• Uncategorized
  • 0

Petmeds® köpeğim için çim kötü mi yiyor?

Paylaşım ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’ye PinterestPinterestPinterestShare’ye TwittertWittertWittershare’e Moreaddthismore 3

Köpeğim ot yiyor. Kötümü?”

Çoğu zaman bir evcil hayvan ebeveyni mevcut olacak ve bana bu soruyu soracak. Bununla birlikte, gerçek şu ki, bu davranış genellikle köpek koruyucusu için endişelenecek bir şey değildir. Aslında birçok köpek, bitkinin klorofilini yutarak toksin ve zehir sistemlerini temizlemek için çim üzerinde kemirecek ve çimlerde bulunan eser mineraller. Bununla birlikte, sindirim sistemi veya pankreasları iltihaplanabilirse, bazı aile evcil hayvanları ekstra ot alacaktır. Bu durumlarda, yeme çimi enerji, daha düşük iştah, kusma veya başka bir sindirim üzümü azalmasıyla birlikte giderse, tedavi edilmesi gereken tıbbi problemlerin olmadığından emin olmak için veteriner muayenesinden daha fazla bir veteriner muayenesi önerilebilir.

Bir evcil hayvan kimyasal olarak tedavi edilen çimleri yutmadığı sürece, genellikle çimlerin yutulması köpekler için zararlı değildir. Aslında, birçok daha bütünsel hayvan koruyucusu genellikle evlerinde ot yetiştirecek veya buğday otu veya arpa otu gibi ot satın alacak ve bunları evcil hayvanlarına verecektir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *