Geçtiğimiz yıl boyunca dengeli bir çiğ evcil köpek maması tarifi

örneği, tüm köpeklerime bir çiğ evcil köpek maması diyeti besledim. Önceden yapılmış, endüstriyel çiğ evcil köpek maması almak ve köpeklerimin kendi çiğ yemeklerini kendim bir araya getirmek arasında değiştim.

Hiçbir şey dengeli, mağazadan satın alınan bir çiğ yemek yemenin rahatlığını yenemez, ancak çok daha pahalıdır. Tercih ettiğimiz markalarımızdan biri sponsorumuz Darwin’in! (AFF Link)

Yavrularımın çiğ yemekleri için tarifleri bulmak çok daha fazla çaba gerektirse de, çok daha fazla masraf etkili. Ham evcil hayvan gıda perakendecileri, marketler ve çiftçi pazarları gibi çeşitli kaynaklardan farklı bileşenleri entegre ediyorum.

Aşağıdaki tarif, Missy’nin & Buzz’ın çiğ yemeklerinden birinin bir örneğidir.

Dengeli çiğ evcil köpek maması tarifi örneği

Bu çiğ yemeği, şu temel ham besleme formülüne uyarak bir araya getirdim:

% 80 kas kitle eti
% 10 çiğ etli kemikler
ve% 10 organ

Yemeğin bir dizi protein kaynağına sahip olduğunu fark edeceksiniz. Bunun arkasındaki akıl yürütme, yemek zamanını ilginç tutmaktır. Aynı şekilde, yavruların ihtiyaç duydukları vitaminlerin yanı sıra tüm farklı mineralleri almasını sağlar. Farklı hayvanlardan farklı et kesimleri farklı besinlerden oluşur.

Çiğ yemekleri zamanla dengeleyin

Her bir çiğ evcil köpek maması yemeği, kas kütlesi eti, çiğ etli kemikler ve organlardan oluşan dengelenmelidir.

Bunun yerine, 7-10 günlük program boyunca dengeli bir beslenme gerçekleştirmeye çalışın. Genellikle sadece bir kümes hayvanı çeyreği veya bir öğün için bir ördek çerçevesi servis edeceğim ve daha sonra bir sonraki öğünde organ eklediğinizden emin olacağım.

Aynı şey farklı protein kaynakları için de geçerlidir. Evcil köpeğinizin yediği her yemek, farklı hayvanlardan et kesimlerinden oluşmak zorunda değildir. Kümes hayvanlarını 2 gün boyunca besleyebilirsiniz ve daha sonra iki tane ile uyumlu sığır eti vb.

Protein seçeneklerimi hem internette hem de tuğlada ve harç mağazalarında keşfedilen et tekliflerine dayandırıyorum. Aynı şekilde normalde bakkalda satışta organik zemin hindi veya sığır eti gördüğümde stok yapıyorum.

Satın aldığım gün eti beslemezsem, ihtiyacım olana kadar birkaç hafta boyunca dondurucuya gidiyor.

Bu ham evcil köpek maması tarifi için bileşenleri 3 farklı yerden aldım:

Ham Besleme Miami (Ördek Kanadı, Türkiye Çemeri, Kıyma Akciğer, Ground Çevre Dostu Karşarısı, Sığır Oxlip, Organ Karışımı Monstermash)
Yerel Çiftçi Pazarı (Tavuk Ayağı)
Bakkal (konserve balkabağı püre ve organik yumurta)

Ek bir beslenme artışı için kabuğu da dahil olmak üzere bazı konserve kabak püresi ve organik bir yumurta ekledim.

Kabak püresi lif bakımından zengindir ve sindirim sistemi için mükemmeldir. Yumurtalar toplam bir protein kaynağıdır, çünkü gerekli 8 amino asitin tümünden oluşurlar. Aynı şekilde mineraller, vitaminler ve omega-3 yağ asitleriyle doludurlar. Makalemize bakın, köpeklerin çiğ yumurtası olabilir mi?

Dengeli ham evcil köpek maması tarifi örneği:

(Daha büyük veya yazdırmak için buraya tıklayın.)

Sadece Missy & Buzz’a, yemeklerini kaselerini temizlemek için bir araya getirmek için harcadığım zamanın bir kısmını alıyor, bu da taze yiyeceklerini tam olarak ne kadar seviyorlar!

Özellikle çiğ yemeklerle ilgili hevesli vızıltı tam olarak çok mutluyum. Yavrular kibble ve ıslak yiyecekleri yediklerinde son derece titiz bir yiyiciyi kullandı.

Düzenli olarak markaları ve lezzetleri döndürmek zorunda kaldım, onu yemesini sağlamak için bir dizi yemek toppers buldum. Genellikle kasesinden bile uzaklaşırdı. Demek istediğim, bana bir şeyleri değiştirmemi söylemek için ince bir yöntemdi !!

Bu hafta evcil köpeğinizi ne besliyorsunuz? Ham besleme konusunda herhangi bir endişeniz var mı?

Yorumlarda anlayalım!

*Üç ücretsiz ham evcil köpek maması tariflerimizi şimdi alın! Tam buraya tıklayın

İlgili ham besleme makaleleri:

DIY ham evcil köpek maması tarifleri
Uygun fiyatlı çiğ evcil köpek maması tarifleri
Susuz ham ikramlar nasıl yapılır

Barbara Rivers, evcil köpeğini çiğ evcil köpek maması diyeti besleme konusunda düzenli olarak oluşturur. O bir blog yazarıdır ve K9s blogunu kahve üzerinden korur.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *