Pound, bir köpeği kim kurtarabileceği konusunda çok seçicidir – kim acı çeker?

Geçen ay Best Fargo, N.D.’de Bismarck, N.D.’den bir köpek evlat edinme etkinliğinde, Pound bana iki köpek agresif, pitbull tipi köpekleri koruyucu evlere veya kurtarma gruplarına yerleştirmeye çalıştığını söyledi.

Bu köpeklerin pounddan hızlı çıkması gerekiyordu ya da “ötenazi” dedi. Her iki köpeği de insanların etrafında çok tatlı olarak tanımladı.

Gönüllü, bir kadının Pitbulls’tan biriyle ilgilendiğini söylemeye devam etti, ancak kadının housetraining yöntemi, köpeğin burnunu herhangi bir “kaza” ile ovmak ve sonra “köpeği dışarı göndermek” olacaktır.

Pound gönüllü, bu kadının bir köpek alma teklifini reddettiğini söyledi. Daha fazla soru yok.

Daha sonra Fargo’daki 4 Luv Dog Rescue ile bu iki köpekten en az birinin – “Molly” – öldürüldüğünü öğrendim çünkü “hiç kimse” onu kurtarmayacaktı. İkinci köpeğe ne olduğundan emin değilim.

Bir köpeğin burnunu kendi çişine sürtünmenin en etkili housetraining yöntem olmadığını biliyorum. Ama biliyorum ki bazı yetişkinler – çoğu köpek sahipleri seven – gerçekten evrement böyle olduğuna inanıyorlar. Ve bununla yüzleşelim, Bismarck gibi biraz kırsal bir toplulukta, “Clicker Training” tam bir norm değil. Ve sorun değil.

Belki de pitbulllardan birini almak için öne çıkan kadın, başka nedenlerle bir köpek için güvenli bir ortam sağlamazdı. Ya da belki Molly o kadar köpek agresifti ki, az sayıda insan onu almaya hak kazanırdı.

Şüpheliyim.

Muhtemelen, bu potansiyel kurtarıcı Molly ve hatta evlat edinen bir ev için kabul edilebilir bir koruyucu ev sağlayabilirdi.

Bunun yerine, Molly şimdi öldü ve kimse onun için endişelenmesi gerekmiyor.

Bu özel pound bir köpeği kimin kurtarabileceği konusunda çok seçici olmasaydı, Molly hala hayatta olurdu. Bu köpeklerden birini kurtarmak için kaç kişinin öne çıktığını merak ediyorum, sadece reddedilecek.

Bölgesel hayvan barınakları ve kurtarma grupları hayvanlarını evlere almak daha iyi bir iş çıkardıysa, bunlardan biri Molly gibi ekstra kiloluk bir köpeğe girebilirdi.

Her köpek için dışarıda bir ev var.

Huzur içinde yat, kızım.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *