• Uncategorized
  • 0

Köpeklerde hipotiroidizme yardımcı olmak için Pet Med soloksini kullanmak

MorterestPinterestShare to Moreaddthismore 3 Twittertwittertwittershare için ButtonsShare Paylaşım ButtonsShare Paylaşım

Hipotiroidizm (düşük tiroid), köpeklerde görülen en tipik hormonal durumlardan biridir. Bu durum her türlü karışık veya saf cinste görülebilirken, tipik belirtiler şunları içerir:

– Ağırlık edinme (iştahta destek olmadan)
– Uyuşukluk
– Soğuk hoşgörüsüzlük (ısı arayışı)
– Donuk/kuru saç ceketi
– Saç kaybı
– Tekrarlayan cilt veya kulak enfeksiyonu
– Endişeli veya kas -iskelet sistemi ile ilgili sorunlar

Bu durumun teşhisi tipik olarak T4, tamamen serbest T4 ve tiroid otoantikorlarının ölçümü de dahil olmak üzere veteriner ofisinde gerçekleştirilen tam bir tiroid profili ile yapılır. Veterinerlerin, köpekleri hipotiroidizm için tararken rutin olarak bir T4 çalıştırmaması şarttır, çünkü sadece T4 ölçülürken bu durumu aşırı teşhis edebileceğiniz için.

Doğru teşhis edildikten sonra, tedavi tipik olarak reçeteli ilaç levotiroksin (adı marka soloksini) ile yapılır. Deneyimlerime göre ve bakış açısı soloksin tipik olarak tiroid seviyelerinin normalleştirilmesinde daha ucuz jenerik markalardan daha olağanüstü sonuçlar sağlar. Soloksinin yan etkileri olağandışıdır, ancak ishal ve/veya kusmayı içerebilir. Bu tipik olarak sadece dozlama, takip ziyaretlerinde tiroid kan seviyelerinin ölçülmesiyle tanımlandığı kadar yüksek olduğunda görülür.

Soloksin bir evcil hayvan cilt durumuna yardımcı olmuyorsa, alerjik cilt hastalığı veya diğer hormonal durumlar gibi diğer hastalıkları değerlendirmenin yanı sıra dozlama uygun olup olmadığını görmek için tam bir veteriner takip değerlendirmesine sahip olmak önemlidir.

Hipotiroidizm

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *