• Uncategorized
  • 0

Kıvırcık Kedi Nasıl Daisy Sağlıklı Kalır

ButtonsShare’i FacebookFaceFacebookShare’e PinterestPintertWittershare’e PinterestPinterestPinterestShare’ye Moreaddthismore’a paylaşır

Merhaba Everybuddy! Harley ve ben çok şanslıyız çünkü çok sağlıklı kedicikiz. Ama bunun her zaman böyle olmadığını biliyor muydun?

Sadece üç yaşındayken mesane taşlarım var. Bu kayaların içimde nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorum, ama onları dışarı çıkarmak için ameliyat olmalıydım. Burada ameliyattan kurtulan uyku tulumlarımdan birine yatıyordum. O zaman eğlenceli değildi!

Bazılarınız Harley’nin uzun bir süre daha gençken eozinofilik granülom kompleksiyle (EGC) savaştığını zaten biliyor olabilirsiniz. Dudaklarında ülser, çenesinin altındaki şişlikler ve uyluklarının arkasındaki doğrusal granülomları alırdı. Zavallı Harley!

Peki nasıl sağlıklı olduk? İlk olarak annemize beslenmenin değeri hakkında öğreten bütünsel bir veterinere gitmeye başladık. Kediler zorunlu etoburlardır, bu nedenle et bazlı bir diyet yapmak çok önemlidir. Tüm kuru kibble’ı ortadan kaldırdık ve çiğ gıda diyeti yemeye başladık. Ayrıca, ücretsiz beslemeden günde iki belirli öğün zamanında ölçülen bir kısmı beslenmeye değiştik. En sevdiğim lezzet tavşan!

Annemiz bizi her iki ayda bir bebek ölçeğinde tartıyor. Açıklanamayan kilo kaybı sağlık sorunlarının bir işareti olabilir, bu nedenle ağırlığımızdaki değişiklikleri takip etmek önemlidir, özellikle şimdi sekiz yaşındayım.

Kedilerin çok yüksek bir susuzluk sürüşü yoktur ve yediğimiz yiyeceklerden çok fazla suyumuzu almak için yaratıldık. Konserve veya çiğ gıda, kuru kedi maması kibble’dan çok daha yüksek bir nem içeriğine sahiptir ve kedilerin vahşi doğada ne yiyeceğini çok daha yakından taklit eder. Yine de, her zaman filtrelenmiş, tatlı su dolu büyük bir kasemiz var ve çoğu zaman lavabodan su içecekleri bile gizlice.

Sağlıklı tutmak için yaptığımız diğer bazı şeyler:

Her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için kan çalışması dahil yıllık veteriner kontrolleri

Sadece dondurularak kurutulmuş tavuk karaciğeri veya dondurularak kurutulmuş karides gibi doğal, tahılsız muameleler yiyoruz

Her gün yemeğimizde omega 3 yağ asitleri fışkırtıyoruz

Kalçalarımda ve sırt bacaklarımda biraz sertlik olduğum için, kediler için bir bakım dozu içindeyim

Düzenli diş fırçalama

Bir sürü oyun zamanı, aşk ve öpücük

Sağlıklı kalmak için ne yaparsın?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *