Evcil hayvanlarınız için tatil güvenlik fikirleri

Yine yılın o zamanı! Tatilleri kutlamaya hazır olduğunuzda, çok sayıda değerli tatil geleneklerimizden bazılarının evcil hayvanlarımız için tehlikeli olabileceğini unutmayın. ASPCA aşağıdaki tatil güvenlik ipuçlarını kullanır:

Evcil hayvanınızın yeme ve egzersiz alışkanlıklarını olabildiğince normal rutinlerine yakın tutmaya çalışın. Ve bunları aşağıdaki sağlıksız ikramlardan, toksik bitkilerden ve tehlikeli süslemelerden uzaklaştırdığınızdan emin olun:

O Noel ağacı

Noel ağacınızı, fikir ve düşmeyecek şekilde güvenli bir şekilde sabitleyin ve evcil hayvanınızın yaralanmasına neden olun. Bu aynı zamanda ağaç suyunu durduracaktır-bu da dökülme ile mide rahatsızlığına neden olabilecek gübrelerden oluşabilir. Durgun ağaç suyu bakteriler için bir üreme alanıdır ve evcil hayvanınız bulantı veya ishalle sonuçlanabilir.

Tinsel olmayan kasaba

Kitties, etrafta vurulması ve ağızlarını taşıması kolay olan bu ışıltılı, hafif yakalanan “oyuncağı” severler. Ancak bir kemer, tıkanmış sindirim sistemi, şiddetli kusma, dehidrasyon ve olası cerrahiye yol açabilecek bir yutkunmaya yol açabilir. Dallarınızı tinsel dışında bir şeyle aydınlatmak en iyisidir.

Furries için şölen yok

Şimdiye kadar evcil hayvanlarınızı çikolatayı ve ksilitol ile tatlandırılmış bir şey beslememeyi biliyorsunuz, ancak girişimci bir kürk çocuğunun nefis bir şey üzerinde chomp için gideceğinin uzunluklarını biliyor musunuz? Evcil hayvanlarınızı masadan ve katılımsız yiyecek tabaklarından uzak tuttuğunuzdan emin olun ve çöp kutularındaki kapakları güvence altına aldığınızdan emin olun.

Oyuncak neşe

Evcil hayvanınızın çoraplarını doldurmak mı istiyorsunuz? Güvenli hediyeler seçin. Köpeklerin oyuncaklarını parçaladıkları ve parçaları yuttukları bilinmektedir, bu da daha sonra yemek borusunda, mide veya bağırsaklara yerleştirilebilir. Genellikle yıkılamaz çiğneme oyuncakları, güvenli bir şekilde sindirilebilir olacak şekilde oluşturulan sağlıklı yiyeceklerle veya çiğneme muameleleriyle doldurulabilen Kongs ile sadık kalın.

Uzun, telli şeyler bir kedi hayalidir, ancak kediler için en riskli oyuncaklar, bağırsaklara sıkışabilen, tipik olarak cerrahiyi gerektiren şerit, iplik ve gevşek küçük parçaları içerir. Yutmak için çok büyük yeni bir top, doldurulmuş bir kedi oyuncağı veya interaktif kedi dansçısı ve tonlarca oyun seansı ile sürpriz Kitty.

Ökseotu ve Holly’yi unutun

Holly, yutulduğunda, evcil hayvanların bulantı, kusma ve ishalden muzdarip olmasına neden olabilir. Ökseotu gastrointestinal üzülmeye ve kardiyovasküler sorunlara neden olabilir. Ve çok sayıda zambak çeşidi, yutulursa kedilerde böbrek yetmezliğine neden olabilir. İpek veya plastikten yapılmış jolly yapay bitkileri seçin veya evcil hayvan güvenli bir buket seçin.

Leftoversfatty, baharatlı ve hayır insan gıdaları ve kemikler, tüylü arkadaşlarınıza beslenmemelidir. Evcil hayvanlar, pahalı tıbbi faturalara yol açmayacak diğer eğlenceli şekillerde şenliklere katılabilir.

O tatil parıltısı

Işıklı mumları gözetimsiz bırakmayın. Evcil hayvanlar kendilerini yakabilir veya mumları devirirlerse ateşe neden olabilir. Kararlı bir yüzeye yerleştirilen uygun mum tutucuları kullandığınızdan emin olun. Ve odadan ayrılırsanız, mumu çıkar!

Kablolu

Kabloları, pilleri ve cam veya plastik süslemeleri pençelerin ulaşamayacağı kadar uzak tutun. Bir tel potansiyel olarak ölümcül bir elektrik şoku sağlayabilir ve delinmiş bir pil ağız ve yemek borusu için yanıklara neden olabilirken, kırılabilir süslemeler evcil hayvanınızın ağzına zarar verebilir.

Ev kuralları, hayvan seven konuklarınızın partiye yönelirken evcil hayvanlarınıza biraz daha fazla dikkat ve egzersiz yapmak, onlardan harika bir oyun veya sevişme oturumu başlatmak için ücretsiz hissetmelerini istemek.

İlaçları, tüm ilaçlarınızın güvenli kapıların arkasına kilitlendiğinden emin olun ve misafirlerinize ilaçlarını sıkıştırmasını ve paketlenmesini söylediğinizden emin olun.

Kokteyllere dikkat edin

Kutlamanız yetişkin tatil içecekleri içeriyorsa, gözetimsiz alkollü içeceklerinizi evcil hayvanların onlara ulaşamayacağı yere yerleştirdiğinizden emin olun. Yutulursa, evcil hayvanınız zayıf, hasta olabilir ve hatta komaya girebilir, muhtemelen solunum yetmezliğinden ölümle sonuçlanır.

Kendi Oda

Tatlı su ve yatmak için bir yer ile tamamlanmak için evcil hayvanınıza kendi sessiz alanını verin. Utangaç yavrular ve kediler, bir mobilya parçası altında, taşıma çantasında veya hubbub’dan uzak bir odada saklanmak isteyebilirler.

Yeni Yıl gürültüsü

Yeni yıla geri döndüğünüzde, lütfen atılan konfeti dizilerinin bir kedinin bağırsaklarına yerleştirilebileceğini unutmayın, eğer yutulursa, belki de ameliyat gerektirir. Gürültülü poppers evcil hayvanları korkutabilir ve hassas kulaklara olası hasara neden olabilir.

Bilinçli kedi
Size ve tüylü aile üyelerinizi diliyor
Mutlu ve güvenli bir tatil sezonu!

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
Kediler için Tatil Güvenliği Fikirleri

Evcil hayvanlar için Paskalya Güvenliği Fikirleri

Evcil hayvanlarınız için Şükran Günü Güvenliği Fikirleri

«Blog yazarı ödülü
Grip ve soğuk mevsim sırasında nasıl sağlıklı kalır »

Evcil hayvanlarınız için tatil güvenlik fikirleri hakkında 5 yorum

Carol diyor ki:

2 Aralık 2011, 10:31

Tatiller sırasında kedileri güvende tutma hakkındaki tüm fikirler için teşekkür ederiz. Çok enerjik bir sorunum var. Ben olacağımnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *