Peavowl Tavus kuşu – Heyecan verici gerçekler, bilgi ve habitat

Teavarkowl, sülün olarak bilinen kuş ailesinin bir parçası olan iki kuş türünü tanımlamak için kullanılan isimdir. Hint tavus kuşu (Pavo Cristatus), Hint alt kıtasının yerli bir kuş ve Doğu Burma’dan Java’ya kadar yeşil tavus kuşu (Pavo muticus) ırkları.

Erkeklere tavus kuşu denirken, kadınlara peahens denir. ‘Peahens’ olarak da bilinirler. Tavus kuşu, Hindistan’a özgü ulusal kuş olarak kabul edilen kuştur. Tavus kuşları, kurdudaki kuyruk tüylerinin güzel, sansasyonel göstergeleri ile ayırt edilir.

Tefeowl açıklaması

Tavus kuşu sansasyonel ‘tren’ 200’den fazla ışıltılı tüye sahiptir ve her birinin göze gözleri vardır. Erkek Hint tavus kuşu boynunda, başında ve göğsünde yeşil ve mavi yanardöner renklere sahiptir.

Uzun “trenler” kuyruk quill tüyleri değil, üst kuyruk tüylerinin uzatılmış örtüleridir.

Tren yeşil ve bronz ve dönen bir kuyruk durumunda çok daha belirgin hale gelen bir dizi göz ile süslenmiştir.

Erkek Tefolows

Erkek Hint tavus kuşları gerçek kuyruk tüyleri küçük ve gri renktedir. Kuyruk tamamen uzatılmış ve tamamen tüylü iken sadece arkadan görülebilir.

Erkekler, sansasyonel tüylü trenleriyle Peahens’e kurban davranışlarının bir parçası olarak görülür. Erkek dönemde erkekler demiryolu tüylerini döktüler ve gri renkli tüyleri olanlar çok daha belirgin hale geliyor.

Dişi tavuk kuşları

Dişi tavus kuşu erkeklerin parlak renklerine sahip değildir ve görünüşte diğer birkaç kuş türünün normaldir. Peahens normalde kahverengidir, daha hafif alt kısımlar vardır.

Uzun kuyruk örtülerine sahip değiller. Boyunlarının etrafında parıldayan yeşil renklere sahip olabilirler.

Erkek ve dişi tavus kuşu başlarının tepesinde tepeler bulunur. Ayrıca yeşil tavus kuşu türlerinde bulunurlar.

Yeşil tavus kuşu, Hint tavus kuşlarından farklıdır, çünkü erkek altın tüylerle yeşildir ve kanatları siyahtır ve mavi görünür.

Hint tavus kuşlarının aksine, yeşil peahens yeşil tavus kuşu gibidir, ancak birkaç alanda daha küçük üst kuyruk tüyü kapakları ve az yanardöner. Erkeklerin trenleri olmadığında ve dişinin tren olmadığında, erkekleri ve kadınları ikisi arasındaki farklılaştırmak zor olabilir.

Tefolows, erkeklerin uzunluğunda 2,3 metre (7,5 feet) uzunluğunda olan ve 85 santimetre (34 inç) uzunluğunda olan büyük kuşlardır.

Erkek tavus kuşunun kuyruğunun uzunluğu 4 ila 5 feet arasında olabilir. Tavus kuşları 9 ila 13 kilo ağırlığında. Peahens 6 ila 9 kilo ağırlığında.

Diğer Galiformes’de olduğu gibi, hem erkekler hem de dişi tavus kuşları, kendilerini yırtıcılardan korumak için kullanılan ‘tekme dikenleri olarak da bilinen keskin güçlü metatarsal mahmuzlara sahiptir.

Güçlü bacakları var ve öne bakacak üç güçlü ayak parmağı ve geriye bakan bir ayak parmakları var. Kanatlarının yüzey / vücut ağırlığı oranı önemli olmadığı için, birçok tavus kuşu türü uzun uçuşlar için uçamaz.

Esir kuşlardan bir veya iki mutasyon yaratılmıştır.

“Hint Beyaz Tavıklası” olarak bilinen beyaz bir tavus kuşu türü var. Orta Afrika’daki ormanlarda bulunan bir diğer tür Kongo tavus kuşudur.

Teefeowl Habitat

Tefeowl, orman ve tarım arazileri gibi yer alan kuşlardır. Ayrıca ormanlarda ve çalılarda görülebilirler. Birçoğu yerde temizlenirken, diğerleri ağaçlarda yuva yapacak.

Tavuk kuşu diyeti

Tefeowl omnivorlardır ve diyetleri bitkiler, çiçekler, tohumlar, karıncalar termitleri, keneler ve hatta keçiboynuzundan oluşur. Ayrıca gençler kobra yılanları ve eklembacaklılar ve amfibiler gibi küçük sürüngenleri tüketiyorlar.

Tefeowl çiftleşme davranışı ve tavus kuşu reprodüksiyonu

Tavus kuşu, evrimi etkileyen cinsel seçimin olağanüstü bir örneğidir. Araştırmalar, Peahens’in kuyruklarındaki en çok gözlerle en sansasyonel olan erkeklerle arkadaş olmayı sevdiği doğrudur.

Araştırmalar, en büyük gözlere sahip erkeklerin, tavus kuşunun sadece cildin derin değil ne kadar güzel olmadığını kanıtlayan daha büyük, daha sağlıklı ve daha iyi yaşama olasılıkları doğurma eğilimi olduğunu göstermiştir. Tavus kuşları Ağustos ayı boyunca kuyruk tüylerini döktü ve onları geri büyütmeye başlıyor.

Bir erkek mahkemeye çıktığında, tüylerini bir twirl içine yayar ve kadın çekmek için satın almaya neden olur.

Erkekler genellikle sırtlarını, zıt yönde hareket etmeden ve eğilmeden önce şovunun cazibesi ile onu hayrete düşürerek ona açık olan dişiye doğru çevirir.

Bunu ‘kargalar’ olarak bilinen çok yüksek, gelişen çağrı yapan erkekler izler. Onlar Roosters Crow’dan çok daha belirgindirler.

Peahen memnun ve heyecanlı olduğunda, kadın haremine katılacak, çünkü çok süsleyen çok sayıda erkek kuş gibiD TUTUMU TEACOCK çok eşli olabilir.

Dişiler, ince, gizemli renkleri sayesinde annenin rolünü oynamak için mükemmel donanımlıdır. Erkekler çocukları yetiştirmeye dahil değildirler ve o kadar açık olmak, kamuflaj açısından bir sorun yaratabilirler.

Peahens tipik olarak yaklaşık 2 yıllık üreme yaşı vardır. Yaklaşık 3 yıl tavus kuşu. Peahens, Nisan ve Eylül ayları arasında 6 ila 12 buff, kahverengimsi yumurta bıraktı.

Toprakta çizilmiş ve çimlerle kaplı yuvaların içine döşenirler. Peahen yumurtalara yumurta bırakacak ve 28 gün boyunca yumurtadan çıkana kadar inkübe eder.

Peachicks, 3.6 gram (103 gram) ağırlığıyla doğar ve sadece birkaç hafta içinde uçabilir.

Yırtıcılara karşı hayatta kalmalarını garanti etmek için satın alımdaki ağaçlarda yuva yaparken anneleriyle birlikte kalabilmeleri için çok hızlı uçmayı öğrenmeleri gerekecek.

Peachicks, Peahen tarafından nasıl yemek yiyeceğini ve nasıl ses çıkaracağını öğrenir. 1 yaşından küçük olduklarında genç tavuskuşlar ‘Peachicks’ olarak adlandırılır.

Bir erkeğin tüylü treni üç yıl boyunca mevcut değildir ve süre boyunca büyüyecektir. Sağlıklı bir tavus kuşu için ömre 40 ila 50 yıl arasındadır.

Teefeowl Koruma Durumu

IUCN, yeşil tavus kuşlarının, yaşam alanının kapsamı veya kalitesi açısından avlanma ve azalmaya bağlı olarak kaybolmaya eğilimli olduğunu beyan eder.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *