• Uncategorized
  • 0

Jonathan David tarafından Fırçalar ve Tarak Kümesi

Barajı
1 Haziran 2020
Tam saç başı olan genç bir adamken (burada kel adam, bilmiyorsanız), saçlarımı şekillendirmek için kullanacağım favori bir fırçam ve tarakım vardı. Oh evet, ben o adamdım; En sevdiğim fırça ve tarakım olmadığı sürece saçımı doğru yapamadım. Bilirsiniz – kafanızda öngördüğünüz tam stili elde etmenize yardımcı olanlar.

Evcil hayvan damatları olarak, biz de aynı yoldayız – ama on kat! Fırçalar ve taraklar, hepimizin evcil hayvan bakım için gerekli olduğunu bildiği iki araç kategorisidir, ancak ezici gerçek, aralarından seçim yapabileceğimiz çok farklı fırça ve taraklarımız var, kafa karıştırıcı ve korkutucu olabilir. Ama neden bu kadar çok farklı fırça ve tarak türü var ve hepsi ne anlama geliyor?

Kısa cevap, belirli bakım ihtiyaçları için çok farklı kat tipleri, dokular, uzunluklar ve gereksinimler var, böylece eşleşecek fırçalar ve taraklarımız var. Ama asıl cevap bundan çok daha derin. Evcil hayvan stilistlerinin en iyi tımarlara ulaşmasına yardımcı olmak için belirli ihtiyaçlarla ve istenen sonuçlarla tasarlanmış çeşitli fırçalar ve taraklar vardır – ister köpeğinizi gösteriyor, ister tımar yarışmalarında rekabet ediyor ister günlük salon tımarları yapıyor.

Fırçalar

Fırçaların dökümü ile başlayalım ve en iyi kullandıkları şey, ancak sınırlı değil. Bazen deney yapın ve bazı araçları çok yönlü bulabilirsiniz!
Reklamlar

Daha ince fırçalar

Endüstrimizde en yaygın kullanılan fırça daha ince fırça. Bazıları plastikten yapılmış, bazıları metalden yapılmış ve bazıları ahşaptan yapılmış birçok boyut ve şekilde gelirler, ancak temel prensip aynıdır. Kauçuk destekli bir fırça ve genellikle bükülmüş ancak bazen düz uzunluklarla bükülmüş yoğun, ince pim kümesidir. En yaygın olarak dikdörtgen şekildedir, ancak yuvarlak, kare ve üçgen şekillerde bulunabilir ve bazıları her iki taraftan uzanan pimlerle iki katıdır. Kauçuk desteğinin gerginliği, inç kare başına pim sayısı ve pimlerin uzunluğu, pimlerin kaplamaya karşı direncini etkiler ve nihai sonucu değiştirir.

Örneğin, bazı daha ince fırçalar, çok az esnekliğe sahip kısa, çok sert pimlerle yoğundur. Bu tür fırça, kısa, sıkı astarları daha kısa kaplı ırklardan, dökülme astarının çoğunu kavrayarak ve sağlıklı koruma kıllarından yukarı ve uzağa çekerek çıkarmak içindir. Bu fırça daha uzun, daha yumuşak katlara karşı kolaylıkla kaymaz; Saçları kavrayıp çeker ve daha uzun, daha yumuşak katlara kırılma ve hasar riskiniz vardır.

Daha ince fırçalar, bir köpeğin ceketini kurutmak için harika bir araçtır ve ceket tipi için doğru kayganlığı kullanmak, saçın tamamen kurutulduğunda göründüğünü etkileyecektir. Hasar veya kırılmaya neden olmadan güzel bir şekilde üflenmiş bir palto elde etmek için iki ila üç inçlik bir kat ile kuru evcil hayvan kaplamalarını kabarttığımda daha az yoğun pimleri ve pimlerin biraz esnekliği ile daha ince bir fırça kullanmayı tercih ederim. Eğer kat kesilmiş bir ceket ise ve zaten daha kısa kesilmişse ve elimden geldiğince düz ve kabartılmışsa, kabarık kurutma işlemi sırasında paltoyu alıp düz bir şekilde çekecek hafif bir daha sert bir ince bir kaygan seçerdim.

Genel olarak göreceğiniz başka bir daha ince fırça, uzun pimleri olan bir fırça; Bazıları çok yoğun olmayan 2-3 ”kadar uzun ve tipik olarak pimler çok esnektir. Ceketin üzerinde nazik olacak şekilde tasarlanmış ve en az miktarda kırılmaya neden olurlar. Yaygın olarak kolayca kırılan ancak yine de kanişler, bichons, bedlington terrierleri veya benzer katlara sahip köpekler gibi düz kabartması gereken ince saçlar için kullanılırlar.

Gerçek fırçanın çeşitli şekilleri bir seçim ve amaç meselesidir. Belki daha küçük bir köpek yapıyorsanız, daha küçük bir daha ince fırça, köpeğin vücudunun ve bacaklarının etrafında daha kolay manevra yapar. Ve köpeği çok fazla hareket ettirmek zorunda kalmadan gözlerin arasına veya bacakların arasına girmesi için küçük, üçgen şekilli daha ince bir fırça kullanabilirsiniz.

Hatırlanması gereken şey, daha ince fırçaların, ceket tipi için yanlış olanı kullanırken veya kuru katlar üzerinde aşırı agresif fırçalamadan bir miktar kırılma veya ceketin incelmesine neden olmasıdır. Çok fazla kuvvetle fırçalama, saçları çözmek yerine kırılmaya ve inceltmeye neden olabilir. Saçtaki statik elektriği azaltmak ve saçları fırçanın metal pimlerinden koşullandırmaya ve korumaya yardımcı olmak için her zaman bir fırçalama spreyi kullanmanızı öneririm. Kuru kat fırçalamak çok sert olabilir ve fırçalarınızın süzülece veya fırçalama spreyi kullanılarak daha az kırılma ile saçları daha kolay detaylandıracağını göreceksiniz.

Pim fırçaları

En sık kullanılan ikinci fırça bir pim fırçasıdır. Bir pim fırçası tipik olarak ahşaptan yapılır, kürek şeklindeki, çeşitli boyutlarda oval veya dikdörtgendir ve daha ince bir fırçanın pimlerinden çok daha kalın olan uzun, düz pimlere sahiptir. Pim fırçalarının da AF’si bir kauçuk desteği varnullnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *