Michell Evans’ın Altın Oldies’e Bakım Bakıcısı

olmak
30 Ocak 2020
“Merhaba Michell. Son zamanlarda eski ve tımarla mücadele eden köpekler için birçok çağrı yaptım. Onlarla çalışmak için sabrım varmış gibi hissediyorum ve birinin onlarla ilgilenmesi gerekiyor. Ama kıdemli bir köpeğin dükkanımda vefat edeceğinden korkuyorum. Onları geri çevirmeyi kötü hissediyorum ama çok zaman alıyorlar ve yorucular. ” –Laura P.

Merhaba Laura. Kıdemli evcil hayvanlar söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Her şeyden önce, bir köpek genç ve formda olduğunda, tımarlamaya yardımcı olabilir. İnsanların aksine, bir köpek sadece birkaç aylıkken bakımlanacak kadar iyi durabilir ve hareket edebilir. Müşteriniz için yeni olan bir köpek yavrusu veya köpek öğretmek temelde onlara bir tür hileler, benzeri bir çeviklik yapmayı öğretmek gibidir. Bazı köpekler, tımar hilelerini yapmak için o kadar iyi eğitilmişler ki, bir sonraki için ulaşacağınızı bildikleri pençeyi sunacaklar.

Yaşlandıkça, bedenlerinde ve zihinlerinde zayıflıklar gösterebilirler. Bazıları vücutlarında neredeyse tamamen aciz olabilirken, diğerleri çevrelerinden tamamen habersiz olabilir ve bazıları her ikisinden de muzdarip olacaktır. Artık bedenlerine yardımcı olamıyorlar ve/veya eylemlerinde öngörülemezler. Bu noktada artık sadece onların damat veya stilisti değilsiniz, ancak şimdi bir bakım bakıcısısınız. Daha önce, üzerlerine düşeni yapabilirlerdi, şimdi size üzerlerine düşeni yapmanıza ve onlarınkini yapmalarına yardım etmenize ihtiyaçları var. Bu köpeklerle çalışmak tamamen farklı bir beceri gerektirir. Aslında daha çok kedi bakımına benziyor.

En iyi senaryo, bir evcil hayvanın tüm yaşamı boyunca bir damatın bakımında olmasıdır. Eskiden nasıl olduklarını hatırlayabiliyorsanız, demans, ağrı veya hastalıktan muzdarip bir evcil hayvanla çalışmak daha kolay olabilir. Örneğin, tırnaklarının yapılması konusunda her zaman bir kokuşmuş olsaydı, o zaman tırnaklarını yapmaları konusunda acı veya zayıflık nedeniyle daha fazla olası olduğunu biliyorsunuz. Ancak köpeği bilmiyorsanız ve tırnaklarını yaptıkları için telaşlarlarsa, aslında acı çekip görmediklerine veya tırnaklarının yapılması için her zaman kokmuş olup olmadıklarına dair hiçbir fikriniz yoktur.

Yedi yaşın üzerindeki tüm köpeklerin bazı ağrılara ve ağrıları olduğunu varsaymak güvenlidir; On yaşından sonra kesin ve on beş sonra mutlak bir kesinliktir.
Reklamlar

Kıdemli evcil hayvanı olan biri müşteri olmayı sorguladığında, sormanız gereken ilk sorulardan biri, “Neden damatları değiştirmeyi seçiyor?” Bu soruyu soruyorsunuz çünkü kıdemli bir evcil hayvanı neden yeni bir tımar bakıcısına taşımayı seçecekleri hakkında bilgi için balık tutuyorsunuz.

Tipik olarak, bir evcil hayvanın hayatının ikinci yarısında, sahibi bir stiliste yerleşmiş olacaktır. Köpekle hiçbir ilgisi olmayan yeni birini arıyor olmalarının sayısız nedeni var. Örneğin, damatları emekli oldu, son zamanlarda köpeği satın aldılar ya da bölgeye taşındılar. Ancak bunun nedeni, mevcut stilistin onlara köpeğin son yıllarında çok zorlaştığını söylediği ise, bu kırmızı bir bayrak.

Üst düzey veya engelli bir evcil hayvan için tımar bakıcısı olmak için çok zor bir iş seçerseniz, müşterilerin bir sürüm formu imzalamasını düşünün. Bu, evcil hayvanın kendisini veya başkalarını yaralaması veya bakımınızdayken sona ermesi durumunda, sorumlu olmadığınızı belirten basit bir anlaşmadır. Çoğu eyalette yasalar, damatçıları bu tür felaketler için büyük miktarda para ödemekten korur, ancak riskleri müşteriye iletmek ve kendinizi imzalı bir anlaşma şeklinde korumak asla acıtmaz.

En yaşlı ve/veya engelli evcil hayvanlarınızın sahiplerinin lobide beklemesini veya yerel kalmasını ve evcil hayvanlarıyla çalışırken devam etmeyi düşünün. Ayrıca onlara yardım etmek isteyebilirsiniz. Gerçekten de, sahibinin bir engel olmaktan daha fazla yardım olabileceği durumlar vardır ve aynı zamanda her şeye tanık olurlar, bu yüzden sizin ve evcil hayvan yüzünün zorluklarını yanlış bir şekilde yanlış yapmaz.

Bu evcil hayvanları, mümkün olduğunca hızlı ve rahat bir şekilde yapabileceğiniz ve yardıma ihtiyacınız olması durumunda destek personeliniz olduğunda çok az dikkat dağıtıcı unsurunuz olduğu bir zamanda rezervasyon yaptırmaya çalışın. Bu hizmetler yoğun olabilir, bu nedenle iyileşmek için küçük bir mola planlayın.

Sahiplerin, hizmetin gerçekte aldığından çok daha uzun süre evcil hayvanları yanınızda bırakmalarına izin vermeyin. Bu, bakımınızda vefat eden evcil hayvanın olasılığını azaltacaktır. Tabii ki, günlük bakım ve yatılı hizmetler sunuyorsunuz.

Genel sağlık nedeniyle bu evcil hayvanları almaktan endişe ediyorsanız, sizinle ilk bakım yapmalarından on gün içinde veterinerlerinden bir sağlık sertifikası almalarını isteyin. Havayolları bunu bir nedenden dolayı yapıyor. En azından, sahibiyle köpeğin genel sağlığı hakkında bir konuşma önemlidir. Bunun beklenmedik sonucu, yerel veterinerlerin sizi kıdemli köpek damat olarak tanıması olabilir. Eek. Kıdemli evcil hayvanlara mükemmel bakım sağlamanın tersi,null

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *