Bir köpek yavrusu ile çalışmaya başlamak güvenli ne zaman güvenli? Düşüncelerim

Bir köpek yavrusu ile çalışmaya başlamanın güvenli olduğu konusunda doğru bir tartışmaya sahip olmak istiyorum.

Yaklaşık 6 aylıkken Weimaraner ile koşmaya başladım.

Çalışırken çok daha fazla yer kaplıyoruz. Koşu, eğitim veya tasma görgü kurallarını ortadan kaldırıyor gibi görünüyor. Köpeklerimle koşarken, doğal olarak aynı temeli kolaylıkla rahatlıyoruz. Açıkçası, “topuk” öğretmek için hilelerimden biri.

Yürürken büyük bir anlaşma olan dikkat dağıtıcılar (diğer köpekler, samimi yabancılar, ilginç kokular) çalışırken kaybolmuş gibi görünüyor. Genç köpek, eldeki göreve odaklanır – benimle birlikte.

Çekme yerine, yüzer.

Davranır önemli değil. 25 dakika boyunca bir takımıyız.

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantılarını içerebilir. Bu Mutt bu yazıda tartışılan şirketlerden para kazanabilir.

Bir köpek yavrusu ile çalışmaya başlamak güvenli ne zaman güvenli?

İLERDİR:
saklamak

Bir köpek yavrusu ile çalışmaya başlamak güvenli ne zaman güvenli?

Yavrularla koşmakla ilgili uyarılar ciddiye alınmalı

Bir köpek yavrusu ne kadar koşuyor?

Yavru egzersiz grafik weimaraner yavrusu ile takip ettim

Bir köpek yavrusu ile koşu yaparken göz önünde bulundurulması gereken diğer unsurlar

Bir laboratuvar köpek yavrusu ile ne zaman çalışmaya başlayabilirsiniz?

Avustralya çoban köpeği ile ne zaman çalışmaya başlayabilirim?

Weimaraner yavrusu, hemen hemen 9 aylıkta (bu yazı sırasında) ve biraz ışık yapıyoruz, yavaş, yaklaşık 2 mil kadar koşuyoruz, haftada dört ya da beş gün.

Bu, köpek yavrusunuzla neler bitmeniz için bir yazı değil. Benim için ne işe yaradığını ve Weimaraner’ım paylaşıyorum.

Birçok veteriner, köpek eğiticileri ve yetiştiricileri, kasları ve kemiklerinin fiziksel olarak olgunlaşmış ve büyüme plakaları kapalı olana kadar hiçbir şekilde bir köpekle çalışmamasını söyleyecektir.

Bu, cinslere bağlı olarak tipik olarak 12 ila 18 aydır. Daha büyük köpekler fiziksel olarak (ve zihinsel olarak) olgunlaşmaya daha uzun sürme eğilimindedir.

Çok fazla “zorunlu” egzersiz potansiyel olarak bir köpeğin gelişmekte olan eklemlerine zarar verebilir, bu uzmanlar söylüyor.

* Yeni bir köpek yavrusu varsanız, tamamen ücretsiz yavru köpek eğitimi kılavuzumu indirin. Buraya tıklayın

Yavrularla koşmakla ilgili uyarılar ciddiye alınmalı

Yine de, insanlar bunu da aşırı bir şekilde götürebilir.

Genç labradorlarını tam bir yıl boyunca merdivenlerden yukarı ve aşağı taşıyan köpek sahiplerinin farkındayım. Nedeni? Köpeklerin eklemlerini korumak için.

8 aylık köpek yavrularını zaten fazla kilolu gördüm, çünkü yürüdüler.

Sahipleri, yarım saatten fazla bir şey için endişelenerek köpeklere kalça displazisini verecektir. (Ayrıca, insanların bunu hiç yürümemeyen bir bahane olarak kullandıklarını da endişelendiriyorum.)

Ve şeylerin davranış tarafında, Amerika Birleşik Devletleri, genç, sağlıklı köpeklerle barınaklara ve kurtarma gruplarına teslim olan gerçek bir sorunu var. Öncelikle laboratuvar karışımı gibi daha büyük ırklar.

Burada gerçek bir unsur bulmak için bilimsel bir çalışma almaz Bu köpekler kullanılmaz, eğitimsiz, kötü sosyalleşmiştir. Sadece idare etmek için zorlu.

Weimaraner, remy, yaklaşık 9 aylık

Bir köpek yavrusu ne kadar koşuyor?

Her şey denge ve sağduyu ile ilgili.

Şahsen, çünkü yavru köpeğim inanılmaz derecede yüksek enerji (patlayıcı!) Ve kendi iyiliği için çok akıllı, her zaman onu dışarıda ve uygun egzersiz, eğitim ve sosyalleşme için ortaya çıkmaya devam ettim. Bir nedenden dolayı egzersizi söyledim. O ihtiyacı var.

Benim için, özel köpek yavrusunu yeterince egzersiz yapma riski, abartmaktan çok daha büyük bir risktir. Onu egzersiz yapmak onu biraz yönetilebilir tutar.

Büyük bir koşucu olmak, 1, 2 ya da 3 mil’in aktif, spor doğurmak için hiçbir şey olmadığını biliyorum. Bir köpek yavrusu için bile.

Yavru köpeğimi 5 mil koşular için çıkarmıyorum. HALA. Yoğun egzersiz yapmıyoruz. Sprint yok. Topu tekrar tekrar atmıyorum bile.

Bu 2 mil, ışık koşusu, onu kolaylaştırma yolumdur. Mil temposu başına 10 dakikada gidebiliriz. genellikle yavaş.

Ve hala endişeleniyorum, abartıyorum!

* Bu makalenin tadını çıkarıyorsanız, haftalık bültenimde size diğer yardımcı köpek önerileri göndermeyi çok isterim. Buraya tıklayın

Yavru egzersiz grafik weimaraner yavrusu ile takip ettim

Bu bir rehber değil. Bunun arkasında hiçbir bilim yok. Sadece yavru hayvanımın yetiştiricisi ve benim yavru veteriner ve iyi ol ‘sağduyu ile konuştuktan sonra rahat bir şey.

2 ila 5 ay: Oynatmadan başka koşma yok. Çok sayıda tasma, ilk başta günde 1-2 mil yürüyor ve günde 2-3 mil yürüyüş. Sonunda günde 4 mil kadar artış.

5 ila 6 ay: 5 ila 10 dakika yavaş, wa sırasında istikrarlı koşulks once or twice a week. total distance per day 2 to 4 miles (mostly walking).

6 to 8 months: slowly begin to add a mile of running a few mornings per week. continue with daily walks 2 to 4 miles.

8 to 12 months: Running around 2 miles a few days per week, continuing with long walks.

(My pup is currently 8.5 months)

12 months: This is where I’ll probably start running 3, 4 or 5 miles many days and not worry about speed anymore.

18 months: Let’m run! This is where I’ll take him just about any distance, any speed, within reason. If I’m doing 8 miles, he’ll go 8 miles. If I do 20, he’ll probably do 20. and that’s not a joke. My senior canine Ace did long runs of 15 to 20 miles a day in his prime.

Heck, weimaraners are bred for endurance, for running all day long in the field!

Search for a canine friendly race to finish with your canine here.

* Bu makalenin tadını çıkarıyorsanız, haftalık bültenimde size diğer yardımcı köpek önerileri göndermeyi çok isterim. Buraya tıklayın

Bir köpek yavrusu ile koşu yaparken göz önünde bulundurulması gereken diğer unsurlar

Genetik. My puppy comes from a line of working weims where there are no hip and joint problems. His parents and grandparents are competitive hunting dogs. His grandpa is 12 and still works in the field.

Remy’s breeder gave me the “go” to start running with him at 6 months. I’m taking a much more conservative method and slowly easing into it.

Spay/neuter. many of the new research says that early spaying and neutering affects a dog’s muscle and bone development, especially for larger breeds.

Remy’s vet recommended me to wait on neutering my puppy until he’s at least a year old because of all the studies that link early neutering to broken ACLs, hip problems and other joint issues. Being a runner, I chose delaying the neutering would be best for Remy.

I’m thankful we have a vet who keeps up with the most recent research. When people caution about not over-exercising a young dog, possibly they ought to also caution about the effects of early spay/neuter.

This is yet another big problem in the United States, with rescue groups regularly neutering puppies as young as 8 weeks old. much more here.

I’m not saying my method is best. possibly I’m overdoing it with my puppy. kimse tam olarak bilmiyor.

This post is implied to start a discussion for those who run with their dogs. I know I’m not the only runner wondering how long I ought to wait before allowing my little athlete to join me for workouts. God knows he has the energy for it!

Bir laboratuvar köpek yavrusu ile ne zaman çalışmaya başlayabilirsiniz?

You will get a different answer no matter who you ask. You have to count on your vet and breeder and your own judgement. many people recommend waiting until the lab is about 12 months old.

We just got a lab puppy this summer (2021, five years after this post was published originally), and I plan to follow a similar exercise schedule as I did with my weim – starting with short, slow runs. but as of now, I plan to wait until he’s about 8-9 months old and then very slowly build from there.

Our lab is from a working, field bred line and her parents, grandparents and great-grandparents all have healthy hips. Still, I will keep an open discussion with his breeder and our vet about the best plan.

Our vet recommended I start running with my lab around 9 months old, so that is probably what I will do, starting with just a few minutes a day and slowly increasing.

Avustralya çoban köpeği ile ne zaman çalışmaya başlayabilirim?

Fill in the blank with any breed … you will get a different answer no matter who you ask. The general guideline of thumb is about 12 months for many dogs but we all have to make the best choice for our own dog.

Australian shepherds are another active breed and if I had a working line Aussie, I would probably start running (slowly) at the 6 to 9- month age. They are smaller than weimaraners so that makes me feel much more comfortable running with them a little earlier. but that is simply my opinion.

Now I’d like to hear from you …

When do you believe it is safe to start running with a puppy?

Let me know in the comments!

* Bu makalenin tadını çıkarıyorsanız, haftalık bültenimde size diğer yardımcı köpek önerileri göndermeyi çok isterim. Buraya tıklayın

My favorite puppy exercise tools:

1. long Leash:A 15 or 30-ft long leash allows your puppy to explore, run and play on his own when you don’t have a fenced area.

2. treat Pouch:A treat pouch allows you to easily carry treats so you can help your puppy focus. This is helpful on walks as well as for short training sessions.

3. Kong Flier Fetch ToyThe Kong Flier Frisbee is a resilient toy that’s soköpek yavrusu ağzına ft. Bahçede almak ve çok ihtiyaç duyulan bir faaliyete geçmek için harika!

4. Sağlıklı Ham Canine FoodDarwin’ler – Köpek yavrusu çiğ yemeğimi Darwin’den beslemeye başladım. Burada ilk 10 kilo’nuz% 75 indirim kazanın. Kod gerekmez.

Ek kaynaklar:

Kukla ile ne zaman çalışacağına ilişkin önceki yazım
Köpeğimi ne kadar yürüyebilirim?
Kurtarmalar kısırlaştırıcı yavruları çok genç mi?
Köpeğimde her şeyi yanlış yapıyorum!
Bir köpekle nasıl çalıştırılır
Köpeklerle Yarım Maraton Eğitimi

Lindsay Stordahl bu muttun kurucusudur. Köpek eğitimi, köpek egzersizi ve sağlıklı bir ham diyet besleniyor.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *