Arkadaşlarınızın ve ailenizin köpekleri hakkında çok sinir bozucu nedir?

Evcil köpeğiniz mükemmel, değil mi? Can sıkıcı olan diğer köpekler.

Köpekleri seviyorum ama bazı insanların neden olmadığını görebiliyorum. Birçok evcil köpek sahibi sadece köpeklerini kontrol etmiyor ve bu da başkalarının köpekleri sevmemeye, korkmaya ve yanlış anlamaya devam etmesini gerçekten kolaylaştırıyor. Bu blogu okuyan herkes köpekleri seviyor veya tolere ediyor. Ama sadece bu, arkadaşlarımızın, aile üyelerimizin ve komşularımızın sahip olduğu köpekleri tolere ediyoruz çünkü köpekleri seviyoruz. Hayatımızdaki köpekleri sevmeyen insanlar için nasıl bir şey olduğunu hayal edin.

Geçen hafta size kendi köpeğinizden neye tahammül ettiğini sordum. Ama şimdi neye tahammül ettiğinizi veya diğer insanların köpeklerinden hoşlanmadığınızı bilmek istiyorum. Bir evcil köpek aşığı olarak bile, her zaman köpeklerden rahatsız olurum. Örneğin:

Yüzüme atlayan büyük köpekler. Birçok durumda sahipler evcil köpeğe atlamamayı göstermek için hiçbir şey yapmadılar. Bunun yerine, köpekler hatası gibi rahatsız olurlar. Ve küçük köpeklerin üzerime atlaması çok daha olası olsa da, sabrımı test eden büyük köpekler. Muhtemelen küçük bir evcil köpeğin atlayacağını varsayıyorum. Hepimiz biliyoruz ki, küçük bir evcil köpeğin sahibinin evcil köpeğe herhangi bir görgü göstermesinin pek olası olmadığını biliyoruz.

Kendini kontrol etmeyen köpekler. Arkadaşlar veya aile üyeleri köpekleriyle büyük veya küçük ziyaret ettiğinde, köpekler genellikle mobilyalar da dahil olmak üzere yere sahip oldukları gibi koşarlar. Onları ziyaret ettiğimde, aynı şey kendi evlerinde de olur. Herkes için kaotik ve stresli.

Kedilerimi kovalayan köpekler. Köpeklerin neden kedileri kovalamak istediğini anlıyorum! Ancak, birisinin evcil köpeği ziyaret ederken kedilerimi kilitlemek zorunda hissetmek kıçında büyük bir acı.

Peki ya sen? Bildiğiniz köpekler hakkında çok sinir bozucu olan nedir?

Bunu okuyan arkadaşlar ve ailem, Ace ve I’yi parçalamaya şiddetle teşvik ediliyor. İnan bana, Mutt’umun mükemmel olmaktan uzak olduğunu biliyorum. Aynı şey sahibi için de geçerlidir.

Köpekle ilgili sorunuzu bana lindsay@thatmutt.com adresinden e-posta ile gönderin.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *