Aile Evcil Hayvanlarında Tekrarlayan Kulak Enfeksiyonları

AddThis Paylaşım ButtonsShare’e FacebookFacebookFabookShare’ye PinterestPinterestPinterestShare’e Moreaddthismore16

Aile evcil hayvanlarında tekrarlayan kulak enfeksiyonlarının birçok olası nedeni olabilir. MileAmax veya Otomax gibi çok daha fazla topikal antibiyotik/steroid ilaçları reçete etmek yerine, hayvan velilerinin yanı sıra veterinerlerin, nüksetmeleri ve veterinerlik ziyaretlerini tekrarlamak için altta yatan tetikleyicilere bakmaları çok önemlidir. Many hayvan koruyucuları sıklıkla hatalı olarak inanır. hayvan arkadaşlarının kulak akarları olduğunu; Bununla birlikte, kulak akarları, kulak akıntısının mikroskop altında bir göz atmasıyla hızla göz ardı edilebilir.

Uygun bir veteriner ototik sınavı aynı şekilde kulak poliplerini, yabancı cisimleri ve kulak kanallarını büyütebilir. Köpeklerde kulak enfeksiyonlarının altta yatan en tipik tetikleyicileri, inhalan/temas alerjileri ve/veya gıda alerjileridir.

Birçok potansiyel alerjiyle temasa geçer: Kalıplar, otlar, ağaçlar, kepek, ev tozu akarları ve polenler. Bu sorunların çoğu mevsimlik olma eğilimindedir. İnhalant/temas alerjilerinin teşhisi sıklıkla bilimsel tarih üzerine yapılır; Bununla birlikte, kesin tanı kan ve/veya cilt testine ihtiyaç duyar. Tedavi sadece kulak kanallarındaki maya veya bakterilerin aşırı büyümesini ele almakla kalmaz, aynı zamanda semptomatik antihistamin veya kortizon tedavisi veya alerji çekimleriyle altta yatan alerjik tetikleyicileri tedavi etmek gerekir.

Gıda alerjisi olan birçok aile evcil hayvanının sıklıkla tekrarlayan kulak enfeksiyonları ile ortaya çıkacağından, tekrarlayan kulak enfeksiyonları olan her türlü PET’in aynı şekilde tavşan, ördek veya geyik eti bazlı gıdalar gibi bir kitap hipoalerjenik diyet planı ile 6-8 haftalık bir deneme yapması gerekir. Potansiyel altta yatan tetikleyiciler ele alınmadıkça, aile evcil hayvanları nüksetmelerden deneyimlemeye devam edecek ve veterinerlik masraflarına devam edecek.

Kulak infeksiyonları

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *