Kedinizin Sizi Sevmesini Nasıl Alabilirsiniz

Bir sığınak veya kurtarma grubundan yeni bir kedi kabul ettiniz. Yeni aile üyeniz için güvenli bir alan kurdunuz ve onu yavaş yavaş evinize ve/veya diğer kedilerinize tanıttınız. Yeni arkadaşınızı tanımaktan heyecan duyuyorsunuz. Bazı kediler yeni insanlarıyla hızlı bir şekilde bağ kuracak olsa da, diğerleri daha fazla zaman alabilir ve bazen sevmek ve sevilmek isteyen insandan çok fazla sabır olabilir.

Kedinin kişiliğine ve sizinle ne kadar hızlı bağlanacağına dair geçmiş tarihine bağlı olsa da, yeni kedinizle arkadaş yapmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Yerleşik kedi davranışçı Mikel Delgado, zihinsel bir diş ipi için bir kedinin hoşuna gitmesi için 10 bilim destekli ipucu için olağanüstü bir makale yazdı, bu da kedi ve insan arasındaki bağı nasıl teşvik edeceğine ve güçlendirileceği konusunda sağlam ipuçları sundu.

Sizi sevmek için bir kedi almak için 10 bilim destekli ipucunu okumak için buraya tıklayın

Mikel için bir sorunuz var mı?
En son sütunu hakkında bir yorumda bırakın ve cevap verecek
Sorularınızın çoğu olabildiğince!

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
Kediler ve Duygular

Mikel Delgado ile kedi davranışçısına sorun

Kediniz “Zoomies” i alıyor mu?

«Mikel Delgado ile Kedi Davranışçısına sorun: Cat ekranları yok ediyor, kedilerle savaşıyor, çöp kutusunun dışında elimine eden kediler ve daha fazlası
Gwen Cooper’ın “Bir Kedi Masalı ile Kabur” Serisi Cat’in Meow »

5 Kedinizin Sizi Nasıl Seveceğine İlişkin Yorumlar

Mary-Ellen diyor ki:

8 Ağustos 2018, 08:41

İlk kez ziyaretçi, 13 yaşında bir patiska kedisi eşimi seviyor ama bana tolere ediyor, ona yaklaşamıyorum beni tıslayacak: ((
Şimdi başka bir problemimiz var, nemli konserve kedi mamasını sevmiyordu, onları her zaman sevdi, bu yüzden kuru yiyecekleri veriyoruz, ama bizi @ 5:30 am uyandırdı ve neyin yanlış olduğunu bulamadık, sonra her odayı kontrol ettik ve Başka bir odada kaka bulundu. M.Ö. Yeterince su içmiyor mu yoksa başka bir şey mi oluyor? Ayrıca masaya gitti ve orada yatıyordu, eşim ona düşmesini söyledi. Neden bu garip davranışları yapıyor? şimdiden teşekkürler.

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

8 Ağustos 2018, 08:48

Kedinizi en kısa sürede veterinere götürürdüm. Davranışta ani bir değişiklik gördüğünüzde, tıbbi bir sorunun bir göstergesi olabilir. Kabızlı olması mümkündür.

Cevap vermek

Mary-Ellen diyor ki:

8 Ağustos 2018, 13:43

MSG’nin geçip geçmediğini bilmiyorum, bu yüzden yeniden direniyorum – Ingrid 4’e tavsiyesine teşekkür etmek istiyorum -+ hızlı bir yanıt.

Cevap vermek

Cheri Collins diyor ki:

2 Ağustos 2018, 20:04

Ve bence, kedilerin aynı olmadığını anlamak önemlidir. Onları olduğu gibi kabul edemezseniz, değiştirebileceğinizi düşündüğünüz birini benimsemeyin. (İnsanlar gibi!) O zamanlar 2 yaşında ve vahşi bir koloniden kurtarılan bir sığınaktan bir kedi kabul ettim. Kısaltıldıktan sonra 3 ay barınakta bekledi ve kimse onu evlat edinmek istemedi. O güzel. Arkadaş canlısı, ama kendi yolunda. İnsan şirketinden hoşlanıyor, ancak kendi kuralları saygın. Çok fazla dokunmak istemiyor, hiçbir zaman asla alınmak istemiyor. (Asla bir kucak kedisi olmayacak.) Ve kesinlikle dışarıya gidebilmeli. Onu anladığımda, onu sığınaktan kurtarmadan önce neden evlat edinilmediğini anladım. O küçük ve kabarık ve eminim insanlar onu almak için yorgun. Ama bir yıl geçirdim, daha sonra benimle taşınan gerçekten vahşi bir kedi ile arkadaşlar edindim, bu yüzden dostluğumuzun kendi şartlarında olacağını anladım.

Cevap vermek

Janine diyor ki:

2 Ağustos 2018, 08:16

Harika ipuçları. Aslında yanlış yaptığım birkaç şeyi öğrendim. Bugün paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Cevap vermek

Yanıt bırak Cevap İptal Et
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
Yorum *
İsim *

E -posta *

Bir yorum bırakarak, bu web sitesi tarafından verilerinizin toplanmasına katılırsınız.
Gizlilik Politikası.
*

E-posta yoluyla takip yorumlarını bana bildirin. Ayrıca yorum yapmadan abone olabilirsiniz.

Δ

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *