• Uncategorized
  • 0

Köpeğinizin bütün gün ağlamasını durdurun

İşteyken köpeğinizin bütün gün ağlamasını nasıl durdurursunuz?

Çoğu köpek veya yavru, yalnız bırakıldıktan sonra yarım saat içinde ağlamayı veya havlamayı durduracak.

Ancak, bazı köpekler rahatlayamaz. Sahipleri iş başında sekiz saat boyunca havlıyor veya ağlıyorlar.

Açıkçası, bu bazı öfkeli komşulara veya daire tahliyesine neden olabilir. Bazı insanlar köpeklerinden vazgeçmekle bile karşı karşıya kalıyorlar çünkü köpeği bütün gün havladığını yalnız bırakamayacaklarını hissediyorlar.

Köpeği yeni bir ev bulmaktan başka seçenekleri olmadığını düşünüyorlar.

İleri atlayın:
saklamak

Köpeğinizin yalnız bırakıldığı gün bütün gün havlamak ve ağlamasını nasıl durdurabilirsiniz?

1. Her sabah köpekle koş

2. Köpeğin sızlanmasını azaltmak için bir köpek sırt çantası satın alın

3. Ayrılık kaygısını önlemek için bir köpek kulübesi satın alın

4. Ağlayan veya havlayan bir köpeği görmezden gelin

5. Gelip gitme konusunda büyük bir şey yapmayın

6. İşten eve geldiğinizde köpeğinizi tekrar kullanın

7. Köpeğinizi eğlendirmek için Kong oyuncaklarını kullanın

8. Köpeğinizin ağlamasını engellemek için bir köpek gök gürültülü satın alın

9. Köpeği yavaş yavaş daha uzun süre bırakın

Yardım etmek için favori köpek ürünleri

Köpeğinizin yalnız bırakıldığı gün bütün gün havlamak ve ağlamasını nasıl durdurabilirsiniz?

Bu sorunun üstesinden gelmenin yolları var. Bazı insanlar problem ayırma kaygısı diyecektir. İstediğiniz şeyi söyleyebilirsiniz, ancak çoğu durumda köpeğin gerçekten ihtiyaç duyduğu şey daha fazla egzersiz ve kuraldır.

“Ayrılık kaygısı” veterinerler ve eğitmenler tarafından aşırı kullanılan bir terimdir. Çoğu köpeğin onlarda yanlış bir şey yoktur, ancak bastırılmış enerji ve can sıkıntısı nedeniyle ağlıyor veya havlıyorlar.

İşte yalnız bırakıldığında köpeğinizin daha rahat hissetmesine yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Her sabah köpekle koş

Gerçekten yeterince egzersiz yapmadıklarında birçok köpeğin “ayrılık kaygısı” olduğu söylenir.

Yani, işe gitmeden önce sabah bir saat boyunca köpeğinizle koşun. Bunu söylediğimde bazı insanlar gülecek, ama bu bir şaka değil. Küçük bir köpek olsa bile, onunla en az 45 dakika boyunca onunla koşun (veya en azından hızlı yürüyün).

İpucu: Koşmayı daha eğlenceli hale getirmek için eller serbest bungee tasması kullanın!

Bir köpek veya köpek yavrusu bütün gece uyumasını ve sonra işteyken bütün gün kulübesine gitmesini nasıl bekleyebilirsiniz? Evde gevşemek farklı değil.

Bir köpeğe, bir ev sadece büyük bir köpek kulübesidir. Köpeğinizin bütün gece veya gündüz ağlamasını durdurmak için daha fazla egzersiz şarttır.

Bir koşucu değilseniz, köpeğinizi bisiklete binme veya rollerblading veya köpek parkına götürün.

2. Köpeğin sızlanmasını azaltmak için bir köpek sırt çantası satın alın

Köpekler için bir sırt çantası, köpeğin sabah koşusu sırasında daha fazla enerji tüketmesine yardımcı olacaktır. Bir köpek pakette az miktarda ağırlık taşıyabilir ve onu fiziksel olarak daha yorgun hale getirecektir.

Ona bir iş vererek zihinsel olarak meydan okuyacak. Bu, gittiğinizde köpeğin uyumasını kolaylaştıracak ve insanlara “Köpeğim her zaman ağlıyor” demeyi bırakacaksınız.

*Bu makalenin tadını çıkarıyorsunuz? Haftada bir kez e -postayla gönderilen gerçekçi köpek eğitimi ipuçlarını alın. Buraya tıklayın

3. Ayrılık kaygısını önlemek için bir köpek kulübesi satın alın

Zaten bir kulübeniz yoksa, bir tane alın. Köpek için bir ceza olarak kullanmayın. Köpeğe köpek kulübesine girdiğinde bir tedavi verin ve ona iyi bir köpek olduğunu söyle.

Onu bir seferde birkaç dakika, belki de ilk başta bir dakika bırakın ve sadece ağlamıyorsa onu bırakın.

Köpek yavrusu 20 dakika boyunca ağlamayı bırakmayacaksa ve 30 saniye sessizse, gerçekten sessiz olduğu 30 saniye boyunca dışarı çıkın. Sen uzaktayken onu köpek kulübesinde bırakana kadar onunla çalışın.

Amaç, köpeğinizin “den” de güvende ve güvende hissetmesi ve sessizce dinlenmesi için bir yer olduğunu bilmektir.

Bütün gün bir kulübede sessizce kalabilen bir köpeğiniz olduğunda, onu evde bırakmaya başlayabilirsiniz.

4. Ağlayan veya havlayan bir köpeği görmezden gelin

Yapabileceğiniz en kötü şey, bir köpeğe geri dönmek veya ağladığında veya havladığında köpeğin kulübesinden çıkmasına izin vermektir. Sadece sakinse ortaya çıkabileceğini öğrendiğinden emin olun.

Eğer havlama veya ağlama gerçekten yükselirse, ona sıkıca “Hayır!” Ona bağırmak yardım etmeyecektir. Sadece endişesini artıracak.

Sadece davranışın istenmeyen olduğunu bildirin. Köpeğim Ace’nin kulübesinin üzerine bir battaniye koymak, kulübesinde sessizce kalmayı öğrenirken yardımcı oldu.

Alışverişe gitmek için yarım saat veya bir saat ayrılana kadar yavaşça artırın. Sonunda köpek bütün gün işteyken bırakılabilecek.

İdeal olarak, hafta sonu veya onunla evdeyken onu kulübede terk etmek için pratik yapabilirsiniz, böylece çalışma haftasında bırakılmaya hazırdır.

Gönderimi görün:how to stop a dog from whining for attention.

5. Gelip gitme konusunda büyük bir şey yapmayın

When you leave, just quietly exit like it is no big deal. Don’t tell your dog she is a good girl over and over.

Don’t say “Goodbye, Honey! Önemli değil! mommy will be back soon!” This just gives her a reason to feel anxious because she will pick up on your excited, worried energy.

Put your dog in her kennel a few minutes before you go to work, and then leave without saying anything. When you come home, wait a few minutes before you let her out.

When you do, just calmly let her out and take her outside. Don’t throw a small party for her every time you come home for work or you will be encouraging your puppy to cry all day.

You do not want to “reward” your dog when you return because then she will anticipate your return. You want to “reward” her when you leave so that she actually looks forward to getting a treat when you leave.

6. İşten eve geldiğinizde köpeğinizi tekrar kullanın

Another hour-walk or run would be optimal for a dog that has been left home all day. If this isn’t possible for you, then at least take your dog on a brisk 20-minute walk and then play with her in the backyard.

If you are someone who says, “My puppy will not stop crying” what you should really be saying is “Why don’t I make more time to exercise my puppy?”

7. Köpeğinizi eğlendirmek için Kong oyuncaklarını kullanın

Buy three of four Kong toys and stuff them with different goodies like treats, peanut butter or squirt cheese. then put them in the freezer overnight and give them to your dog before you leave for work.

These should keep your dog entertained for at least a little while.

The chewing will help her relax and getting the treats out will give her mind something to focus on. also look for any kind of interactive toys that make the dog work to figure out how to get a treat.

8. Köpeğinizin ağlamasını engellemek için bir köpek gök gürültülü satın alın

There is a product called the Thundershirt that basically fits around the dog so she feels “swaddled.”

I have not tried this with a dog yet, but many people swear the product helps dogs feel much calmer. It’s not going to cure the problem, but it might help. See these Thundershirt reviews.

Make sure your dog is used to the Thundershirt by having him wear it a couple times before you leave him alone with it on. Some dogs might try to chew it off and you don’t want your dog to eat pieces of it.

9. Köpeği yavaş yavaş daha uzun süre bırakın

Once the dog can stay in the kennel for 10 minutes quietly, increase that time to a half-hour. try this while you are home with the dog.

Once she is ok with that, you can act as though you are leaving by just stepping outside for a few seconds. then leave for five minutes.Did your dog ever have crying/barking issues when left alone? how did you solve the problem?

Let me know in the comments!

*Bu makalenin tadını çıkarıyorsunuz? Haftada bir kez e -postayla gönderilen gerçekçi köpek eğitimi ipuçlarını alın. Buraya tıklayın

İlgili Makaleler:

Puzzle toys for dogs
How to stop separation anxiety
Dog and puppy kennel training

Get all of our training tips HERE.

Yardım etmek için favori köpek ürünleri

1. Kong Toys. stuff with peanut butter or canned dog food and freeze. Entertain your pup when home alone!

2. Hands-Free dog Leash. use for walking or running your dog before and after work.

3. Raw Food from Darwin’s. Real, fresh food is the healthiest way to go for most dogs. get 10 lbs of food for just $14.95. Buraya Tıkla.

Lindsay Stordahl is the founder of That Mutt. She writes about dog training, dog exercise and feeding a healthy raw diet.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *