Köpeğiniz için aktiviteler

Not: Köpek çit DIY’ye, köpeğinize aktivite sağlamak için bu ipuçlarını sağladığı için teşekkür edin.

Köpeğinizin hiç yapmayı öğretmediğiniz bir şey yaptığını fark ettiniz mi, ancak bu kadar doğal bir şekilde ve o kadar odakla, sizi de gülümenin yanı sıra durdurmasını sağladı mı? Belki de Labrador’unuzun attığınız bir şeyi getirdiğini gördünüz, küçük bir çocuğu sırtına sürünmek için ya da sahibini caddeden aşağı çeken bir husky gibi bir sınır Collie’yi gördünüz.

Ne zaman “hiper” köpeklerle çalıştığımda (herkese atlayan köpek türü, hem masaları hem de küçük çocukları devirir ve hiç de kahvaltıdan önce … Tamamen nişanlanabilecekleri bir etkinlik bulduklarında yerleştiklerine dikkat edin.

Köpeğin zihni “daha ​​yüksek arama faaliyetleri” için tam etkileşim üreten bu etkinlikleri arıyorum. Onları keşfederseniz, köpek modifikasyonunuzla etkileşimlerinizin tamamen olduğunu fark edeceksiniz. Yapmadığınız gibi, köpek ilgi çekici olduğunu keşfettiği başka bir aktiviteyi keşfedecektir. Ne yazık ki, bu aktiviteler genellikle çiğneme, havlama, kazma veya bunun bir kombinasyonunu içerir.

Köpeğinizin içgüdüleriyle ilgilenmek ve köpeğinizin daha yüksek çağrısını keşfetmek için bazı kavramlar sunmak istiyorum. Boyun stereotiplerinin köpeğinizin çağrısını keşfetmek için oldukça harika bir ilk varsayım olsa da, köpeğinizin bir birey olduğunu belirterek bunu ön plana çıkarmamı sağlayın. Köpeğinize neyin etkileşime girdiğini belirlemek için en iyi yöntem basit gözlemdir. Doğal olarak ne yaptıklarını izleyin, birkaç şeyi deneyin ve neyin işe yaradığını görün.

Sürü köpekleri

Sınır Collies gibi sürü köpekleri genellikle sürü aktivitelerinin tadını çıkarır. Programın çoğunda kullanışlı bir koyun sürüsü yoktur. Bu küçük zorluk, onlara tam olarak nasıl bir top süreceklerini akıl hocası tarafından aşılabilir. Futbol küreleri ve hatta İsviçre küreleri gibi daha büyük küreler en iyi şekilde çalışır. Asılarını aldıklarında, “sürüye” ek küreler ekleyin. Gerçekten iyi olurlarsa, biraz koyun almayı düşünün!

Köpekleri İzleme

Beagles ve diğer tazı gibi izleyiciler genellikle bir koku izine uymaktan başka bir şeyden hoşlanırlar. Öyleyse onlar için burun çalışması üretin. Eski bir çorap veya tedavi gibi aromatik bir şeyi gizleyin ve köpeğinize onu keşfetmeyi öğretin. Aynı şekilde onları uzun yürüyüşlere götürebilir ve yakın bir park ile doğal koku parçalarına uymalarına izin verebilirsiniz.

Köpekleri Alma

Labradors ve Goldens gibi alıcılar oyun getirmede harika. Sadece bir tenis küresi atmaya başlayın ve yönteminizi kör bir geri alma gibi daha karmaşık görevler kadar çalıştırın. Bu köpekler sık ​​sık su köpekleridir, bu nedenle yüzmeyi içeren oyunlar da aynı zamanda yaz aylarında harika olmalarını sağlar. Onları cennette olduğu gibi suda bir küre getirmelerini sağlayın.

Kızak köpekleri

Malamutes ve Huskies gibi kızak köpekleri başlangıçta bir şeyler çekmek için yetiştirildi. Onları bir çocuğun vagonuna kullanın, hatta bir köpek sırt çantası alın ve gururla dikmeyi izleyin. Köpeğin daha fazla egzersize ihtiyacı varsa, vagona veya sırt çantasına biraz ağırlık ekleyin, belki de biraz su ve hem usta için atıştırmalıklar hem de köpeklerin tadını çıkarmak için köpeğin. St. Bernards gibi büyük ırkların kızak oyunlarının tadını çıkardığını keşfedeceksiniz. Bir iş olduklarını anladıklarında, onlara odaklanmaları için bir şeyler sağlar ve bu köpeklerin bazen sergilediği hiper alışkanlıkları azaltır.

Son olarak, oyunları taze ve ilginç tutmaya çalışın. Köpeğinizi başarılı olmak için gerçekten inandırmaya çalışın, ancak ezici bir şekilde zor bir oyun üretmeyi önleyin. Etkinlikleri her hafta aşamalı olarak zorlaştırın ve yeni varyasyonlara atmaya devam edin. Örneğin, geri çekenler küre getirilerinde profesyonel olduğunda, oyuna küre topraklarına kadar köpeğin yanında kalması için bir bükülme ekleyin. Boyuna özgü kulüpler ve kitaplar bu tür eğitim için harika kaynaklardır.

Düşüncelerinizi ve köpeğinizin “Yüksek Çağrısı” konusundaki deneyimlerinizi yayınlayın.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *