• Uncategorized
  • 0

İncelemede 2015: 5 Çok Önemli Kedi Sağlık ve Sağlık Makaleleri

2015, burada Dikkatli Kedi’de hepimiz için son derece harika bir yıl oldu. Bu blogu her gün kontrol eden, tam burada ve Facebook sayfamızda yorum yapan herkese, iyi arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle birlikte ne kontrol eden herkese hızlı bir şekilde büyüdü. . Allegra, Ruby ve desteğinizi kelimelerin söyleyebileceğinden çok daha fazla takdir ediyorum.

400’e yakın gönderi ile, sadece bir avuç gönderiyi vurgulamak zor. Bugün, Feline Sağlık ve Sağlık kategorisinde yılın 5 önemli makalesini sunuyorum.

Allegra diş hekimine gidiyor

Yıllarca veteriner kliniklerinde çalışmamın yanı sıra Allegra’nın yanı sıra Ruby’den önce gelen kedilerle birlikte birçok diş prosedürüyle birlikte olmasına rağmen, bebeklerimden birinin inandığı kadar endişeli hissettiren pek bir şey yok Anesteziden geçin. Allegra’ya resorptif hastalık teşhisi konduğunda, dört bölümlük bir serideki deneyimimizi besteledim. Umudum, bir diş prosedürüne sahip olması gereken bir kedi ile ilgilenirseniz, zihninizi basitliğe sokmakla kalmayacaktı, ancak aynı şekilde, kediizin daha önce ideal bakım seviyesini aldığından emin olmanıza yardımcı olacaktır. Dişhekimliği çalışmasından sonra. Allegra’nın deneyimini kontrol etmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayın:

Allegra diş hekimine gider, Birinci Bölüm: Teşhis ve bir veteriner diş hekimi seçme

Allegra diş hekimine gidiyor, İkinci Bölüm: Hazırlık

Allegra Diş Hekimine Gidiyor, Üçüncü Bölüm: Hayvan Diş Hekimliği Günümüz ve Oral Cerrahi

Allegra diş hekimine gidiyor, Dördüncü Bölüm: Eve Dönüyor

Kelininizde Pandora Sendromu var mı?

İdrar yolu hastalığı, kedilerde tedavi etmenin yanı sıra teşhis etmek için en cesaret kırıcı koşullardan biridir. FLUTD (kedi düşük idrar yolu hastalığı) veya FIC (kedi idiyopatik sistit, “idiyopatik” terimi altında, nedenin bilinmediğini gösteren) bir araya getirilmelerini kullandılar. 1990’larda veterinerler, kedi idrar yolu arasında bir bağlantı kurmaya başladılar. Kadınlarda interstisyel sistitin yanı sıra, etkileyen kadınların idrara çıkma arzusu ve mesane ağrısı yaşadığı kronik bir durum, orta ila şiddetli arasında değişmektedir. Son olarak, 2011 yılında, üç yıllık bir süre boyunca 32 kedi üzerinde Ohio Belirleme Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma çalışması, kaygının daha düşük idrar yolu sağlığı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu keşfetti. Ohio’da profesör olan Dr. Tony Buffington, Üniversite Veteriner Koleji’nin yanı sıra çalışmanın lideri de Pandora Sendromu terimini ortaya koydu. Makalenin tamamını kontrol etmek için buraya tıklayın.

Neden kediizi düzenli olarak değerlendirmelisiniz?

Kedinizin ağırlığı, sağlığının ve zindeliğinin harika bir işareti olabilir – ancak sadece onu takip ederseniz. İlerici kilo kaybı veya GET kedilerde kabul etmek zor olabilir. Tipik kedinin 10 kilo değerlendirdiğini düşünün. Bir kedinin vücut ağırlığının sadece% 6’sı kilo kaybı, bilimsel bir gösterge hakkında düşünülür – bu ondan azdır. Kedinizin büyüklüğüne bağlı olarak, ağırlığındaki görünür değişiklikler, onu gerçekten tartmadan fark etmek de ince olabilir. Homeopatik bir veteriner olan Dr. Andrea Tasi’nin yanı sıra Just Cats’ın sahibi doğal olarak, 4. önemli işareti ağırlık olarak görüyor. “Sıcaklık, nabız ve solunum, akut bir durumda her türlü bireyi değerlendirmek için çok yararlıdır” diyor, ”diyor, ancak zaman içinde bir kedinin kronik sağlık ve sağlıklı yaşam durumunu gerçekten izlemek için çok daha fazla şey yok ağırlıktan daha kullanışlı. ” Makalenin tamamını kontrol etmek için buraya tıklayın.

Kedinizdeki artriti nasıl kabul edeceğiniz ve tedavi edeceğiniz

3 yetişkinden 1’i kadar etkilenen dejeneratif bir eklem hastalığı olan artrit, aynı şekilde kedileri etkiler. Eklem içindeki kıkırdak kullanılır, iltihaplanma, ağrı ve yüksek yaşam kalitesine yol açar. Durum ilerledikçe, sürtünme kemiklerin kendilerine zarar verdiği noktaya kadar yıpranabilir. Bu tip artrit çok fazla tipiktir ve omuzlar, kalçalar, dirsekler, dizler ve ayak bilekleri gibi ağırlık taşıyan eklemlerde en çok ağrıyı tetikler. Osteoartrit kedilerde yaygın olarak teşhis edilmez, çünkü en sadık kedi koruyucusunu bile kabul etmek zordur. Endikasyonlar ince ve kedilerin acıyı gizlemek için böyle ustalar olduğunu düşünürken, genellikle tedavi edilmez. 10 kediden 3’ü bu zayıflatıcı durumdan 3’ü yaşar, ancak artritli kedilerin sadece% 7’si tedavi görür. Makalenin tamamını kontrol etmek için buraya tıklayın.

Allegra ve Ruby için neden evcil hayvan sigortası kapsamı aldım

Uzun süre evcil hayvan sigortası kapsamı alma konusunda çitin üzerindeydim, çünkü paramı bir sigorta kapsamı şirketine ödemek yerine bir maliyet tasarruf hesabına koymayı tercih ederim. Allegra için para bir kenara bırakma konusunda oldukça disiplinliyimnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *