• Uncategorized
  • 0

2 Yıllık Blog Yıldönümü: Dersler, Vurgular ve Çok Teşekkürler

2 Yıllık Blog Yıldönümü: Dersler, Vurgular ve Çok Teşekkürler

Son güncelleme 16 Haziran 2016’da Puppy sızıntıları 5 yorum
Haziran 2014’ten bu yana 416 gönderi. Dünyada ne var? O kadar uzun gibi hissetmediğinden, tüm bu gönderilerin nereden geldiği soruya yardımcı olamıyorum.

x

2 Yıllık Blog Yıldönümü: Kutsal İnek, bu gerçek mi?

Görünüşe göre çoğu blog ilk yıl boyunca bunu yapmıyor. Peki, yavru sızıntıları onu 2 yıl yapmak için tam olarak nasıl ele aldı?

Sadece köpek haberleri yayınlama planımı tutsaydım hala burada olacağıma inanmıyorum. Elbette köpek haberlerinin bu dünyada bir yeri var, ancak bu benim tutkum değildi.

Köpek yavrusu sızıntılarını her şeyi bırakabileceğim bir yere dönüştürdüm. Bilgilendirmeye ve ilham vermeye çalışıyorum. Bu her zaman işe yarıyor mu? Hayır, ancak lanet olsun.

2 yıllık blog yazmayı kutlamak için burada birkaç ders, vurgu ve çok teşekkürler.

Laika’nın aptalca bir yüz yapması zorunlu resmi. Neden buraya koyalım? Gerçekten önemli mi …

3 bloglama dersi öğrenildi

Sadece Kaldırma için doğrudan bloglama tavsiyesi vermeyi sevmiyorum. Bu kadar eğimli iseniz bir ton “nasıl daha iyi blog blogları blog yazılır” var. Bunlar, köpek blog dünyasının bir kısmında bana yardımcı olan sadece 3 ipucu.

Aklını konuşmaktan korkma

Biraz daha bakış açısı parçaları oluşturduktan sonra bir şey fark ettim: Her şeyi dışarı çıkarmak çok güzel geliyor. İster kurtarma vs yetiştirici tartışması, PETA’nın “etiği” ya da tam olarak kendi köpeklerimizi nasıl yargıladığımızla ilgili olsun.

Herkes sizinle aynı fikirde olmayacak, ancak bloglamayı bu kadar güçlü kılan sorunlar hakkında özgürce konuşabilmek.

Kabul etmediklerim bile, çok sayıda düşünceli blogları kontrol ettim. Konuları konusunda tutkulular ve bu beni daha fazlası için geri getiriyor. Konu hakkında tam olarak nasıl hissettiğimden bağımsız olarak, her zaman farklı bir perspektifle uzaklaşıyorum ve motivasyonumun devam etmesini sağlayan şey bu.

Sadece yayınlamak için yayınlamayı bırak

Bu bloga başladığımda köpek haberlerini sendikalıyordum, bu yüzden haftada 7+ gönderiyi başarmak oldukça basitti. Ancak bir süre sonra yazdığım hikayeler için çok fazla coşkum olmadığını fark ettim. Ben sadece başka bir yerde yayınlanmış olan haberleri yeniliyordum.

Daha fazla bilgi makalesi oluşturmaya başladığımda harika yerimi keşfettim. Araştırma çalışması sürecinin tadını çıkarıyorum ve köpek sorunlarına kendi bakış açımı koyabilmeyi seviyorum.

Bugün bir yayın yayınlamadan önce kendime soruyorum: Bu, başkalarını eğlendirecek, bilgilendirecek veya etkileyecek mi? Değilse, yayınlamaktan gurur duyduğum bir şey olana kadar beklemem ve beklemiyorum.

Pinterest’te aktif olun

Pinterest benim tercih ettiğim sosyal medya ağım ve diğer ağlardan daha fazla web trafiği getirmeye devam ediyor.

Pinterest ile ilgili tercih ettiğim şey, faiz yayınlarının orijinal yayın tarihinden ne kadar uzun sürdüğü. Diğer ağlardan farklı olarak yayınlar aylarca (muhtemelen yıllar) web trafiği getirmeye devam edebilir.

Orada çekiş kazanmak biraz zaman alıyor. En iyi ipucum, fayda odaklı bir manşetle tercih ettiğiniz mesajlar için bazı fantastik dikey resimler (730 x 1200 veya daha) üretmektir. Her türlü büyük liste makalenizi veya tam olarak nasıl yayınlayacağınızı ve bunları “zekice” bir resim ve başlık haline getirebilirsiniz.

Resim üretmek için basit bir yöntem arıyorsanız, Canva’yı kullanmanızı öneririm. Ücretsiz (bazı seçenekler masrafları 1 $), kullanımı basit ve denemek için çok sayıda fantastik şablon içerir.

Pinterest’ten günde 1000’den fazla ziyaretçi alıyorum. 33 Köpeğinizi evinizin içinde telaşlı tutmak için basit yöntemler, 80’den fazla Ooo Repins ile en iyi performans gösteren pinim. Başlık ve bu büyük dikey görüntü için geçmişe kredi veriyorum:

Fayda odaklı bir başlık + dikey resim Pinterest’te harikalar yaratabilir.

Pinterest’in berbat olmaya başladığını anlıyorum. Çekiş ve çekiş kazanmaya başlamak için biraz çaba gerektirir, ancak bunu yaptığınızda buna değer.

Başlamak için yaptığım şeylerimden biri, belirli bir köpekle ilişkili tahta üretmekti. Köpek ikramları için bir tane yaptım, Diy köpek oyuncakları, köpek eğitimi ve sadece Memes ve Şakalar için “Komik Köpekler” olarak adlandırdım.

Bu tahtaları diğer insanlardan (zaten önde gelenler) fantastik pimlerle doldurdum ve tam olarak çok sayıda yeni takipçiyi seçmeye başladım.

Kendi pimlerinizin viral olmasına gelince, birkaç şans. İyi olacağına ve hiçbir yere gideceğine inandığım pimler ürettim, diğerleri de şaşkınlıkla başladı. Gerçekten kötü yapanlar? Onları siliyorum ve yeni bir resim/başlık kombinasyonu ile bir kez daha deniyorum.

Çok fazla iş, ancak web trafiği harika.

Geçen yıldan en sevilen gönderiler

İşte geçen yılki tercih ettiğim 5 makale.

Görmekten bıktığım 5 çeşit köpek makalesi – bu makalede gördüğüm en iyi yorumlardan biri yüz yüzenull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *