Pennsylvania kömür ülkesinden

tanımlanamayan köpek, büyük olasılıkla bir fino köpeği olan bir kaniş portresi. Kirby & Siblings Güzel Sanatlar Galerisi, Carbondale, Pennsylvania, büyük olasılıkla 1860’ların sonlarında Carte De-Visite fotoğrafı.
İşte Kirby & Siblings Güzel Sanat Galerisi’nde Carbondale, Pennsylvania, uzanarak sunmayı seçen yakışıklı bir adam. Bu bit köpek büyük olasılıkla bir kaniş veya bir kaniş karışımıdır, bu da onu olağandışı ve bu resmin yapıldığı o zaman özeldir.

William E. Kirby yanı sıra John B. Kirby, büyük olasılıkla bu kartın arkasındaki Kirby ve kardeşi idi. William, Reilly’in Pennsylvania Firmasının 1868-69 sayısında Carbondale profesyonel fotoğrafçısı olarak not edildi. John, aynı kitapta Susquahanna Depot, Pennsylvania’da profesyonel bir fotoğrafçı olarak ortaya çıktı. Şu anda, birlikte çalışıp çalışmadıklarını, ancak 1868’den önce ortaklığı kopyalayıp kopyaladığını belirterek belirtemem. Bununla birlikte, William’ın bir satıcı, zarif ürünlerin yanı sıra 1870’lerde Scranton’daki Mobilya, John’un daha sonra görüldüğü yerde.

25 Scranton bölgesinin km kuzeydoğusunda, Pennsylvania Kömür Endüstrisinin ilk yıllarında önemli bir işlevi gördü. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Derin Ven Antrasit Kömür Madeninin bulunduğu ve 1829’da genç Delaware ve Hudson demiryolu için bir terminus oldu. 1851’de bir şehir olarak dahil edilmiş, göçmen bir şehridir: İrlanda, Galce ve bu resim yapıldığı sırada Almanca. Bu fotoğrafı yapan özel veya hane, pratik olarak kesinlikle iyi yapılacaklar, büyük olasılıkla bölgesel bir işadamı ya da belki de bir maden işi veya demiryolu veya ailesinden birinin yöneticisi.

Sadece bir hatırlatma: Cartes-des-Visite veya “CDVS”, 1850’lerin ortalarında sahnede ortaya çıktı ve genellikle katlar halinde basıldı. Aslen, paylaşılacak kartlara giden fotoğraflar, aynı zamanda albümlere toplanan ilk tür fotoğraflardır. Baskılarla temasa geçtikleri için (elverişsiz, basılı görüntü kadar büyükse), bu bit fotoğraflarının çözünürlüğü genellikle son derece yüksektir. Onları yakından incelemek, bir çeşit büyüteç kullanarak eğlencelidir.

Carte-de-Visite’in tersi.
Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Daha

LinkedIn
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Portrem için poz bu kadar Boremay 24, 2016 “Carte des Visite” dır.
“Nick” yanı sıra sepet, Boston, 1871april 8, 2015 “Carte des Visite”
Kaplan yazları. Onurlu bir kedi, fotoğrafçının stüdyosunu, CA’yı görür. 1870Okum 22, 2016) “Antropomorfizm”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *