San Fernando Vadisi, 1960’ların

bir Cat Fancier, PRESEWINNING CAT’larından (1960’lı). Mil kızartması, San Fernando, Caliifornia.
Bir ’60’lı Cat Fancier’in bu harika fotoğrafı, 1946 ve 1970 yılları arasında San Fernando Vadisi’nin gazetesi olan Valley Times’ta Valley Times’te ortaya çıkmış olabilir. Kağıtta ortaya çıkan arkada düzenleme işaretleri vardır. Stamp fotoğrafın arkasında olan MILT patates kızartması, çoğunlukla yerel sporların fotoğraflarını çekiyor. Hem sahibi hem de kedilerde kimlikler almayı çok isterim. Kimin doğum günü burada kutlanıyor emin değilim! “Doğum günün kutlu olsun Sammy” yazan alt en iyisi üzerinde el yazısıyla bir mesaj var.

Duvarlar ve raflar, 1919’da kurulan Cat Fanciers Federasyonu’ndan kurdeleler ve kupa ile çaresizdir. 1906 yılında kurulan CFF ve Cat Fancier’in Derneği, hala iki ayrı cins kayıt ve kedi gösterisi devreleri çalıştırır. Şerit üzerindeki metnin bir kısmını en sağda okuyabilirim. Glendale, California’daki “Verdugos Land” Cat Show’da yarışmaya layık görüldü. (Verdugos, tamamen Los Angeles gelişimi ile çevrili küçük bir dağ zinciridir.)

Kedilerin 1959’da ABD’ye tanıtılan bir cins olan Birmanlar olduğuna inanıyorum. Mavi gözleri ve nazik mizaçları için dikkate değer, bugünlerde en tanınmış birman, reklamda yer alan Karl Lagerfeld’in Kedi Çuvalcısı’dır. Kampanyalar, özel uçağında moda tasarımcısı ile seyahat eder ve hatta kendi kitabı var. Bu iki yakışıklı yaratık birmanlar ise, 1960’larda oldukça nadir olurlardı – ve “insan ilgisi” özelliği gazetesine layıklardı.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Daha

LinkedIn
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

1950’lerde Kediler Hakkında Daha Fazlası: Felix Genel Mağazası, Seattle, Washington, 1956 December 26, 2017 “Hayvan-İnsan Etkileşimi”
Pire ve diğer kaşıntılar – ’tis hala sezon (bölüm iki) 5 Ekim 2016’da “Köpekler”
Yatakta rahatsız bir kedi, 1906oCtober 25, 2015 “kediler”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *