Röportaj: Marc Goldberg, ‘Köpekler Doglar’

yazarı Not: “5 Soru Cuma”, yazarlarla, eğitmenlerle, veteriner hekimlerle, blogcularla ve köpeklerle çalışan diğerleriyle röportaj yaptığım yeni bir özellik. Farklı görüş ve deneyimleri paylaşmanın bir yoludur. Öne çıkmak isterseniz, lütfen lindsay@thatmutt.com adresine e -posta gönderin.

Köpek eğitmeni Marc Goldberg, “Let Dogs Be Dogs: Canine Nature ve Köpeğinizle Yaşama Sanatına Ustalaşma” kitabının yazarıdır.

Kitabı “New Ski’nin Rahipleri” nden Brother Christopher ile birlikte yazdı.

“Yeni Ski’nin Rahipleri”, Cambridge, N.Y’deki manastırlarından köpekleri yetiştirip eğiterek kırk yıldır kendilerini desteklediler. Monklar, “bir köpek yetiştirme sanatı” da dahil olmak üzere geçmiş kitaplarının 1,5 milyondan fazla kopyasını sattı.

Marc, Chicago’da bir köpek eğitim şirketine sahiptir ve dünya çapında köpek eğitim profesyonellerinin eğitimi ve desteğine adanmış bir grup olan Uluslararası Köpek Profesyonelleri Derneği’nin eski başkanıdır.

“Let Dogs Be Dogs” Amazon’da ciltli ve Kindle için mevcuttur. buradan satın alın.

İşte Marc için beş soru vardı:

Marc Goldberg ve Brother Christopher

Bu Mutt: İnsanlar yeni kitabınızdan ne öğrenmeyi bekleyebilir?

Marc Goldberg: Paket lideri, onlarca yıl önce yeni Ski’nin Rahipleri tarafından üretilen bir dönemdir.

Son birkaç yılda, insanların köpekleriyle nasıl ilişki kurmaları gerektiğini tanımlamanın popüler bir yolu haline geldi. Büyük sorun, hiç kimsenin şefkatli, mantıklı bir şekilde iyi bir paket lideri olmayı yeterince tanımlamamasıdır.

“Köpekler Köpekler Bırak” da bir yol haritası koyuyoruz… köpeğinizle memnun bir ilişki için çok kapsamlı ve kapsamlı bir yol.

Köpeğinizin sizden gerçekten ne istediğini, neden ve tam olarak nasıl sunulacağını öğreneceksiniz. Kısacası, hayallerinizle ilişkiye nasıl sahip olacağınızı öğreneceksiniz.

TM: Diğer insanların çılgın olduğunu düşündüğüne inandığınız bir şey nedir?

Marc: Köpeklerin ruhları olduğuna inanıyorum. Ve diğer taraftaki sevgili arkadaşlarımızla tekrar bir araya geleceğimize inanıyorum.

Gerçek anlamda yeryüzündeki koruyucularız. Egzersiz, sevgi ve otorite en iyi dengesi ile iyi ve nazik liderlik ve uygun sevgi biçimleri ile fiziksel ve duygusal refahlarını yaratmaktan sorumluyuz.

Ancak, bir kez gittiğinde, bize rehberlik etmemizi ve yaşamın diğer tarafında bizi güvende hissetmemizi beklediklerine inanıyorum. Temel olarak, bir gün sevdiklerimin ve köpeklerimin şirketine gideceğime inanıyorum.

TM: “Paket Lideri” köpek eğitiminde size ne ima ediyor?

Marc: İyi bir paket lideri, okuldan hatırlayacağınız en ilham verici öğretmene çok benziyor.

“İlham verici öğretmen” asla sabırsız ya da öngörülemez değildi. Aslında sizin için yüksek standartlar belirler, ancak müthiş şeyleri gerçekleştirme potansiyelinize inanmıştır. Sürekli övgüleri fışkırmamış olabilir, ancak bir cesaretlendirme sözü aldığınızda, derinden anlamlıydı çünkü kalbe götürdünüz.

Benzer şekilde, iyi bir paket lideri, köpeğinin tüm fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılarken, köpeklere güvenlik ve iyi davranış kurallarına uyması için ilham verir. Bu aslında köpeklere müthiş bir fiziksel özgürlük ve duygusal çatışmadan özgürlük kazandırır.

Müthiş bir paket lideri, bir köpeklerin istediği ve ihtiyaçları olan her şeyi bilir ve daha sonra insanların ihtiyaç duyduğumuz temel unsurlar karşılığında bu kaynakları köpekle işlemeler.

TM: Köpekleriniz yatağınızda mı uyuyor?

Marc: Geceleri köpeklerim kanepeye sahip ve kapakları köpeklerimden çok daha az domuz eden bir kedi ile uyuyorum.

TM: Mutt’un okuyucularına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Marc: Köpeklerinize paket lideri olmanın ona hakim olmaya veya korkutmaya çalışarak bitirecek bir şey olduğuna inanmayın. Ona getirdiğimiz bu kafa karıştırıcı insan dünyasında ona özgürlük lütfu, güvenliği vermekle bitirmek için her şeye sahiptir ve aynı zamanda en büyük ilişkiye izin verir.

Aslında sizi memnun etmek isteyen bir köpek – – ve nasıl yapılacağını bilen – – sizinle birlikte alabileceğiniz bir köpektir. Sonuçta, köpeklerin gerçekten istediği bu değil mi?

Teşekkürler Marc!

Herhangi biriniz Marc için herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bunları yorumlarda bırakın.

Marc Goldberg’den çok daha fazlası için:

Kitap hakkında daha fazla bilgi: letdogsbedogs.org

Marc’ın Eğitim Sitesi: Chicagodogtrainer.com

Rahipler hakkında daha fazla bilgi: www.newskete.org

Yaklaşan bir “5 Soru Cuma” gönderisinde yer almak isterseniz, lindsay@thatmutt.com adresine e -posta gönderin.

İlgili Mesajlar:

Yazar Laura Koerber ile 5 Soru

Paket lideri köpek eğitiminde yaramaz bir kelime mi?

Ortak Köpek Eğitim Rehberliği Göz ardı ettiğim için mutluyum

İşe koymak: herhangi birKöpek iyi bir köpek olabilir

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *