Assisi Döngüsü Artritli Kedilere Nasıl Yardımcı Oluyor

Bu yazı Assisi Hayvan Sağlığı tarafından desteklenmektedir

Kediniz hasta veya acı çektiğinde, muhtemelen acı çekmeyi bırakmasını sağlamaya çalışmayacağınız hiçbir şey yoktur. Ne yazık ki, kedilerde ağrıyı tedavi etmek genellikle zordur. Yeni başlayanlar için, kediler maskeleme ağrısında ustalardır. Daha sonra, ağrı teşhis edildikten sonra, bazı ciddi riskler taşımayan kedilerde uzun süreli kullanım için onaylanan çok az ilaç vardır.

İlaçlara alternatif olarak, birçok kedi sahibi Reiki ve akupunktur gibi ilaç dışı yöntemlere yöneldi. Daha yaygın kullanım alan bir başka terapi, hedeflenen darbeli elektromanyetik alan tedavisidir (TPEMF ™). Bu terapi, artrit, pankreatit, yaralar veya cerrahi sonrası şişlik ve birçok enflamatuar durumla ilişkili ağrı olan kedilere fayda sağlayabilir.

Hedeflenen darbeli elektromanyetik alan terapisi nedir?

İlk olarak 1970’lerde incelenen ve insanlarda kullanılmak üzere FDA ile temizlenen TPEMF, ağrıyı ve şişmeyi hafifletmeye yardımcı olmak için vücudun kendi iyileştirici mekanizmalarını uyarmak için düşük seviyeli elektromanyetik enerji darbeleri kullanır.

Assisi Hayvan Sağlığı, çoğu kedi tarafından iyi tolere edilen farmasötik olmayan, invaziv olmayan bir cihaz olan Assisi Loop’u yarattı. Aslında, birçok kedi gerçekten döngü tedavileri almaktan hoşlanır. Döngü, yeni bir madde (ilaç gibi) getirmek yerine vücudun kendi iyileşme sürecini uyardığı için, hassas bir kedi gövdesi bile kolayca işleyebilir.

Döngünün en ünlü kedi hastası

Döngünün en ünlü hastası Lil Bub. Bub, daha kısa bir alt çene ve diş yok gibi çeşitli genetik mutasyonlarla doğdu. Ayrıca cüce, yani tüm hayatı boyunca yavru kedi boyutunda kalacağı anlamına gelir ve “osteopetroz” adı verilen nadir bir kemik durumuyla doğan kayıtlı tarihte tek kedidir. Bub hareketliliğini kaybetmeye başladığında ve yakında yürüyemediğinde, “ahbap” Mike Bridavsky, ötenazi yapılması gerekebileceğinden endişeliydi. Mike bir fandan döngüyü duydu ve kullanmaya başladıktan sonra Bub’daki gelişme nedeniyle şok oldu. Şimdi, Bub pratik olarak hareketsiz olmaktan merdivenlere oynamaya, koşmaya, atlamaya ve tırmanmaya gitti.

Döngü Daisy’ye şiddetli kalça artriti ve spinal stenoz ile nasıl yardımcı oluyor

18 yaşındaki Daisy Pam Wheelock ve ailesine ait. Pam, Purrfectplay’in kurucusudur. Beş yıl önce Daisy idrar yapmak ve dışkılamakta zorluk çekmeye başladı. Şiddetli kalça artriti ve omurilik teşhisi kondu (omurga içindeki açık boşlukların daralması, omurilik ve omurga içinden geçen sinirler ve omurgadan geçen sinirler.) Daisy’nin omurga siniri engellemesine neden oluyor. malzeme. Yeterince büyük bir hacim olduğunda, “streç refleks” mesanesini/bağırsağını boşaltmasına izin verir. “Daisy’nin bunun ne zaman olabileceği hakkında hiçbir fikri yoktu,” diyor Pam. “Eskiden uyurken bile olurdu.”

Daisy’nin diyetini değiştirdiler, beslenme takviyeleri eklediler ve evde verebilecekleri yeterli enjeksiyonlar başlattılar. “Bunlar yardımcı oldu,” dedi Pam, “ama yürüyüş ve çöp kutusunu kullanma yeteneği hala fakirdi.” Üç yıl önce Daisy’ye veteriner kliniğinde lazer tedavileri üzerine başladılar. “Bunlar biraz daha yardımcı oldu, ancak pahalı ve haftalık veteriner ziyaretleri bir zamanlama sorunu.” Bunun da ötesinde Daisy, veterinere gitmekten nefret ediyor. Pam, “Yani, bu süreç ailemiz için neredeyse sıfırdı” diyor.

Dört ay önce bir Assisi döngüsü satın aldılar. Daisy günde üç tedavi alır. Pam, “Kolay, uygun maliyetli ve onlardan hoşlanıyor” diyor. “Dinlenirken döngüyü kalçalarına basitçe bırakıyorum. Pil/zamanlayıcı ışığı söndüğünde bittik. ” Daisy daha iyi yürüyor ve daha iyi yemek. Pam, “Ne zaman“ gitmesi ”gerektiğini, bunu daha uygun yerlerde yapmayı bile anlayabiliyor” diye ekliyor. “Hepimiz için harika haberler!”

Bir ay önce, Assisi Loop’un pili bitti. “Bir hafta boyunca bir döngü olmadan,” diyor Pam, “ve o zaman bir düşüş gördük.” İki hafta sonra, günde üç tedavi ile Daisy tekrar gerçekten iyi gidiyor. Pam, “Asla Assisi döngüsü olmadan olmayacağız” diyor. “Dört yaşlı kedimiz var. Kullanımlar arasında iki saat beklemeniz gerektiğinden, en kısa sürede ikinci bir döngü sipariş ediyoruz! ”

Döngü Nala’ya dizlerinde ve omurgada artrit ile yardımcı oluyor

13 yaşındaki Nala, dizlerinde ve omurgasının tabanında dejeneratif artritten muzdariptir. Ayrıca inflamatuar bağırsak hastalığı ve hassas bir mide vardır. Guardian Keely F, Nala’nın eklemlerindeki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için ilaçlara etkili bir alternatif arıyordu. Nala bir ay boyunca günde üç Assisi döngü tedavisi verdikten sonra Keely, Nala’nın daha hareketli olduğunu fark etti. Keely, “Daha sık oynamaya istekli ve başlamadan önce olduğu kadar sert değil” diyor. “Döngüye aldırmıyor ve kısa tedavilerin çoğunda uyuyacak. Onu seviyorum ve onun üzerinde kullanmaya devam edeceğim! ”

Döngü, ağrılı dizlerle buggy’ye nasıl yardımcı oluyor

11 yaşındaki buggy kedi veteriner hekimine aittir venullnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *