• Uncategorized
  • 0

Evcil köpek eğitimi için en iyi yaka nedir?

Evcil köpek sahipleri tek bir şey üzerinde düşünülürse, yakalar. İşte neden belirli bir yaka kullanmanız veya kullanmamanız gerektiği hakkındaki görüşlerinizi dile getirme şansınız.

Önce ben gideceğim:

Tavsiye ettiğim iki yaka Halti ve sıkıştırma yakasıdır.

Her evcil köpek farklıdır ve tüm köpekler için en iyi yaka yoktur. Ancak ortalama orta veya büyük köpek için, en iyi eğitim yakası sıkıştırma yakasıdır. Düzeltme olarak hızlı bir tasma pop ile, evcil köpek çekmemeyi öğrenir.

Tabii ki, evcil köpek topuklarının güvenilir bir şekilde topuklu olduğu noktaya ulaşmak çok zaman, sabır ve pratik alır, ancak sıkıştırma yakası, özellikle güçlü köpeklerle, bu noktaya ulaşmak için iyi bir araçtır.

İzleme (veya çatal) yaka normal bir eğitim (veya boğulma) yakasına benzer, ancak çok daha etkilidir. Mutt’umun kısa, pürüzsüz ceketiyle, düzenli bir eğitim yakası düzenli olarak boynunun işe yaramaz olduğu en kalın kısmına kayar. İzleme yakası boynunda yüksek kalır ve nadiren ayarlanması gerekir.

Bazı insanlar tutam yakalarının insanlık dışı olduğunu söyleyecektir. Şahsen, kolumun sökülmesi insanlık dışı.

Yine de, birçok insanın sıkıştırma yakasıyla ilgili sorunları olduğunu ve hiçbir koşulda bir tane kullanmayacağını biliyorum. Diğer köpekler, sıkıştırma yakasıyla bile o kadar kötü çekerler ki kendilerine zarar verebilirler. İşte o zaman bir halti tavsiye ederim.

Haltis genellikle nazik liderlerle aynıdır. Her ikisi de bir köpeğin çekilmesini azaltan kafa yakalardır. Bir evcil köpeğin ne olursa olsun çektiği en kötü durumlar için bile, evcil köpek bir halti giydiğinde çekim daha az belirgindir.

Haltis ile ilgili sorun, köpeklerin düzenli bir yakaya çıktıktan sonra çekmeye ideal olacağıdır. Bazı insanlar için sorun değil, sadece Halti’ye güveniyorlar ve her zaman kullanıyorlar.

Herhangi bir eğitim yakasına güvenmek istemiyorum, bu yüzden olabildiğince sık düzenli, düz bir yaka kullanmaya çalışırken iki tür arasında ileri geri geçiyorum.

Değeri ne olursa olsun, Ace sıkıştırma yakasını tercih eder. Onları tolere etmesine rağmen, nazik liderlerden ve Haltis’ten nefret ediyor çünkü namlunun etrafında bir şey olması onu kısıtlı hissettiriyor (ya da kontrol altında söyleyeyim!). Kesicinin yakasını ne zaman açıkladığını bile bildiğini sanmıyorum.

Evcil köpek eğitimi için en iyi olan yaka hangi yaka?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *