• Uncategorized
  • 0

Dikkatli Bir Karar Ver

Mutluluk için bir formül var mı? Hayatta istediğimizi başarmak için kusursuz bir yöntem var mı? Aslında, sadece olabilir. yanı sıra, mutlu olmak kadar basit veya karmaşık. Basit, çünkü hepimiz bunu yapma gücümüz var. Karmaşık, çünkü kondisyonumuz bize o kadar kolay olmadığını söylüyor.

Etrafımızdaki her şey, düşüncelerimiz de dahil olmak üzere enerjidir. Cazibe Yasası bize gibi çekildiğini öğretir. Düşüncelerimizi bizi mutlu eden şeylere odaklarsak, çok daha fazlasını çizeriz. Ancak bunu, memnun olmayan şeylerle dolu gibi görünen bir dünyada tam olarak nasıl yapıyoruz?

Bunu mutlu olmak istediğimize dikkat ettik. Düşüncelerimizi seçme gücümüz var – neden bizi iyi hissettiren yine de seçmiyorsunuz? Bu dikkatli seçenekleri her an yapabiliriz – kitap seçerek, bizi depresif veya üzgün yerine harika hissettiren televizyon programlarını seçerek, neyin şikayet etmek yerine hayatımızda neyin işe yaradığına odaklanmayı seçerek, bizi harika hissettirebiliriz. Bizi olumsuzluğa sürüklemek yerine bizi yükselten insanlarla birlikte olmayı seçerek.

Düşüncelerinizi seçmek ve neye odaklanacağınızı seçmek bu süreçte çok önemlidir. Sık sık seçeneğe “evet” veya “hayır” kararı içermesi gereken bir şey olarak inanıyoruz. Option’a, istemediğiniz şeylere “hayır” yerine “evet” olarak “evet” olarak inanmaya başladığınızda, enerji değişiminizi keşfedeceksiniz.

Ağırlıklı olarak bizi iyi hissettiren üzerine odaklandıktan sonra, çevremizdeki dünyanın değiştiğini keşfedeceğiz. Hayat çok daha kolay akar. İnsanları ve koşulları, sinir bozucu olmaktan ziyade keyifli olan gerçeğimize çekiyoruz. Hayatlarımız işe yarıyor. Mutlu oluyoruz.

Bugün, dikkatli bir seçim yapın: Nereye gidersem gideyim, ne yaparsam yapayım, kiminle yaptığım önemli değil, beni iyi hissettiren şeyleri arayacağım.

Ve iyi hissetmek için biraz yardımcı olursanız, hayvan arkadaşlarınıza bakın. Kendilerini iyi hissettirmede ustalar. Hiç evin güneşli bölgelere uyduğunu gördünüz mü yoksa sooooo iyi hissettiği için taze biçilmiş çim içinde sırtında bir köpek yuvarlanıyor mu?

Bugün memnun olun!

Ingrid Kralı

«Evcil hayvanınızda iştah kaybı
Bir veterinerin kedi gıdaları hakkındaki düşünceleri »

5 yorum mutlu olmak için dikkatli bir karar ver

Ingrid diyor ki:

12 Haziran 2009, 17:20

Yorumunuz için teşekkürler Laurel. Geri sıçrama yeteneği gibi!

“Kötü” duyguları hissetmenin yanı sıra kabul etmenin bir değeri olduğuna inanıyorum, ancak sadece kişi olumsuz duyguyu içinde yürümeden serbest bırakabiliyorsa. Birinin olumsuzlukta sıkışabileceği bir devrilme noktası olduğuna inanıyorum, bu da sadece aynı şeylerin çok daha fazlasını hayatlarına getirmeye neden olacak.

Cevap vermek

Laurel diyor ki:

12 Haziran 2009, 12:18

Sana çok katılıyorum Ingrid! Her zaman, görünmediğimiz gibi görünse bile seçme gücümüz var. Her zaman kendime verdiğim tek uyarı, diğer duygularımı gerçekten hissetmek ve onları anlamayı bana “anlatmalarını” ve daha sonra tekrar memnun hissetmek için yer değiştirme seçeneğini “anlatmalarını” sağlamaktır.

Mutluluğa yakın zamanda ilgiyle ilgili riskin, bazı insanların kendilerini bir durum hakkında hissedebilecekleri otantik acıyı veya mutsuzluğu görmezden gelerek kendilerini yanlış bir iyimserlik duygusuna zorlamaları olduğuna inanıyorum. Gerçek mutluluğun anlayışın yanı sıra çok çeşitli duyguları hissetmekten geldiğine inanıyorum, ancak hızla iyileşebilmenin yanı sıra memnun bir merkeze geri dönebiliyor. Bu esneklik… geri dönme yeteneği!

Memnun kedinin resmini sevdi! Harika gönderi!

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

23 Mayıs 2009, 20:21

Tammy, Oscar’ın tüm mutluluk olayını kesin olarak anladığı anlaşılıyor!

Anlin, yorumunuz için teşekkürler. Benim için o kadar motive edici ki, daha fazla insan, tam olarak nasıl hissettiğimizi endişelendirdiğinde bu seçenek fikrini benimsiyor.

Cevap vermek

Anlin Sheng diyor ki:

23 Mayıs 2009, 01:35

İyi dedi. Her gün hayatlarımıza olumsuzluk veya pozitiflik sağlamak için bir seçenek sunuyoruz – bunu dikkatli bir seçenek haline getirebilir ve pozitif entegre etmeyi seçebiliriz.

Dış faktörleri her zaman yönetemeyebiliriz, ancak iç yaşamlarımız üzerinde birçok insanın farkına vardığımdan çok daha fazla yönetiyoruz. Eğer sefil olursak, bu duygu için yükümlülük almalıyız – kimse onu zorlayamaz. Sadece mutlu olmayı seçebiliriz.

Cevap vermek

Tammy diyor ki:

19 Mayıs 2009, 16:06

Vay! Harika gönderi! Bunun bir işaretçisine sahip olmak harika. Kedilerimiz beni gerçekten mutlu ediyor, aynı zamanda hayattaki şeylerden memnun olmamı hatırlatıyorlar. Gri Oscar’ımın havadaki dört pençenin hepsiyle yatıldığını gördüğümde, mutlu olmalıyım ve gülmeliyim! ?

Cevap vermek

Yanıt bırak Cevap İptal Et
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *
İstemeknull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *