Bütünsel veteriner tıbbı nedir?

Paylaşım ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’ye PinterestPinterestPinterestShare’ye TwittertWittertWittershare’e Moreaddthismore2’ye

Son yıllarda, akut veya kronik hastalığı gelecekte hastalığı önlemenin bir yolu olarak tedavi etmede farklı bütünsel yöntemler kullanmada hem insan hem de veteriner mahallelerinde artan ilgi oranı olmuştur. Bence, bu alanlara ilgi hızı için birincil nedeni, geleneksel tıbbın, vücudun kendi bağışıklık sisteminin kendisine karşı tepki verdiği çoğu kronik ve özellikle bağışıklık aracılı hastalıkları ele alamamasıdır. Hangi organ sisteminin bağışıklık sistemi saldırısının hedefi olduğuna bağlı olarak, hangi semptomların yaşayacağını ve nihayetinde hangi hastalıkların teşhis edileceğini belirleyecektir.

Spesifik kronik hastalıkların çoğu, genellikle herhangi bir bilimsel geçerlilik veya kendi yararları için klinik çalışmalardan yoksun olan antibiyotiklere ek olarak normalde güçlü bağışıklık baskılayıcı ilaçlarla tedavi edilir. Günlük veteriner yönteminde bahsedebileceğim en büyük örneklerden ikisi, kedi üroik sendromu (FUS) olarak anlaşılan kedi idrar yolu inflamasyonundan etkilenen kediler ve sırtlarında dejenere disklerle teşhis edilen köpeklerdir. Hem kortizon, steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) hem de antibiyotikler her iki durumda da yaygın olarak kullanılır, ancak bit verileri her iki sendromdaki etkinliklerini destekler.

Çağdaş geleneksel tıbbın bu tür tipik ve sinir bozucu kronik durumlarda ve/veya birçok ilaçla görülen yan etkilerde başarısızlığından beri, müşteriler neden diğer tedavi tekniklerini keşfeden veya yetenekli doktorları arıyorlar. Geleneksel veteriner kardeşlerim genellikle kanıta dayalı tıp eksikliğinin yanı sıra, ücretsiz tıbbi yöntemler kullanmaya karşı konuşmada konuşmada çift kör plasebo tarafından yönetilen çalışmalardan bahsedecek olsa da, günlük geleneksel veteriner tıbbi yönteminin çoğunun özel deneyime dayandığını kabul etmek için çalışmayı bırakıyorlar. yanı sıra kendi bilimsel “kanıta dayalı” tıp tasarımlarına dayanmaz. Bence oldukça ikiyüzlü bir yöntem.

Ve geleneksel tıp, acil travma hastaları veya kırıklar gibi akut hastalığı tedavi etmede harika olsa da, çoğu durumda kronik hastalıktan etkilenen hastalarda uzun süreli sağlık ve sağlıklı yaşamı gerçekten iyileştirmek için yetersiz kalır. Vücut zamanla zayıfladığı için, farklı klinik semptomları ve sendromları yönetmek için daha fazla ve daha fazla ilacın aksine gereklidir.

İnsanlar ve evcil hayvanlar yıllar önce biraz daha uzun yaşıyor olsa da, aynı şekilde daha uzun süre ve aynı zamanda tıp tarihinde daha önce hiç olmadığı kadar genç yaşlarda da hastayız. Hepimizin bildiği gibi, bu, bu ülkeye önemli bir ekonomik yükün yanı sıra pahalı geleneksel ve farmasötik tıbbi tedavilere ve ameliyatlara olan güvenine dayanıyor. Hayvan vasisi üzerinde de benzer bir ekonomik yük gördük, çünkü birçoğu en azını belirtmek için hayal kırıklığına uğradı, azaltılmış kedi ve sadece birkaç nadir olan köpek arkadaşlarının otoimmün hastalıktaki salgın artışlarında Yıllar önce.

Birçok doktorun şimdi bütünsel yöntemlerde eğitilmesinin sonucu olmasının nedeni, çünkü sadece özel bir yaklaşımın aksine, insanların ve hayvanların kuşak sağlığını ve sağlıklı yaşamını inceleme sürecidir. Dış mikroplara veya vücudun dışındaki stres faktörlerine veya ajanlara, hem insanın hem de evcil hayvanların rahatsızlıklarının tetikleyicileri olarak bakmak yerine, tıbbın her gerçek bütünsel modalitesi, hastanın kendi “arazisine” ve doğuştan gelen zayıflıklara veya duyarsızlıklara bakar. Hastalığın ilk etapta gerçekleşmesinin nedeni.

Güçlü baskılayıcı ilaçlara ve ameliyatlara güvenmek yerine, vücudun iyileşme yeteneklerini geliştiren yöntemler veya ilaçlarla hastanın tarafına yoğunlaşarak, bu da uzun ömürün temelidir. Bütünsel tıp benzer şekilde, diyet, aşı veya pestisit ile vücuda veya vücuda ne olursa olsun, zaman içinde hassas bir özelliğin sağlığı ve sağlığı üzerinde kısa ve uzun vadeli bir etkiye sahip olabileceğini fark eder. Bu yüzden Tıp Babası Hipokrat’ın belirttiği gibi sağlıklı bir diyet planı beslemek çok önemlidir. “Yiyeceklerin ilacınız olsun”.

Bütünsel veteriner tıbbı, son yıllarda bu artan gereksinimi ve az hayvan veteriner tıbbının talebini ele almak için katlanarak artmaktadır. Amerikan Holistic Veteriner Tıp Derneği, Veteriner Homeopati Akademisi, Amerikan Veteriner Kayropraktik Derneği ve dünya çapında Veteriner Akupunktur Derneği gibi kuruluşlara üyelik son yıllarda başladı. Bu farklı modali hakkında daha fazla bilgi edinmek içinBu alanlarda eğitimli bir veteriner uygulayıcısının nerede keşfedileceği ve bunların özellikle kronik olarak hasta evcil hayvanlara nasıl yardımcı olabileceğini de içeren bağlar, www.ahvma.org ve www.drpitcairn.com

Bütünsel bir veteriner ararken, kendi ilgi alanlarında yeterince eğitildiklerinden ve her yıl sürekli sürekli eğitim aldıklarından emin olmak önemlidir. Geleneksel veteriner tıbbi becerilerin yanı sıra pratikte mükemmel bir varyasyon olduğu gibi, aynı zamanda bütünsel veteriner tıbbi uygulayıcılarının, özellikle de artan ilgi oranı ve bu veteriner tıbbında görülen bir ekonomik niş olduğu için belirtilebilir.

Veteriner bakımı

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *