• Uncategorized
  • 0

Sütun: ‘evlat edinilebilir’ tanımlamaya hazır mısınız?

Bir barınağın, “evlat edinilebileceğini” düşündüğü şeyin son derece düşük gereksinimleri varsa, her bir evlat edinilebilir hayvanı kurtarmak için basittir.

Birçok alanda, “evlat edinilebilir” nin yasal bir anlamı yoktur ve barınaklar, lütfen kendileri gibi yapmaktan tamamen özgürdür.

Örneğin, barınak, pitbulls’ların “kaçınılmaz” olduğunu düşündüğü için tüm Pitbulls’u öldürebilir. Tüm kıdemli köpekleri veya tüm siyah köpekleri veya 8 haftalıkların altındaki tüm kuklaları öldürebilir, çünkü onların “kullanışsız” olduğunu düşünüyor.

Talihsiz bir örnek, Odessa, Teksas şehridir.

Odessa Hayvan Kontrolü, Odessa Amerikan gazetesine göre, 2013 yılının ilk 10 ayında 5,442’yi öldürdü. Şehrin hayvanı, bu hayvanların sadece 353’ünü, kabul edilebilecek yaklaşık yüzde 6’yı yönetti. Anlamı, öldürülen hayvanların yüzde 94’ü “kullanılamaz” idi.

Açıkçası, bu kabul edilemez, hem de kalp kırıcı. Umarım Odessa bazı büyük gelişmeler için bir yöntemi keşfedebilir.

Ancak bu nedenle, “her bir evlat edinilebilir hayvandan” tasarruf ettiklerini belirtirlerse, poundların yanı sıra sığınakların yanı sıra sığınakların yanı sıra sığınaktır. Bu yüzden sayıları bu tür talepleri geri almak için talep ediyoruz.

Geçen hafta Fargo, N.D.’nin mahallesinden besteledim, hem de Fargo’nun 2013’te her bir evlat edinilebilir, sarhoş olan evcil hayvanları nasıl kurtardığını, Humane Society Fargo-Moorhead’a göre.

Bazı blog yazarları şüpheliydi, hem de anlaşılır.

“Her evlat edinilebilir hayvan” tasarrufu yeterince büyük değil. Önemli olan, ön kapıyı canlı halde yürürken sarılan hayvanların kısmıdır.

Fargo’nun durumunda, üç bölgesel pound, insancıl toplum tarafından derlenen istatistiklere göre, 2013 yılında birleştirilen kedilerin yanı sıra, köpekler için yüzde 91’lik bir sürüm oranına sahipti. (1,810 yanı sıra 1,655 yaşandı.)

Tabii, Fargo mükemmelden uzak. Örneğin, neredeyse tüm olası yabani kedileri öldürmekten bu yana, hiç öldürme olmayan bir şehir telefonu söylememek için temkinliyim. Kalbim bu kedilere gidiyor.

Ama ne anlıyorsun? Bütün sarsıntılı köpeklerin yüzde 91’ini kaydettiririm ve kediler, evlat edinilebilir anlamınız ne olursa olsun, herhangi bir mahalle için bir başarı olurdu.

Ve tam olarak kendi bölgesel sığınağınız veya kendi topluluğunuzun iddialarınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Sayıları isteyin.

Bölgesel poundların yanı sıra barınaklar nasıl?

Bu iki tatlı, 2012 yılında fargo alanından bir kilodan çekildi. Benim tarafımdan desteklendi ve iyi arkadaşlarımın benimle kucakladılar.

Lindsay Stordahl, thatmutt.com’un arkasındaki blog yazarıdır ve her Çarşamba günü burada bir sütun oluşturur. Dünya barınaklarının etrafındaki sarf malzemesi, evlat edinilebilir hayvanların öldürülmesini sonlandırma hareketini destekliyor. Lindsay için bir konu ucunuz varsa, ona lindsay@thatmutt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Mutt’ın bültenini gelen kutunuzda edinin:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *