Winn Feline Vakfı Ödülleri Üç Özel Hibe For Feline Barınağı Tıbbı

Winn Feline Foundation kısa süre önce Feline Sağlık Araştırmaları için üç yeni hibe ödülü duyurdu. Kuzey Amerika’da hayvan refahının önde gelen fonunu Petsmart Charities®, bu özel projeler için Winn hibesi yoluyla finans sığınağı tıbbında yeni bir işbirliği sağladı. Winn, sığınak kedilerinin önlenmesi için bağışıklığı anlama ve sığınak kedilerinde üst solunum hastalığının bir nedeni olarak kedi koronavirüsünü değerlendiren yeni bir probiyotik koruyucu barınak yavru kedilerinin bulaşıcı ishalden oluşan yeni bir probiyotik koruyan sığınak yavrularını değerlendiren çalışmalar için toplam 73.807 dolar veriyor.

Vekil Winn Başkanı Glenn Olah, DVM, DABVP (Feline), “Winn Feline Foundation bu yeni araştırma finansmanı fırsatına sahip olmak için kendinden geçmiş. Bu vesileyle, Winn’in kedi sağlığına önemli fayda sağlayabilecek çok daha eleştirel çalışmalara destek sağlamasını sağlar. Bu özel incelemenin sonuçlarına dayanarak, Winn’in şimdiye kadarki en büyük araştırma hibesi finansmanı ile 2018, kediler için olağanüstü bir yıl olacak. Bu özel incelemeyi gerçekleştirmek için PetsMart hayır kurumlarına yeterince teşekkür edemeyiz. Winn’in araştırma ve eğitim yoluyla kedi sağlığını ilerletme misyonu, tüm evcil hayvanlar için hayat boyu, sevgi dolu evleri bulma görevleriyle iyi uyuyor. ”

Aşağıdaki araştırma çalışmaları için hibeler verildi:

Koruyucu yavru kedilerin yeni bir potansiyel probiyotikle bulaşıcı ishalden korunması. (W18-002)

Baş Araştırmacı: Jody Gookin, DVM, PhD, Dacvim; Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi; 25.000 dolar

Bulaşıcı ishal barınak yavrularında yaygın bir ölüm nedenidir. Bu çalışma, belirli koruyucu bakterilerden oluşan bir probiyotikin bu yavru kedilerde ishal ve ilişkili ölüm insidansını azaltıp azaltmayacağını inceleyecektir.

Distemper’den (panleukopeni) kedileri güvence altına almak için bağışıklığı anlamak. (W18-006)

Baş araştırmacılar: Profes. Vanessa Barrs ve Julia Beatty; Sydney Üniversitesi, Avustralya; 24.500 $

Feline distemper veya parvovirüs (Pankeukopeni), son salgınları olan sıklıkla ölümcül bir hastalıktır. Bu çalışma, çok daha etkili önleme stratejilerinin tasarımını sağlamak için barınakta ve sahip olunan kedilerdeki bu hastalığa karşı doğal ve aşılama direncini inceleyecektir.

Barınak kedilerinde üst solunum hastalığının bir nedeni olarak kedi koronavirüsünün değerlendirilmesi. (W18-007)

Baş araştırmacılar: Gary Whittaker, PhD ve Elizabeth Berliner, DVM; Cornell Üniversitesi; 24.307 $

Bu çalışma, barınak kedilerindeki üst solunum hastalığının bir nedeni olarak kedi koronavirüsünün değerini ve ölümcül hastalık, kedi bulaşıcı peritonitinin (FIP.) Gelişiminde oynadığı rolü inceleyecektir.

Winn Feline Foundation, 1968 yılında CAT sağlığını geliştirmek için çalışmaları destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 1968’den beri Winn Feline Foundation, dünya çapında 30’dan fazla ortak kurumda kediler için 6,4 milyon dolardan fazla sağlık araştırması finanse etti. Ayrıca bilgi için www.winnfelinefoundation.org adresine gidin.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *