkadaşlar bana işimin de yayınlanması için yeterli olduğuna ikna etti, ikinci bir kariyerde bir olasılığım olduğunu fark ettim. Bu yüzden ilk kitabımı sattıktan sonra haftada 60 saat çalışmanın beni er ya da geç bırakacağını fark ettikten sonra, tam zamanlı oluşturmak için tıbbı durdurmanın yanı sıra bir inanç sıçraması aldım. Şimdiye kadar (ahşap vur!) Masrafları ödüyor ve harika bir macera oldu!

Tıp pratiğini özlüyor musunuz?

Hastalarımı mükemmel bir anlaşma özledim. Bu dünyada gerçekten neyin önemli olduğunu hatırlatmak için yeni doğmuş bir bebek tutmak gibi bir şey yok.

Lütfen bize acil bakımdan bahsedin.

Acil bakım kalbimin gerçek bir kitabı. İçinde, ücret hemşiresi Nora Halloran en büyük korkusuyla uğraşmalıdır – iki yıl önce cinsel saldırı bildirmeyerek bir meslektaşının ölümünü tetiklemiş olabilir. O zamanlar Nora’ya saldıran adam geri döndü – şimdi kurbanlarını öldürüyor.

Bir tıp uzmanının yanı sıra bir tıp uzmanı olarak, daha kötü bir senaryo öngörmek için zorlandım. Mağdurlarla uğraşmanın yanı sıra,% 60’ından fazlasının kötüye kullanımlarını hiç kimseye açıklamadığını anlıyorum – utançtan bunalmışlar, kurban olarak tanımlanacaklarından korkuyorlar ve hayatlarına devam etmek için bir gereklilik. Nora gibi güçlü bir bayanın sadece geçmişiyle uğraşmakla kalmayıp aynı zamanda eylemlerinin sonuçları tam olarak ne kadar korkunç olurdu? Katili durdurmak ve işleri doğru yapmak için ne yapardı? Bu endişeler acil bakım planını yönlendiriyor – ilk iki kitaptan daha karanlık ve edgier, ancak olması gerekiyor. Bunlar, doğru bir yanıt olmadığı karanlık, ciddi, evrensel endişelerdir.

Kitaplardaki hikaye çizgisinin ne kadarı bir doktor olarak kendi deneyiminizden alınır?

Tüm ilacı olabildiğince gerçek tutmaya çalışıyorum, kendi kariyerimden veya tıbbi literatürde bildirilen gerçek yaşam durumlarını kullanıyorum. Bununla birlikte, tüm hastalar tamamen kurgusaldır – I modifikasyonu tıbbi detaylar dışında.

Karakterlerinizde ne kadar kendiniz gösteriliyor?

Çok fazla! Lydia olmayı arzuladığım kişi. Güçlü, kararlı, akıllı, hastaları hakkında şiddetli tutkulu ve her zaman yapılacak doğru şeyi anlıyor. Amanda bazen tıp fakültesi sırasında Güney’de bir Yankee olarak yaptığım gibi, garip bir ülkede tam bir yabancı gibi hissediyor. Gina güvensizliklerimi ve kendinden şüphe duyuyor. Nora’nın yanı sıra, sahip olmakla suçlandığım tüm koruyucu, anne-Hen becerilerine sahip.

Bir kedi insanı olduğunu bulmaktan çok memnun oldum. CJ’nin kedisi Annie’yi tatmin eder. Bize biraz bi söyleyebilir misinnullnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *