• Uncategorized
  • 0

Köpeğini klonlar mısın? 100.000 $ için

Köpeğinizi klonlar mısınız? 100.000 dolar için yapabilirsiniz

Son güncelleme 10 Ağustos 2018’de Puppy Sızıntıları 12 Yorumlar
Köpeğini klonlar mısın? Hayvanlarımızı çevrimiçi olarak daha uzun süre çevrimiçi tutma kavramını seviyorum, çünkü hepimiz kabul bir şey varsa, ömürlerinin çok kısa olduğu konusunda hemfikiriz.

x

Geleneksel yöntemde veda etmek yerine, bazı köpek sahipleri değerli yoldaşlarını klonlamayı tercih ediyorlar. 100.000 dolar karşılığında Güney Kore’de köpeğinizi klonlayacak bir laboratuvar var.

Size klonlanmış bir versiyon sunarak köpeklerinizle arkadaşlığınızı uzatabilmek için sigorta iddia ediyorlar. Ancak, bir olasılık ve sahiplerinin klonuyla ilgili zorluklarını duyduktan sonra şüphelerim var.

İlk köpek 2005 yılında klonlandı

2005 yılında Güney Kore’deki Sooam Biotech Araştırma Araştırma Vakfı, dünya çapında dünyanın ilk köpek – Snuppy adlı bir Afgan tazı olan bir Afgan tazı olan bir beğeni kazandı. Time Magazine, 2005 yılının dünyanın birçok temel yeniliği Snuppy adını verdi.

Köpekler, türleri klon için zorlaştıran zorlu üreme özelliklerine sahiptir. Yumurtlama döngüleri düzensizdir ve yumurtalar sadece birkaç saat boyunca klonlama için ideal olan olgunlaşmıştır. Snuppy, 123 denemeden sonra bir Labrador vekiliyle klonlandı.

Sooam’daki araştırmacılar, dünyanın ilk yetişkin memelisini klonlamak için kullanılan aynı tekniği, nükleer transfer klonlamasını kullandılar – 1996’da Dolly Koyunlar. Öncelikle, klonladıkları köpeklerden hücreleri ortadan kaldırırlar ve çekirdekleri çıkarırlar. bu hücrelerin. Daha sonra donör hücreleri alırlar ve çekirdeklerini klonladıkları köpekten çıkarılan çekirdek ile değiştirirler. Hücrelere daha sonra onları geri uyandırmak ve hücre bölünmesini desteklemek için bir elektrik şoku sağlanır. Daha sonra kuruluş embriyo bir vekil annenin içine konur.

Araştırmacılar Dolly’yi koyunları klonlayabilmeleri ve sadece 6 yıl yaşadığı 434 girişimde bulundu. İlerleyici akciğer hastalığı ve ciddi artritten muzdarip olduğu için 14 Şubat 2003’te ötenazi edildi.

1996 yılında, bir kadın memelinin uterusuna konulduktan sonra yerleşik bir organizmayı tam dönem için klonlamanın başarı oranı yaklaşık%2 idi. Son on yılda Sooam oranı%30’a çıkardı. Nükleer transfer klonlama yöntemindeki ilerlemelere rağmen, çok sayıda bilim adamı düşük başarı oranı nedeniyle yöntemi terk etti.

2005 yılında Snuppy dünyanın ilk klonlanmış köpeği oldu. Cilt hücreleri Tai’den (en solda) Snuppy’yi (sağda) klonlamak için alındı. En iyisi Snuppy’nin vekil annesi, sarı bir Labrador Retriever. National Geographic aracılığıyla resim

Nükleer transfer klonlama riskleri

Sooam, birkaç yıl önce ABD’li evcil hayvan sahipleri için nükleer transfer klonlama hizmetlerini sunmaya başladı; 2012 yılında ABD müşterilerine 12 klonlu yavru sağladılar. Şimdi hizmetlerini Birleşik Krallık’a genişletiyorlar. Şubat ayında ilk İngiliz çift klonlu yavrularını Sooam Labs’tan seçti.

Sooam’daki araştırmacılardan Hwang, prosedürün risklerin adil bir payını içerdiğini itiraf ediyor. Bazı köpekler sağlıksız olarak doğar, ancak laboratuvar, müşteri için sağlıklı bir yavru oluşturana kadar tüm süreci yeniden yaratacaktır.

İşler ters gidebilir. 2005 yılında, ilk klonlanmış köpeğimiz Snuppy doğduğunda,% 2 gebelik oranımız vardı. Şimdi yaklaşık%30. Bazı özellikler yanlış gider. Köpekler sağlıksız olarak doğabilir. Örneğin, kalınlaştırılmış boyun veya dillerle doğabilirler, ayrıca nefes alma zorlukları yaşarlar. Ancak müşterilerimiz için sağlıklı bir köpek yavrusu temin ediyoruz, bu yüzden tekrar deneyeceğiz. Genellikle müşteri bu durumda her iki yavru da alacaktır. Asla bir köpek bırakmadık. – Hwang Ingn

100.000 $ karşılığında Sooam Clone köpeğinde ekibin olması için ödeme yapabilirsiniz. Eski köpekinizi geri almasanız da, tıpkı eski köpeğinize benzemesi gereken bir köpek alacaksınız. Hwang, bazı profesyoneller aynı fikirde olmasa da, köpeklerin de aynı mizaça sahip olacağını belirtiyor.

Danimarka Teknik Üniversitesi Ulusal Veteriner Enstitüsü’ndeki araştırmacılar, klonlamanın benzer memeliler yarattığına ikna etmiyorlar. Klonlanmış domuzların genetik olarak tipik olarak yetiştirilen domuzlar kadar farklı olduğunu keşfettiler.

Tercih edilen bir evcil hayvandan klonlanan bir köpek yavrusu, aynı şekilde davrandığı kadar büyüyecek inanılmaz derecede olası değildir. -Robin Lovell-Badge-Londra’daki Ulusal Tıbbi Araştırma Enstitüsü Çalışması’nda Genetikçi

Sooam, klonlama araştırma çalışmasını köpeklerin ötesine genişletiyor – 2012’de Rus bilim adamlarıyla birlikte yünlü bir mamutu klonlamak için bir teklif imzaladılar.

Sooam laboratuvarı üzerindeki halka açık tartışmalar

Sooam tesisi Woo Suk Hwang’ın yaratıcısı (Hwang Ingn ile hiçbir ilişkisi yok), araştırma çalışmasındaki dosyaları insan embriyo klonlamasına tahrif etmekle suçlanıyor. Bir müşterilerden kök hücreler ürettiğini yanlış ilan ettiği keşfedildinull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *