Köpekler arabada emniyet kemeri giymeli mi?

Köpekler emniyet kemeri giymeli mi?

Bu yazıda:

Köpekler emniyet kemeri giymeli mi?
Dikkat dağıtıcısı olarak köpekler.
Ya bir kaza varsa?
Köpek emniyet kemerleri güvenli mi?

Köpekler emniyet kemeri giymeli mi?

Kucağında tam yetişkin bir Springer Spaniel gibi görünen bir adamı gördüğümde inanamadım. Köpekten endişe etmiyordum, ancak bir kazayı tetikleyen şoförden endişeliydim.

Turlarında herhangi bir boyutta köpeklerle şoförler gördüğümde beni rahatsız ediyor. Beni rahatsız eden görünen dikkat dağıtıcı o kadar da değil. Bu şoförlerin köpekleriyle sahip olması gereken bağlantı.

Bu sahipler tamamen köpeklerine hayır diyemiyorlar mı? Bu köpekler gerçekten kolay bir oturma/kalma komutuna uyamıyor mu? Bu endişeyi Mutt’un Facebook sayfasındaki sordum ve doğru yanıtları takdir ediyorum.

Köpek emniyet kemerleri çok daha yaygın hale geliyor ve bazı alanlar araçlara binerken tüm hayvanların kısıtlanmasına ihtiyaç duymaya ihtiyaç duyuyor veya düşünüyor.

Köpeklerim arabamın arka koltuğunda her zaman gevşediği için bu konuda neye inandığımdan emin değilim.

Dikkat dağıtımları gibi köpekler

Açıkçası sadece dikkat dağıtıcı faktör hakkında düşünüyorsak, tüm hayvanlar, araçların yanı sıra insanlar için güvenlik yararına otomobillerde kısıtlanmalıdır.

Köpeğinizin iyi davrandığını ve sürüş sırasında sizi rahatsız etmemesini önerebilirsiniz. Bu büyük olasılıkla doğru. Kendi köpekler arka koltukta bukleler ve gerçekten bir dikkat dağıtıcı değil. ancak …

Ya bir kaza varsa? Kısıtlanmazsa köpeklerim risksiz olacak mı?

Çoğu zaman, sınırsız bir köpek arabada iyi olacaktır. Hepimiz her gün aksiliklere giriyor gibi değil. Ancak, bir aksilik meydana gelirse köpeklerinize ne olabileceğine inanın:

Köpek panikleyebilir ve aynı zamanda pacing yaparak, dışarı çıkmaya veya havlayarak bir dikkat dağıtıcı olabilir.
Köpek arabada ve yaralı olarak atılabilir veya köpek bir kişiye yaralanmaya neden olabilir.
Köpek arabadan ve yaralı olabilir.
Koşadaki korkulu bir köpek ısırması çok daha olasıdır.

Petautosafety.com’dan Dawn Ross’a göre, köpekler ve kamyonda kısıtlanmışlarsa daha güvenlidir. “Kısıtlamalar, bir köpek emniyet kemeri veya arabada sabitlenen bir evcil hayvan seyahat sandığı içerebilir.”

Petautosafety.com, web sitesine göre evcil hayvanlar için otomobil ve kamyon güvenlik ürünleri sunan bir satıcıdır. Aynı şekilde, araçlarda seyahat ederken hayvanları risksiz tutma hakkında tamamen ücretsiz bilgiler sunar.

Maya (üst fotoğraf) ve Pierson (aşağıda) Ross tarafından ve arabada köpek emniyet kemerleri giyiyorlar. Kurgo Go-Tech koşumlarını modelliyorlar.

Ross, “Bir köpek bir arabaya ve kamyon kazasına dahil edildiğinde, ne meydana gelenlerin ve paniğe kapılacakları kavramları yok” dedi. “Bir aksilikten sonra arabalardan ve kamyondan kaçan ve kaçan bir köpek hakkında bir kez daha zaman duyuyorum. Bazı durumlarda sadece bir araba daha vurulmak için kaçarlar. Bazı durumlarda bir daha asla görmedikleri gibi kaçıyorlar. ”

Yine de, köpek emniyet kemerlerinin gerçek güvenliğini ilgilendirmenin nedenleri var.

Köpek emniyet kemerleri güvenli mi?

PET Güvenlik Merkezi tarafından yapılan 2011 araştırması, çalışmada kullanılan köpek emniyet kemerlerinde yüzde 100 arıza oranı keşfetti. Merkez, web sitesine göre, Buddy Hayvan ve Tüketici Güvenliği’ne adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 2013 araştırma çalışmasının sonuçları henüz yayınlanmamıştır.

Merkezin web sitesine göre, “Koşumların hiçbiri, bir kaza durumunda hem köpekleri hem de insanları korumak için risksiz olarak kabul edilmedi.”

Merkez, çalışmada değerlendirdiği belirli koşumları açığa çıkarmamayı seçti, bu nedenle test edilmeyen başka markalar olduğunu unutmayın.

Merkezin web sitesine göre, köpek emniyet kemerleri üreticileri için şu anda ölçülebilir güvenlik gereksinimi yoktur. Araştırma çalışmasının amacı bu sorunu ele almak ve belirli ürünlere saldırmamaktı.

Merkezin web sitesine göre, araştırma çalışması 55 kiloluk bir kaza testi köpek tasarımı (çevrimiçi bir köpek değil) kullandı. Her test, saatte 30 mil hızla bir çarpışma sırasında değerlendirilen köpek emniyet kemerini kullanıyorsa, köpek için neler olabileceğini simüle etmek için geliştirilmiştir. Bazı sorunlar:

Köpek için inanılmaz derecede düşük bir sağkalım oranı.
Köpek “füze” haline geldiğinde arabadaki insanlar için tehlike.
Kablo demetinin darbe üzerine sıkıldığı köpeklere boğulma veya başka bedensel hasar.
Mermi köpeği tarafından tetiklenen arabaya büyük hasar.

Bu araştırma çalışması tek başınaŞu andan itibaren köpek emniyet kemerine para harcamamaya ikna etmek için yeterliydi. Bununla birlikte, daha fazla araştırma çalışması yapıldığı için köpek emniyet kemerlerinde iyileştirmeler yapılmaya devam etmektedir.

Ross’a göre köpek emniyet kemeri işi “ürünlerini daha iyi ve daha güvenli hale getirmek için her zaman yöntemler arıyor”.

“Köpekler için emniyet kemerleri son birkaç yıldır uzun bir yöntem geldi” dedi. “Araştırma çalışması, evcil hayvanınızı araçta korumak için en iyi yöntem üzerinde devam ettikçe sürekli geliştirmeler yapılmaktadır.”

Köpek emniyet kemerlerine risksiz bir alternatif mi?

Kendi son düşüncem, köpeklerin en azından benzer şekilde bir köpek kulübesinde risksiz sürme gibi, özellikle köpek kulübesi bağlıysa, köpek emniyet kemeri kullanacakları gibi.

Tabii ki, benim gibi daha büyük bir köpek ve daha küçük bir araba ve kamyon varsa bir köpek kulübesi her zaman bir seçenek değildir. Arka koltuğumda as için yeterli bir kablo kulübesi şekillendirebilsem de, ayarlamak için önemli bir güçlük ve köpek kulübesi benim görüşümü biraz engelliyor. Köpeğimi kısıtlama olmadan sürmek, son altı yıldır almayı seçtiğim bir tehlikedir.

Merak ediyorum, geri kalanınız ne yapıyor?

Köpek emniyet kemeri veya köpek kulübesi bir kazada bir köpek tuzağı olabilir mi?

Bu, araçlardaki köpekleri kısıtlamamanın bir nedeni olarak duyduğum bir anlaşmazlık.

Evet, bir köpek tuzağa düşebilir, ayrıca duruma bağlı olarak bu köpek için arabada gevşek olmasından daha kötü olabilir. Örneğin:

Arabalar ve kamyon yanıyor olabilir.
Arabalar ve kamyon suyun altına sıkışmış olabilir.
Şoför ve yolcular bilinçsiz olabilirler, aynı zamanda ilk katılımcıların kurtarma gerekliliğinde köpeklerden haberdar olmaları mümkün olabilir.

Ancak bu senaryolar tam olarak ne kadar yaygın olacak? Neyse ki, sık değil.

Köpeklerle seyahat etmek için düşünülmesi gereken diğer güvenlik önerileri

Charlotte, N.C. Carolinas Veteriner Tıbbi Tıbbi Tesis Sahibi Dr. Thomas Watson, Seyahat etmek için kullanılmak üzere arabalara erken kullanılmalarını sağlamak için gereklidir.

“Onlara sınır koy,” dedi. “Onlara arabalarda ve kamyonda güvenli bir şekilde seyahat etmelerini ve tam olarak arabadayken nasıl davranmaları gerektiklerini öğretin.”

Diğer ipuçları:

Hava yastıklarının bilinçli olun. Sürüş sırasında köpekinizi gerçekten tutmak mı istiyorsunuz? Ön gezgin de bir evcil hayvan tutmamalı.
Her bir evcil hayvanda daima kimlik etiketlerini saklayın.
Her evcil hayvan için yararlı bir tasma olduğundan emin olun.

Geri kalanınız ne düşünüyor?

Köpeğinizi arabada kısıtlıyor musunuz? Neden veya neden olmasın?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *