Evcil hayvan gereksiniminiz bir yağ asidi takviyesi mi?

MoreAddthismore’a PinterestPinterestPinterestShare’e TwittertWittertWittershare’e (

İnanılmaz kelimesi, bu günlerde çok fazla yönlendirmenin yanı sıra kullanılmıştır. Yeni bir cep telefonu, yeni bir kamera, yeni bir araba, yeni veya farklı olan her şey, insanların “İnanılmaz!” Büyüleyici keşfettiğim şey, etrafımıza baktığımızda ve inanılmaz şeyler keşfetmeye çalışırken, en inanılmaz şeyin gerçekten biz olduğu gerçeğini sık sık özlüyoruz. Vücudumuzun yanı sıra diğer memelilerin bedenleri, her türlü insan yapımı yapımcı veya gadget’tan çok daha iyi işlev gören bir soru çalışmasıdır. Vücudumuz, kendini düzenlemek, kendi kendine bakmak, bir şeyler üretmek ve kimsenin girdisi olmadan kendi başına başka şaşırtıcı şeyler yapmak için gerçekten inanılmaz bir yöntem vardır. Her tür kimya deneyinden çok daha iyi, vücudumuz işe yaramaz bir bileşiği alabilir ve vücudun kullanabileceği bir şeye dönüştürebilir. Bununla birlikte, bir nedenden dolayı faydalı görünen bazı maddeler vardır, memeliler yeterli miktarlarda sentezlemezler. Bunun bir örneği omega -3 ve omega -6 yağ asitleridir.

Yağ asitleri, diyet yağlarının yapı taşlarıdır, ayrıca hormonların ilerlemesinde, yalıtım, hücre yapısının güvenliği ve diğer bir dizi gerekli fonksiyonda kullanılır. Karbon, hidrojen ve oksijenden oluşan bu yağ asitleri, bağışıklık fonksiyonunu, enerji üretimini ve kullanımı ve hatta iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olmak için aşamayı ayarladı.

Bilim adamları Omega yağ asidi takviyeleri üzerindeki insanları bir plasebo alanlarla karşılaştıran çalışmalar yaptıklarında, karışık sonuçlar alıyor gibi görünüyorlar. Evcil hayvan sahipleri, aile evcil hayvanlarına omega yağ asidi takviyeleri sağladıktan sonra, aile evcil hayvanlarının daha sağlıklı göründüğünü, daha az dökülmeye sahip olduklarını ve çok daha fazla enerjiye sahip olduklarını bildirdiler. Bu raporlar bilimsel kanıt olmasa da, onları orada bir şey olduğuna inanmak ve kendi köpeklerimi onlara koymak için genellikle yeterli duydum. Şahsen gördüğüm kadarıyla, evcil köpeğim, takviyeyi almadan önce çok daha fazla dökmek için kullandı ve ceketinin bugün sahip olduğu çekiciliği yoktu. Bunun takviyeleri olduğu özel olamam, ancak kumar adamı olsaydım, bunun risksiz bir bahis olacağına inanıyorum.

Bu yağ asitleri hakkında spesifik için anladığımız şeyler ve sahiplerden ve bilim adamlarından yeterince duyduğumuz bazı şeyler hakkında konuşmaya değer olabileceğinden bahsedelim. Omega-3 yağ asitleri, linoleik asit (ALA), eikosapentaenoik asit (EPA) ve ayrıca dokosaheksaenoik asit (DHA) içerir. Omega-3 yağ asitleri gerekli değil, bazı çalışmalar alfa-linoleik asidin bir evcil hayvan diyetinin çok önemli bir parçası olduğunu göstermiştir. Omega-6 yağ asitleri arasında linoleik asit (LA), gama-linoleik asit (GLA) ve ayrıca araşidonik asit (AA) bulunur. Omega-6 yağ asitleri, vücutta doğal olarak sentezlenmedikleri gibi gerekli yağ asitleri hakkında düşünülür ve her iki köpeğin yanı sıra kedilerin de linoleik aside ihtiyaç duyarlar ve kedilerin de araşidonik aside ihtiyaç duyarlar.

Bazı omega-6 yağ asitleri kaynakları arasında mısır yağı, keten tohumu, kanola yağı, fıstık yağı; Omega-3 yağ asitleri kaynakları arasında somon, ringa balığı, sardalya, ton balığı, alabalık ve uskumru gibi birçok balık bulunur.

Genel olarak, omega-3 ve aynı zamanda kolesterolün metabolizması ve trigliseritler, tipik beyin fonksiyonu, görme, adrenal fonksiyon, metabolizma ve bağışıklık sistemi için uygun fonksiyonu için omega-6 yağ asitleri gereklidir. diğer süreçler arasında. Vücutta oynanan önemli fonksiyon yağ asitleri nedeniyle, alerjiler, böbrek hastalığı, yüksek kolesterol, artrit, davranışsal problemlerin yanı sıra ceket problemlerinin tedavisinde kullanılmıştır.

Omega-6 yağ asitleri, iltihaplanmayı kontrol altında tutmaya yardımcı olur, kan basıncı üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir, pıhtılaşma yönüne yardımcı olur, bu da yaralanmaların daha hızlı iyileşmesini sağlar ve bu yağ asidinin de parlak bir ceketi koruduğu gösterilmiştir. Cildi sağlıklı tutun. Birçok insan, evcil hayvan dökülmesini azaltmak ve köpeklere ve kedilere sağlıklı bir evcil hayvan öneren “parlaklığı” korumalarına yardımcı olmak için omega-6’yı kullanır.

Omega-3 yağ asitleri, alerjileri modüle etmenin yanı sıra iltihaplanmaya yardımcı olur, gözleri sağlıklı tutmaya yardımcı olur, görme, kanın zayıf kalmasına yardımcı olur ve hatta ücretsiz radikallerden kurtularak antioksidan olarak hareket eder.

Bu yağ asitlerinin herhangi bir yan etkisi var mı? Ne olursa olsun, çok fazla şey göz önüne alındığında, dozları (herhangi bir şeyden) abartmamak çok önemlidir. benomega-6’nın omega-3 oranının belirli bir oranını korumanın değerini öneren birçok araştırma çalışması çalışmasını kontrol etmişlerdir; Bununla birlikte, bu çalışmalar her zaman bu oranın ne olması gerektiği konusunda hemfikir gibi görünmemektedir. Genellikle, işlenmiş evcil hayvan gıdaları omega-3’ten çok daha fazla omega-6’ya sahiptir, bu nedenle bir evcil hayvan diyetine çok daha fazla omega-3 eklemek mantıklı olabilir. Bununla birlikte, omega-3’ün aşırı alımı, ücretsiz radikalleri artırarak olumsuz etkilere sahip olabilir. Yüksek dozlarda omega-6 iltihabı artırma eğilimindedir. Hem omega-3 hem de omega-6’nın pıhtılaşma ve kanama üzerinde bir etkisi vardır. Bir evcil hayvan kanı inceleyen ilaç kullanıyorsa, özellikle veteriner hekim tarafından önerilmedikçe, bu takviyelerin kullanılmaması gerektiğini anlamak çok önemlidir.

Her zaman olduğu gibi, herhangi bir ilaçla ilgili endişeniz varsa, lütfen sizin için yanıtlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyacak 1800petmeds eczacınızı arayın.

Bağlantı Kontrolü Bulma

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *