• Uncategorized
  • 0

Benim kedi şişman

Feline Beamer’ımın bir gıda takıntısı var, aynı zamanda hafifçe koyuyor. Her şeyi yiyecek.

Kafası tereyağı kabındayken (açtığı) “Gerçek Hayat Garfield” ı keşfettim. Tezgahımızdan dondurulmuş biftekleri çaldı ve çocuk kilitlerini gıda dolabımızda tutmamız gerekiyor. Tüm çöp kapları kapalı kapıların arkasında kalmalıdır!

Tipik insanlar gibi sayaçlarda herhangi bir meyve veya sebzeyi saklayamayız. Beamer (o krem ​​rengi kedi) tüm avokadoları, domatesleri, çiğ patatesleri ve elmaları yedi.

Bir şeyleri dışarıda bırakmayı denedik, düşünerek, gerçekten muz yemeyecek, değil mi? Şimdi cevabın her zaman, her zaman evet olduğunu anlıyoruz. Ve odanın dışına çıkarken tabağınızı koymayı hatırlayamazsanız, sandviçinizin gideceğini varsayalım.

Beamer, koçanı da dahil olmak üzere bir mısır koçanı bile yedi. Ace, Beamer birkaç saat sonra koçanı kaldırıncaya kadar bir kişi (“bir kedi yolu yok…”) için suçlandı.

Açıkçası Beamer’ın birkaç sorunu var.

Kedi sağlığı

Beamer her zaman kısıtlı bir diyette olmuştur, ancak bu hafta lavaboda pis yemekler veya sayaçlarda herhangi bir kırıntıyı bırakmamayı gerçekten kırmayı seçtik. Her hurda gerçekten günün programına katkıda bulunuyor ve bana güveniyor, bu kedi her zaman mutfak alanı görevinde. Hatta zemini bile yalıyor. Bundan beri, 14 kilo olduğunuzda çok büyük bir kilolu büyük bir kilolu.

Genel olarak ev kedilerinin aşırı kilolu olma olasılığının yüksek olduğunu keşfettim. Bir kere, kediler tembel – iki uykum günde 16 ila 18 saat. İkincisi, kedi sahiplerinin aktif bir şey yapmak için kedilerine ihtiyacı yoktur.

Elbette, kapalı bir kedi daha uzun süre çevrimiçi olabilir, çünkü tutulma veya koşma olasılığı daha düşüktür, ancak aslında kapalı kedilerimizi obez olmalarını sağlayarak öldürüyoruz.

Egzersiz, kediler için de insanlar ve köpekler için olduğu kadar önemlidir. Kediler daha az pahalı ve elde etmek daha basittir, bakımın yanı sıra köpeklerden kurtulun, bu yüzden sağlıklarını hatırlamak da aynı şekilde daha kolaydır. Kedilerimize köpeklerimize göre daha az para, zaman ve duygu yatırım yapıyoruz ve bu bir utanç.

Kedilerimi ve uzun süre etrafta olmalarını istiyorum. Sağlıkları ve sağlıklı yaşamları benim için son derece önemlidir. Aşağıda, iç mekan kedinizin kilo vermesine ve çevrimiçi çok daha aktif bir yaşam tarzına yardımcı olacak bazı öneriler bulunmaktadır.

Kilitime Kilo Verme Nasıl Yardım Edilir

1. Her gün kedi ile etkileşim kurun.

Kedinizle oyna! Bir lazer ucu veya dizeyi kovalamasını sağlayın. Onu takip eden oyunların getirilmesine motive edin. Kedilerimin birbirleriyle hareket ettikleri yöntemi kopyalayarak beni kovalamasını sağlıyorum. Bir köşeye bakıyorum ve sonra hızla dart. Çok geçmeden bana kaymaya başlıyorlar, aynı zamanda koştuğumda kovalamaya hazırlar! Cidden, bu oyunu her gün oynuyoruz.

2. “Yürüyüşler” a kediizi alın.

Bir koşum takımı almanın yanı sıra tasma da satın alın ve kediizin çimleri sizinle kontrol etmesine izin verin. Geri çekilebilir tasmalardan hoşlanmıyorum, ancak kediler için gerçekten iyi çalışıyorlar. Sadece kedilerinizin kimlik etiketleri olan bir yaka kullandığından emin olun, çünkü kediler koşumlarından çıkmada gerçekten harika.

3. Yiyecekleri için kedi çalışmasını sağlayın.

Köpeklerin yiyecekleri için çalışması ve kedilerin de olması bekleniyor! Vahşi doğada, bir kedi yemeğini aramak zorunda kalacaktı. Her seferinde yemeklerini farklı bir yere koyarak kedilerimin yiyeceklerine göz atmayı seviyorum. Bazı durumlarda farklı alanlarda kibble parçalarını gizliyorum, böylece onu elde etmek için farklı zorlukların üzerine veya altında tırmanmak zorundalar. En azından, onu beslemeden önce kedi ile oynamalısınız, böylece biraz egzersiz yapar.

4. Kediniz için meydan okuma programları ayarlayın.

Kediler tırmanmayı, platformlarda yürümeyi ve saklanan yerlere sürünmeyi sever. Feline “orman spor salonları” ve birkaç seviyede çılgın çizik mesajları satın alabilir veya kendi “kedi kalesi” kutulardan çıkarabilirsiniz. Genellikle sadece bir köşede birkaç kutu düzenliyorum ve sonra uzaklaşarak tamamen kedilerimi görmezden geliyorum. Onlar için olmadığına inanıyorlarsa bir şey hakkında çok daha fazla düşünüyorlar. ?

5. Hangi oyuncaklarınıza erişebileceği oyuncakları döndürün.

Tıpkı gençler ve köpekler gibi, kediler de hemen hemen oyuncaklarından yorulurlar. Bir sürü oyuncak dışarıda bırakmak yerine, kedilerim için her seferinde bir veya iki oyuncak çiziyorum. Bu onları ilgilendirir. Tabii ki, ufalanmış kağıt parçaları, şişe kapakları ve şeker çubuğu sargıları tercih edilen oyuncaklardır.

6. Kedinizle güreşin.

Köpekleri ve kedileri insanlarla kavga etmeye teşvik etmek, saldırganlığa fayda sağladığı için zayıf bir kavram olabilir. Bununla birlikte, köpeklerimle ve kedilerimle her zaman “güreşiyorum” çünkü köpeklerin yanı sıra kedilerin doğal olarak nasıl oynadığı. Kedilerim her gün bir tane daha “kavga ediyorlar”, ancak aynı şekilde bana “saldırmaktan” hoşlanıyorlar. Onlara öğretmek için bir yöntemOT çizmek veya ısırmak zor olan “Ah!” Diye söylemektir. yanı sıra pürüzlü olurlarsa oyunu anında bitirin.

7. Bir kedi daha alın.

Size çılgın kedi kadını olmanın yanı sıra beş veya altı kediyi kucaklamanızı söylemiyorum, ancak iki kedi birbirlerini eğlendirecekleri için harika bir kavram. Genç kedi izcim (gri taby) bir kedi için son derece aktiftir ve her gün Beamer ile oyunlar başlatır. Harika bir etiket oyunu için evin etrafında koşmasını sağlamak için Beamer’ı nasıl tahriş edeceğini tam olarak anlıyor.

8. Feline biraz katnip sağlayın.

Eğer kediniz oyuncaklar hakkında düşünmüyorsa, büyük olasılıkla son derece eğlenceli olmadığınız içindir. Feline NIP, ona çok daha fazla ilgilenmek için harika bir yöntemdir.

9. Kedinizin yemeğini her zaman dışarıda bırakmayın.

Çoğu insan kedilerini tamamen serbest besler, her zaman büyük bir kase yiyecek olduğunu ima eder. Bu kadar çok kedinin aşırı kilolu olmasının temel nedeni budur. Sahipler, günde veya iki kez kedinin kasesine belirli bir miktarda yiyecek koymak için tembeldir.

Kedinizin yemeğini ölçmek, tam olarak ne kadar yiyecek aldığını anlamak için en basit yöntemdir. Kelininiz aşırı kilolusa, aldığı yiyecek miktarını azaltın. Kedilerimin her biri günde buçuk bir fincan yiyecekden daha az yemek yiyor. Feline’nin ne kadar yiyecek ihtiyacı olduğundan emin değilseniz, veterinerinize sorun.

10. Yüksek kaliteli, doğal bir kedi gıdası satın alın.

Gerçek proteinli doğal kedi gıdaları arayın. Kedilerim Felidae adlı doğal bir kedi yiyecekleri ve istedikleri gibi yer alıyor. Amerikan Yem Yöneticileri Derneği’ne göre, yan ürünler et dışında bir hayvanın herhangi bir parçası olduğundan, hayvan yan ürünlerini içeren gıdalardan kaçının. Yüksek kaliteli bir evcil hayvan maması seçme hakkında çok daha fazla bilgi için köpek maması malzemeleri hakkındaki yayınımı inceleyin.

Kilolu bir kediniz var mı? Kişinin kilo vermesine yardımcı olmak için ne yapıyorsunuz?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *