30 Günlük Mücadele: Köpeğinize Beş Yeni Komuta Öğretin (19. Gün)

Ace dün komutlarında çok iyi yapmaktan kaçındı. Bu şimdiye kadarki en zor zorluğumuz, Ace’in 30 gün içinde beş komutu etkili bir şekilde keşfedip keşfedmeyeceğini anlamıyorum. 30 gün içinde ona komutları etkili bir şekilde öğretip öğretemeyeceğimi anlamıyorum.

Mutt, sürünmeye devam etti ve odaklanmanın yanı sıra karışık yukarı yuvarlandı. Ace gerçekten bir şey istediğinde (top veya yiyecek) her zaman söylediklerimi dinlemez. Bunun yerine sadece bir dizi rastgele teknik yapacak ve istediği şeyi alacağını varsayacak. En sinir bozucu olan şey, o zamanların yanı sıra hiç de yapmayacak olduğu zaman tamamen bir komuta yapacak. Kötü as, benimle de hayal kırıklığına uğraması gerekiyor.

İşte bu hafta fark ettiğim bazı şeyler:

1. Ace aç olduğunda iyi odaklanmaz.
Onu beslemeden önce kısa bir eğitim oturumu yapmayı denedim ve yemek için çok heyecanlı, başka hiçbir şeye odaklanamıyor. Bunun yerine, yöntemi aşağı doğru kullanmanın yanı sıra kalmak ve zaten bildiği komutları güçlendirmek için besleme süresini kullanıyorum. Bu yeni bir şey tanıtmak için kötü bir zaman.

2. Kediler odadaysa Ace iyi yapmaktan kaçınır.
Büyük turuncu olan ikramları elime almaya çalışacağından endişeleniyor (haklı).

3. Yer büyük bir fark yaratır.
Ace, mutfak alanı zeminde çok iyi değil, halıda sürünür. Çimlere yuvarlanıyor, ancak kalabalık hissettiği yatak odasında değil. Bu onun onları yapmaması için bir sebep değil, ancak hala öğrenirken başarılı olmasına yardımcı olmak için şeylere bakış açısından bakmaya çalışıyorum.

Bu sabah, yemeğini dolaptan çıkarmadan önce rulo uyguladım, sürün ve as ile patlama yaptım ve çok daha iyisini yaptı. Sonra hemen daha sonra yemek zorunda kaldı. Yemek aynı odada olmadığında çok daha iyi yaptı.

Bugün, ACE beş yeni komutu öğretmek için 30 günlük zorluğumun 19. günü. Diğer 30 günlük zorluk yayınlarımı görmek için buraya tıklayın.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *