Kedi dostu bir veteriner

kediler bulmak, veteriner bakımı ile ilgili olduğunda kötü hizmet verilir. Amerikan Kedi Uzmanları Birliği aşağıdaki istatistikleri paylaşmaktadır:

Amerika Birleşik Devletleri’nde 86 milyon sahip kedi ve 78 milyon sahip köpek var.

Köpeklerden neredeyse iki kat daha fazla kedi asla veteriner hekimi ziyaret etmiyor.

Veteriner hekimi ziyaret eden kedilerden, köpeklerden ortalama% 26 daha az ziyaretler.

Kedi sahiplerinin% 41’i veteriner hekimi sadece aşılar için ziyaret etmektedir.

Kedi sahiplerinin% 39’u kedi hasta olsaydı kedilerini veterinere götüreceklerini söylüyor.

Kedi sahiplerinin% 60’ı kedilerinin veteriner hekene gittiğini bildiriyor.

Kedi sahiplerinin% 38’i sadece kedilerini uygulamaya getirmeyi düşünerek stresli olduklarını bildiriyor.

Bu sayılar endişe vericidir, çünkü kedilerin köpeklerle aynı düzeyde bakıma ihtiyaç duymadığı yanlış anlamasını desteklerler. Aslında, tam tersi doğru olabilir. Amerikan Kedi Uzmanları Derneği, her yaştan kediler için yıllık sağlık sınavlarını önermektedir ve bilinen tıbbi durumlara sahip yaşlılar, geriatri ve kediler için çok daha sık sınavlara sahiptir. 7 yaş ve üstü kediler için iki yıllık sınavlar öneriyorum. Kediler rahatsızlığı gizleme konusunda ustalardır ve yıllık veya iki yılda bir sınavlar problemleri erken tespit etmenin en iyi yoludur. Bir kedi semptom gösterdikten sonra, tedavi çok daha kapsamlı, etkili olmayabilir ve daha pahalıya mal olacaktır.

Kedi koruyucuları için düzenli veteriner ziyaretlerinin bir engeli, çok sayıda kedinin veterinerlere gitmek zorunda kaldıklarında çok stresli olmasıdır. Doktorların ve personelin kedilerin anladığı bir veteriner kliniğine gitmek, deneyimi daha az stresli hale getirmek için uzun bir yol kat edebilirler. Mümkünse, sadece kedi uygulaması arayın. Büyük, metropol alanlarda ve hatta bazı daha küçük, kırsal alanlarda bu uygulamaların çok daha fazlasını ve daha fazlasını bulacaksınız. Tamamen fitil uygulaması yaşadığınız bir seçenek değilse, kedi dostu bir uygulama arayın.

Bu yılın başlarında, AAFP kedi dostu uygulama girişimini sundu. Girişimin hedefleri şunlardır:

Beyanname edilen kedi popülasyonuna bakımın verilmesi için zemin hazırlayın.

Kedileri anlamak için gerekli olan eğilimleri ve temel tür bilgilerini belirleyin.

Veteriner ziyaretinde kedi sahibinin temel rolünü kabul eder.

Kedi dostu bir uygulama ortamı oluşturmak için veteriner hekimlere ve ekiplerine destek sağlayın.

Kedinin farklı ihtiyaç ve davranışlarını daha iyi anlamayı içeren bakımın sunumunda değişiklikleri tanıtmak için çizgiler.

Sertifikasyon, bir uygulamanın özellikle kedilerde uzmanlaşması gerekmese de, Amerikan Kedi Uygulayıcıları Birliği’ne ait en az bir personele sahip olmasını gerektirir. Uygulamaların 10 maddelik bir kontrol listesine uyması ve inceleme için AAFP’ye göndermesi gerekir.

AAFP web sitesinde ülke, eyalet/frage veya City tarafından kedi dostu bir uygulama arayabilirsiniz.

Veteriner kedi dostu mu? Onlardan hoşlanıyorsanız, adlarını ve konumlarını bir yorumda bırakın ve bize kedi dostu yapan şey hakkında biraz bilgi verin.

Fotoğraf: Istockphoto

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
AAFP Kedi Dostu Uygulama Girişimi

Kedi Dostu Uygulama Danışma Konseyi üyesiyim

Kedi Dostu Uygulama Programı, kediler, kedi ebeveynleri ve veteriner ekipleri için veteriner bakımını geliştirir

«Lalaland Totebag ve Tebrik Kartları Kazanan
Tatil 2012: Tatil için yalnız bir kedi teşvik edebilir misiniz? »

Kedi dostu bir veteriner bulma hakkında 28 yorum

Batman için Laura diyor ki:

7 Eylül 2018, 14:06

Loving Hands Hayvan Hastanesi’nde düzenli bir birey olduktan sonra, kedimin uzun süreli ilaç üreticisi değiştirildi çünkü normal üreticisi stokta değildi. Veteriner, kedinin ilacı ihtiyacı olduğunu biliyor, bu yüzden kediyi birkaç ay önce bu yıl zaten olduğum zaman ödemek zorunda olduğum başka bir ziyaret için geri getirmemi istedi ve tam bir sınav ve ekstra testler yapıldı. bir röntgen dahil. Nickled ve ölüme dönüşmüş gibi hissettiğimde kızıyorum ve kedimin rehinımı tutmak ve kediyi getirmezsem beni rapor etmekle tehdit etmek için kedimin tıbbi durumunu kullanıyorum. Onlar, yapıcıyı değiştirenler Orijinal üretici aracılığıyla harika çalışan etkisiz bir ilaç satın alın, doktorun onu kim ürettiğine bakılmaksızın tüm ilaçların aynı olduğunu iddia etti. Doğru değil. Üretim işlemi sırasında küçük bir moleküler ilave veya çıkarma, o ilacın etkinliğini değiştirecektir. Ama bilinen üretim uzmanlarıyla doğruladığım halde, neden bahsettiğimi bilmeyen benim ve hatta kimyasal üretim tesislerinde çalıştım ve tıbbi dereceye doğru ders aldım, ama evet, yapmıyorum Kompozisyonun bu yapımcıdan kullandıkları yenisinden farklı olduğunu söylediğimde neden bahsettiğimi bilin. Sonra fikrimi göstermeye devam ettiğimde, tüm doktorlar ve personel benimle konuştu, beni kızdırdı ve beni vurguladınullnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *