• Uncategorized
  • 0

Kıdemli Köpekler İçin Çiğ Evcil Köpek Maması – İpuçlarımız!

Kıdemli evcil köpeğinize çiğ bir diyet beslemeniz uygun mu? Evet, birçok kıdemli köpek çiğ bir diyetle beslenebilir.

Bununla birlikte, yıllarca son derece işlenmiş yiyecekler (Kibble) yemeye kullanılan bir evcil köpek için Kibble’dan ham evcil köpek mamasına geçiş yapmak biraz zor olabilir.

Endüstriyel evcil köpek maması pazarı, köpek müşterilerine çok daha çekici hale getirmek için Kibble’a tuz, yağ ve şeker eklediğinden beri.

Köpekler bu son derece sentetik yiyecekleri uzun süre yemek için kullanıldıktan sonra, onları sütten kesmek zor olabilir.

“Kibble Junkie” yinizi “Ya Seçici Yiyenler?” Dir.

Kıdemli Köpekler İçin Çiğ Evcil Köpek Maması – Kıdemli Evcil Köpeğinizi Çiğ Diyete Değiştirmenin Nedenleri

Kuru evcil köpek maması son derece işlenir, bu da daha taze, ideal olarak çiğ bir evcil köpek mamasına geçiş yapmak için yeterlidir.

Kibble, aşırı yüksek sıcaklıklarda pişirilir, bu da pişirme işlemi sırasında çok sayıda besin maddesinin yok edildiğini gösterir.

Bu besinler daha sonra taze bileşenlerin besin profiliyle mücadele edemeyen sentetik formda tekrar eklenir. Hepimiz bunu anlıyoruz. Gerçek, taze yiyecekler insanlar için de en iyisidir!

Kıdemli köpekler için ham diyet planının faydaları

Son derece işlenmiş yiyecekler yiyen bir evcil köpeğin yanı sıra normalde çiğ beslenen bir evcil köpeğe anlatabilirim.

Daha sağlıklı, ham besli evcil köpeğin sahip olacağı:

Daha sağlıklı cilt
Parıltı
Temiz dişler
Daha İyi Nefes
Daha küçük kaka hacmi!
Güçlendirilmiş bağışıklık sistemi (umarım kanser tehlikesi en aza indir)
Daha az alerjiyle ilişkili rahatsızlıklar
Daha fazla enerji
Daha az veya hiç evcil köpek kokusu

Genel olarak, çiğ beslenen köpekler çok daha fazla enerjiye sahiptir ve kibble ile beslenen meslektaşlarından çok daha fazla uyanıktır.

Görevime bakın: Neden köpeklerime çiğ bir diyet besliyorum.

Kıdemli köpekler için çiğ diyet planının dezavantajları:

Kibble’ı bir çantadan çıkarmaktan biraz daha az uygun
Kible’dan Kıdemli Bir Köpek Köpeğinin Değişimi, genç bir köpeğe göre daha uzun sürebilir
Gıda için potansiyel daha yüksek masraf (ancak ideal olarak daha az veteriner fatura)

Kıdemli bir evcil köpek çiğ gıda beslemeye başlamak için asla geç kalmaz

Kıdemli yavrularınızı daha sağlıklı, taze bir gıda diyetine dönüştürmenin herhangi bir nokta olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Sonuçta, bu yüzden tipik evcil köpek maması üzerinde çok şey yaptı, değil mi?

Yukarıda açıkladığım gibi, anahtarı yapmak için bir dizi harika neden var ve her türlü yaştaki köpekler çok daha besleyici bir diyette zenginleşecek.

Eski arkadaşınızda bir kez daha çok daha fazla enerji görmek için şok olacaksınız ve aynı zamanda kim daha iyi bir nefes ve daha parlak bir ceket almaz?

Çiğ beslenen bir köpeğin ceketine dokunana kadar yumuşak bir ceketin nasıl hissettiği konseptiniz olmadığını taahhüt ediyorum. Fark sadece sert.

Evcil köpeğimin yürürken yanında olduğum her gün yaşadığım, birçoğu Kibble beslenen evcil hayvan köpek müşterileri. Evcil köpeğim Wally’nin yumuşak paltosuna kıyasla, onların sıkıcı görünüyor ve kaba hissediyor.

Kıdemli bir köpek köpeği çiğ diyetinde takviye gerektiriyor mu?

Dengeli çiğ evcil köpek maması çok fazla takviye gerekmez. 2015’in yanı sıra çiğ keçi sütü gibi bir avuç süper gıda takviyesi ekledim.

Kullandığım takviyelerin kısa listesi için Mutt’ın Gönderimi’ne göz atın: Köpeğimin çiğ diyetine takviyeler eklemem gerekiyor mu?

Bununla birlikte, dengeli çiğ evcil köpek mamasının neyin oluştuğunu anlamak çok önemlidir:

Kas eti
Salgılayan organlar
Çiğ etli kemikler
Bazı bitki maddeleri (sebzeler ve/veya meyve)

Bu ilk başta gürültü biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak doğru yapmanızı sağlamak için iki yöntem vardır.

Seçenek 1: Evcil köpeğinize Darwin’in gibi dengeli, önceden hazırlanmış çiğ yiyecekleri besleyin

Darwin’in buradan göz atın. Darwin’in bu Mutt’un sponsoru ve yeni müşteriler için oldukça harika bir teklif sunuyorlar!

Kendim Darwin’den önceden hazırlanmış Raw ile köpeklerimin çiğ evcil köpek maması yolculuğuna başladım ve onlar da sevdikleri gibi de başladım.

Nihayetinde kendi çiğ yemeklerimi yapmaya başlamamın tek nedeni, bu tip çiğ evcil köpek maması, birleşik 130 lb köpeğimi (iki boksör karışımı) beslemek için biraz pahalıya mal oluyordu.

Kendi çiğ evcil köpek mamasını yapın

Sadece vahşi bir av hayvanı fotoğraf, aynı zamanda onu yeniden yarat, Frankenstein tarzı. Bu çiğ besleme tekniği, köpeğinize beslemek için bütün bir hayvanı monte etmek için farklı hayvan parçalarının bir araya getirildiği düşünüldüğünde Frankenprey olarak adlandırılır.

Köpeğinizi beslerken, protein kaynaklarını döndürmeniz gerektiğini unutmayın. Bu sadece evcil köpeğinize tek bir hayvan kaynağı beslememeniz gerektiğini gösterir. Örneğin, Türkiye.

Bu, farklı hayvanların farklı kesimleri farklı besinlerden oluşuyor ve vahşi bir evcil köpek farklı avı yakalayacaktır. O evcil köpeğin tavşan, tavuk, ördek, kaz, yerKüçük kuşlar, yumurta, geyik eti, balık vb. Noktasını alırsınız.

Gönderimize bakın: DIY ham besleme soruları

Kıdemli köpeğin ham diyetine balık eklemek

Balıklarda sofistike izin ver. Bütün balık, köpeğinizin cildinizi, ceketini, ekleminin yanı sıra kalp sağlığını da desteklemek için harika. Bu, manganez, A, D & E’nin yanı sıra Omega-3 yağ asitlerinin takıldığından beri. Aynı şekilde kanatlı hayvandaki yağları ve ruminantlar dengeler.

Bu nedenle, sentetik takviyelerden çok daha etkili bir şey. Balıkların uyumu arasında dönebilirsin:

Sardalye
İplik ringa balığı
Somon
Hamsi
Orkinos
Koklamak
Yeşil dudaklı midye (evcil köpeğinizin bir kabuklu deniz ürünleri alerjisi varsa beslemeyin)

Ton balığı gibi yüksek seviye avcıların yanı sıra köpekbalığı gibi, daha fazla ağır metallerden ve daha küçük meslektaşlarından daha yoğun metallerden oluşurlar. Her türlü balığı Pasifik’ten 3-4 hafta boyunca, parazitler getirebilecekleri için 3-4 hafta boyunca dondurun.

Kıdemli Köpekler İçin Balık Yağı Takviyesi

Evcil köpek balığınızı beslemek bir seçenek değilse, yüksek kaliteli bir balık yağı da tekniği de yapacaktır.

Bonnie & Clyde’nin vahşi omega-3 balık yağı, çünkü somon, pollock, krill ve morina karaciğer yağıdan daha fazla konsantre olduğundan.

Yabani yakalanan sardalyelerden, hamsi ve ayrıca, Güney Pasifik (Şili’nin yanı sıra Peru) kaynaklı uskumru ve ayrıca mevsimsel mevcudiyete bağlı olarak Afrika’nın (Fas) kıyı şeridinden çıkarılır. İzlanda’da üretildi.

Petrolün yanı sıra tüm balıkların yanı sıra, yavrularımın her ikisiyle de son derece iyi yaptığını da değiştirdim.

Kıdemli evcil köpeğinizin üzgün bir karın elde etmesini nasıl durdururuz

Her türlü mide sorunu önlemek için bir evcil köpeği bir tür evcil köpek mamasından bir tür evcil köpek mamasıdan birine yavaşça değiştirmek her zaman en iyidir. Aynı fikir aynı fikir, KIBBLE’tan ham pet köpek mamasına geçerken uygulanır.

İdeal olarak, üzgün bir karın önlemek için 7-10 gün programı boyunca bunu yapmak istersiniz.

Köpeğinizin mevcut diyet planına çok daha fazla ham pet köpek maması ekleyin, nihayetinde kasenin içinde ham.

İkisini karıştıracağınız için, köpeğinizin sindirimine yardımcı olmak için biraz elma sirkesi eklemek istersiniz. Bu nedenle, son derece işlenmiş evcil köpek maması yanı sıra ham pet köpek maması farklı oranlarda sindirim.

Apple Cider Sirkesi, köpeğinizin karnını, ham pet köpek mamasını ve diğer minerallerin yanı sıra, refah pet köpek mamalarını uygun şekilde sindirmesi gereken çok daha asidik hale getirir.

Kibble beslemeli bir köpeğin karın pH seviyesi çok daha fazla alkalin, yaklaşık 4 pH ve yukarıda. Bir evcil hayvan köpeği ham pet köpek mamasına geçtiğinde, karın pH seviyesi doğal olarak 2 ph civarında çok daha asidik olacaktır.

Kıdemli evcil köpeğin seçici bir yiyiciyse ne yapmalı

Hayatlarının ilk 4-5 ayında lezzet rotasyonunu yaşayan Kibble Fed köpeklerinin, seçici yiyicilere dönüştüğünü belirten “lezzet yorgunluğu” kurabileceğini mi anladınız?

Ham pet köpek mamalarını yemek için seçici bir yiyiciyi eleştiren birkaç seçenek var. Unutmayın, “Kibble Junkies” olan köpekler, sentetik malzemelerin yanı sıra, yıllardır yiyorlar.

Bazı köpekler (bir sürü açgözlü labradör gibi!) Her şeyi yiyebilir ve son derece kolay geçiş yapabileceklerdir.

Diğer köpekler, özellikle daha küçük ırklar, farklı bir şey yemeye ikna etmek için çok daha zor olabilir.

Fikirlere uymak, seçici yiyenlerinizi KIBBLE’den ham pet köpek mamasına kaydırmanıza yardımcı olabilir:

Yavaşça çiğ eti birkaç hafta pişirin. Ardından, et çiğine hizmet edene kadar pişirme seviyesini yavaşça azaltın.
Asla kemikleri pişirmeyin. Yaptığınızda, kemik yoğunluğu modifikasyonları ve kemik kırılgan hale gelir. Köprenin yanı sıra, köpeğinizin boğazında ve / veya sindirim sisteminde hasara neden olabileceği zaman budur.
Puréed sebzeler ve / veya meyve ile çiğ etin üst kısmı. Köpekler, bitki hücresi duvarlarını kırmak için sorumlu olan enzimin bulunmasından bu yana bitkiyi püre etmek isteyeceksiniz. Bu nedenle, bitki maddesinden maksimum besin maddelerini alabildiklerinden emin olmak için onları yapmaya zorluyoruz.
Köpeğinizin çiğ etine çiğ keçi sütü veya kemik suyu ekleyin. Biraz ısınmayı deneyebilirsiniz.
Köpeğinizin çiğ yemeğine bir miktar su ısıtın. Lezzeti çıkarır.

Kıdemli Evcil Hayvan Köpeğimin Ham Diyet Planına Geçişi – Lila Pekingese Mix

Şu anda Kibble’tan ham pet köpek maması için oda arkadaşımın evcil köpeği lila için vardiya yapmayı başarıyorum. 10 on yaşında, yemekleri hakkında son derece özel olan 15 lb Pekingese Mix.

İlk önce ona bir dizi markadan önceden hazırlanmış ham pet köpek maması sunmaya çalıştım.

Stella & Chewy, Steve’in gerçek yemekleri, primal evcil hayvan yiyeceklerinin yanı sıra içgüdüsel ravunu denedim. Kibarca kabının içeriğini ve bunun olduğu gibi kokladı.

Aynı şekilde, ona birkaç çiğ zemin Türkiye’nin yanı sıra marketten de sığır eti sağladım.r Sonuçlar aynı. Ancak bir miktar ilgi gösterdi, ancak yemedik.

Lila idealiyle aldığım teknik, çiğ etini dikkatlice yemek yapmaktır.

Yemeklerine biraz çiğ yiyecekleri etkili bir şekilde gizlice soktum.

Aynı şekilde, hava kurutulmuş sardalyelerin yanı sıra, kümes hayvanı boyunlar gibi havalı kurutulmuş etli kemikler de yer alıyor. Bu kombinasyon, yemeklerinin besleyici olduğu kadar dengeli olduğundan emin olur.

Unutmayın: Dengeli bir ham pet köpek maması diyet planı şunları içerir:

kas eti
Organların salgılaması (buraya organ etinin nereden alınacağına bakın)
etli kemikler
bitki meselesi

Lila’nın nihayetinde% 100 çiğ yemek yemeyeceğini umuyorum, ancak hafifçe pişmiş yemeklerin tercih edilmesine rağmen, hala KIBBLE’DEN’den daha sağlıklı olacağını umuyorum.

Daha önce de gördüm ki, paltosunda, çok işlenmiş evcil köpek maması yedikçe gibi hissettiğinde hissettim.

İpucu: Kıdemli evcil köpeğinizin zayıf dişleri varsa zemin kemiklerini besleyin

Ham etli kemikler, köpekler için dengeli, çiğ et diyet planının ayrılmaz bir parçasıdır ve “Anne Doğası’nın Diş Fırçası” olarak anlaşılmaktan bu yana, çiğnemelerinin dişlerini temizler.

Gönderimize bakın: Tam olarak evcil köpek çiğ kemiklerinizi güvenle nasıl beslenir.

Söylendiği söyleniyor, bazı kıtır kibble beslemeli köpekler kötü ya da zayıf dişlere sahip olabilir. Bu nedenle, dişleri normal olarak düzenli olarak fırçalanmaz, her gün gıda kalıntısının dişlerinde birikememe ve plaka dönüşmediğinden emin olmak için günlük olarak fırçalanmaz.

Bu köpekler, ham etli kemikleri uygun şekilde çiğneyemezler. Yine de, kalsiyumun yanı sıra fosfor malzemesi, bir köpeğin güçlü kemiklerinin yanı sıra eklemlerin yanı sıra, kalsiyumun yanı sıra onlara katılmaları gerekliler.

Bu sorun için seçenek, köpeğinizin ham etli kemiklerini öğütmektir. Bunu, Weston Butcher Series # 32 gibi güçlü bir et değirmeni ile yapabilirsiniz.

Başka bir seçenek, Darwin’in doğal evcil hayvanı gibi bir markadan önceden yapılmış çiğ yemeklerle yapıştırmaktır. Darwin’den yemekler, toprak kas kütlesi etinden, organları salgılayan, ham etli kemikleri ve sebzelerden oluşur.

Şimdi sizden haber almak istiyoruz!

Şimdi senin sıran! Kıdemli evcil köpeğinizi çiğ et diyetine geçtiniz mi? Herhangi bir tür ekstra tavsiye var mı?

Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda anlayalım!

Barbara Nehirleri bu mutt için rutin olarak yazıyor. Köpeklerden Ham Pet Köpek Gıda Beslenmesinde Doğal Dergi Dergisi’nden ve ayrıca dengeli çiğ evcil köpek maması hakkında üç e-Kitabın yazarıdır. Kahve üzerinde K9’larda bir blogger.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *