• Uncategorized
  • 0

Yükselişte Fliping

Evcil köpek yükselişte çeviriyor

En son 19 Eylül 2017’de Puppy Leaks tarafından güncellendi Bir yorum bırakın
Köpek çevirme, bir evcil köpeğin çalınması, bir sığınaktan alındığı veya kayıp bir evcil köpek bulan ve sonra dönüp Craigslist gibi bir hizmette satılan birinden alındığını ifade eder. Amerikan Kennel Club’a göre, evcil köpek hırsızlığı artıyor. Bugün Hawaii’de yerel bir barınakta bir Jack Russell Terrier’i alan ve daha sonra bir saat sonra 200 dolara satın alması için gönderen bir kadının başlıkları var.

x

Sally May’ın hikayesi

Sally May, kabul edildikten bir saat sonra Craigslist’te sağlandı

Kadın Sally Mae’yi yerel bir barınakta 85 dolara aldı. Bir saat sonra Sally May, 200 $ karşılığında Craigslist’e yerleştirildi, sahibi iki iş, bir saat önce açıkça bildiği bilgilerle yakalandığını iddia etti. Reklam Sally May 5 yaşında, aslında 10 yaşında olmuştu. Teknik olarak herhangi bir yasayı çiğnemiyor, bu yüzden barınak onu köpeği iade etmeye zorlayamaz. Hawaii Humane Society, 30 gün içinde bir hayvan iade edilirse geri ödeme yapar. Sally’nin her zaman geri gelmesini memnuniyetle karşılayacaklarını söylüyorlar.

Evcil hayvan çevirme, cinse bağlı olarak köpek başına 50 $ ‘dan birkaç bin dolara herhangi bir yerde ağlayabilir. Genellikle paletler, sahibinin geri dönüşleri için ne tür bir ödül ödeyeceğini görmek için köpekleri alırlar. Çevirme amacıyla alınan hayvanların çoğu, çevirilinceye kadar köpek değirmenlerine benzeyen köpek kulübelerinde tutulur.

Önleme

Evcil köpeğinizin çalınma ve ters çevrilmesi olasılığını azaltmak için bir evcil hayvan sahibi olarak yapabileceğiniz şeylerden biri onu mikroçipli hale getirmektir. Çok güvenli ve hızlı bir prosedürdür ve bir evcil köpeği gerçekten tanımlamanın ve kaybolduktan sonra sahipliği doğrulayabilmenin tek yollarından biridir. Yakalar kimlik için de müthiştir, ancak kolayca kaldırılırlar.

Ayrıca paletleri üremeden caydırmak için evcil hayvanınızı kısır veya kısırlaştırabilirsiniz. Zaman, avlarını dikkatlice hedefleyen bazı sofistike paletler olduğunu bildirdi. Bazı ırkları seçtiler ve özellikle üreme için kullandılar. Indianapolis’te bir adam, yıllarca Alman Çobanları, Rottweiler ve Pit Bulls’ı çaldığı keşfedildikten sonra tutuklandı.

Bir evcil köpek almayı düşünüyorsanız, Craigslist gibi internet sitelerinden uzak durmanıza teşvik edilir. Bu hayvanların nereden geldiğini anlamanın bir yolu yok. Bir safkan alacaksanız, araştırmanızı yapın ve güvenilir bir yetiştirici bulun. Evsiz bir evcil hayvan benimsemek istiyorsanız, bir barınak veya yerel kurtarma merkezine göz atın.

Önerilen Kaynaklar:

Teksas’taki köpeklerin% 9’u öpüşme böcek hastalığı taşıdı

Köpekler ve ayılar karışmaz

Deniz askeri köpekle yeniden bir araya geldi

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *