• Uncategorized
  • 0

Bahçede bir köpek dışarıda tutmak uygun mudur?

Kısa Cevap: Evet, özel köpeğe, atmosfere ve diğer koşullara bağlı olarak.

Bununla birlikte, kendi köpeklerim, sadece onunla dışarıdaysam dışarı çıkan şımarık, kapalı bir genç çocuk.

Şahsen, köpeklerimin her zaman evde etkinleştirilmesini istiyorum. Ace’nin dışarıda çevrimiçi olmasını istemem. Ailesi tarafından olmanın yanı sıra San Diego’da bile gece dışarıda serin hale gelmesini seviyor.

Öte yandan, dışarıda çevrimiçi olan bazı köpekleri ve sevildikleri, iyi bakıldıklarının yanı sıra memnun köpeklere de anlıyorum.

Bir evcil hayvan bakıcısı olarak çalışıyorum ve Kuzey Dakota’da ikamet ettiğimde, yıl boyunca küçük bir ısıtıcı ile garajda kalan köpeklere bakmanın yanı sıra bir avluya erişim kazandım. Onlar da sevdikleri kadar mutluydu.

Aynı şekilde köpeklerini dışarıda tutan akrabalarım var. Köpekler köpek evlerinde barınak, çok fazla yiyecek ve etkileşim var. Hayatlarını büyük bir mülkte tamamen serbest bırakacaklar ve görevleri biraz güvenlik veya en azından bir uyarı sistemi sunmaktır. Hanehalkı üyeleri seviliyor.

Blog ziyaretçilerimin en az birkaçının, diğer hayvanları koruyarak gece ahırda dışarıda uyuyan çalışan köpekler olduğunu anlıyorum. Bu onların çalışmalarının bir parçası ve köpekler bunu yapmaktan memnun.

Yaşadığım San Diego bölgesinde, ılımlı iklim nedeniyle köpeklerin dışarıda tutulması tipiktir. Heck, elbette kapalı barınak ve battaniyelerle köpekleri dışarıda tutmakla gönüllü olduğum sığınaklardan birkaçı. Barking duvarlardan içeride olduğu kadar sıçramadığı ve köpekler çok daha doğal ışık ve taze bir esinti elde ettiği için köpekler için çok daha iyi.

Elbette, bazı dış köpekler ihmal edildiği için bazı dış köpekler ihmal edilir.

Ve birçok dış köpek, büyük olasılıkla çok sayıda iç köpek, bit kasalarının dışında olmayı seçeceği gibi içeride bulmayı seçerdi.

Beni yanlış anlamayın, sandıklara inanıyorum, ancak köpek gerçekten kaba, dışarıdaki köpek mi yoksa bir sandıkta kalan köpek mi? (Duruma göre.)

Bazı kurtarma grupları köpekleri dış evlere kucaklamayacaktır ve bu onların tercihidir. Birçok köpeğin kapalı evcil hayvanlar olarak çok daha iyi olduğuna inanıyorum, ancak bu konudaki duruşum, ABD barınaklarında yılda yaklaşık 2 milyon sağlıklı köpek öldürdüğümüzde kurtarma gruplarının bu kadar seçici olmaması gerektiğidir.

Yorumlara neye inandığınızı anlamama izin verebilirsiniz, ancak kendi köpeklerim gittikçe, açık havada olmayı seçmedikleri sürece her zaman en azından zaman içinde olacaklar. Köpeklerimin hayatımın merkezinde, ailenin bir parçası olan ayaklarımda dinlenmesini istiyorum.

Ne düşünüyorsun?

Bahçede bir köpek dışarıda tutmanın uygun olduğuna inanıyor musunuz?

İlgili blog yayınları:

Köpekler çitle çevrili bir avluya gerek yok mu harika bir ev tanımlıyor musunuz?

Ayrıca, o Mutt’un bültenine işaret.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *