Köpeğimin Köpek İyi Vatandaş Testini

Geçmesine Nasıl Yardım Edilir Bildiğiniz gibi, benim küçük koruyucu köpeğim Cosmo hafta sonu Canine İyi Vatandaş Testini aldı.

CGC testinden geçmek, bir köpeğin çeşitli gerçek yaşam durumlarında kontrol altında kalacağını gösterir.

American Kennel Club’a göre, “CGC programı evde ve toplumda iyi görgü kuralları olan köpekleri ödüllendirmek için geliştirildi”.

Eminim onları gösterdik!

Cosmo Kramer, CGC.

Cosmo’nun kabul edilmeden önce CGC testini geçmesini hedeflemek istememin nedeni, bizimle yaşamakla ilgili olduğunda iyi bir köpek vatandaşı olmamasıydı.

Cosmo, kamu durumlarında ve hatta evde bile bu kaba küçük köpeklerden biriydi. Yürüyüşlerden geçtiğimiz her insanda ve köpeğe hırladı. Bana havlardı, ikramlar talep etti. Gıda motivasyonu olmadan temel komutlara uymazdı. Nazik liderinin namlusuna ve gözlerine zarar vereceği için tasmayı çekti.

Açıkçası mükemmel bir köpek diye bir şey yok ve Cosmo’nun hala uzun bir yolu var. Hala ikramlar konusunda agresif, ama öz kontrol öğreniyor. Çocukların etrafında ona asla yüzde 100 güvenmem. Ve birçok köpek gibi, hala tasmayı çekiyor. Çok fazla.

Ama küçük Cosmo uzun bir yol kat etti ve onunla gurur duyuyorum. Pazar günü sınava giren diğer köpeklerin çoğundan daha iyisini yaptı. Diğerlerinin çoğu geçmedi çünkü değerlendirici onlarla konuştuğunda veya onlara dokunduğunda hareketsiz oturamadılar ya da bir kalabalığın içinden geçerken dört pençeyi de yerde tutamadılar.

Cosmo ve ben, diğer köpek sahiplerinin köpek iyi vatandaş testine hazırlanmasına yardımcı olacak bazı önerileri paylaşmak istiyoruz.

Köpeğinizin Köpek İyi Vatandaş Testini Geçmesine Nasıl Yardım Edilir

1. Köpeğinizin teste yol açan yeterli egzersiz yaptığından emin olun.

Köpeğinizi tükenmek için çalıştırmanız gerektiğini söylemiyorum, sadece köpeğinize sakin ve odaklanabilmesi için yeterli miktarda egzersiz yapmanız gerektiğini söylüyorum. Pazar günü gördüğüm en yaygın sorun, köpeklerin çoğunda çok fazla paten enerjiydi. Endişe ve heyecanla pratik olarak titredi, yoğun bir şekilde nefes nefese kaldılar.

Değerlendirici onları evcilleştirmeye çalıştığında köpekler heyecanlanır ve sırtlarında dönerlerdi. Tasıya girecek ve başarılı bir hatırlamayı tamamladıktan sonra bir römorkör oyunu başlatmaya çalışacaklardı. Sonuçta, onlar büyük bir zaman geçiriyorlardı! Ama kontrol altında değildiler.

Cosmo ve ben testten önce 45 dakikalık bir yürüyüşe çıktık. Bu onun için büyük bir fark yarattı ve dramatik bir şekilde çekilmesini azalttı.

2. Test boyunca köpeğinizle konuşun.

Köpek sahipleri, CGC testi sırasında ihtiyaç duydukları kadar köpekleriyle konuşabilirler. Yeni bir kişi ona dokunduğunda Cosmo biraz gergin olabilir. Değerlendirici pençelerini kaldırıp kulaklarına bir göz atarken, onunla her zaman konuştum. “Vay! Ne iyi bir çocuk! O çok hoş bir bayan! Çok iyisin, Cosmo! İyi çocuk! ” Biraz tepedeydim ve işe yaradı.

Testin gevşek tasma kısmı sırasında Cosmo ile çok konuştum ve bacağımı okşadım. Gergin bir tasmanın otomatik bir başarısız olduğunu biliyordum, bu yüzden önümde biraz (biraz) yürümesine izin verdim. Bu kısım için önemli olan, köpeğin gevşek bir tasma üzerinde kalması ve genellikle sahibinin yakınında kalmasıdır.

3. Testi sağlayan bir yerde bir itaat dersi alın.

Cosmo ve ben Fargo’daki Red River North Dog Obedience Club’da CGC testini yaptık. Testi almadan önce bu yerde iki itaat dersi aldık. Açıkçası bu, testi geçme şansımızı önemli ölçüde geliştirdi çünkü Cosmo bu ortamda rahattı. Bazı köpekler sadece birkaç kez binada olmuştu ve tüm yeni insanlar, yeni kokular ve yeni köpekler hakkında enerji verildi ve heyecanlandı!

4. Köpekler ve köpeğinizin hiç karşılaşmadığı insanlar etrafındaki test için pratik yapın.

Cosmo, testin “başka bir köpeğe tepki” kısmı sırasında yeni bir köpeğe yaklaştığımızda odaklanmış ve kontrol altında kalmakta çok zorlandı.

Aslında bu unsurda başarısız olduk, ancak köpek 10 unsurdan dokuzunu geçerse başarısız olduğu kısmı tekrar almasına izin verilir. İkinci yeni bir köpekle tanışırken bir şekilde ikinci denememiz sırasında geçmeyi başardık. Cosmo bu bölümle ilgili sorun yaşadı çünkü gerçekten ileriye doğru atılmak ve diğer köpeği selamlamak istiyordu.

Testin bu kısmı için pratik yaptığımızda, Cosmo’nun daha önce tanıştığı tebrik köpekleri uyguladık. Bu sorun değil. Cosmo’nun sorunu olan şey, yeni köpeklerle tanışırken sakin kalmaktır. Buna daha iyi hazırlanmak için, gerçek hayatta yeni bir köpekle her tanıştığımızda onu oturtmasıyla daha tutarlı olmalıydım.

Ama biliyor musun? Onun gibi eski bir yengeçle, ileriye doğru koşup başka bir köpeği selamlamak istiyorsa çok mutluyum. En azından dostça!

Ne are Bir köpeğin köpek iyi vatandaş testini geçmesine yardımcı olacak bazı ek öneriler?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *