• Uncategorized
  • 0

Evcil hayvanlar ve çim kimyasalları – iyi bir kombinasyon değil

Yeşil bir çim bakmak güzel olsa da, o yemyeşil, yeşil görünümü nasıl başardığınızı iki kez düşünmelisiniz. Çimler ve bahçelerimize uyguladığımız pestisitler evcil hayvanlarımız için tehlikelidir. Evcil hayvanlar pestisitleri pençeleri aracılığıyla emebilir veya vücutlarından yalayabilir. Buna ek olarak, evcil hayvanlar ot yerken böcek ilaçlarına maruz kalabilirler. Herbisitlerde bulunan bazı kimyasallar da evinizin içinde ayakkabılarınızda kolayca izlenir. 2001 yılında EPA tarafından finanse edilen bir çalışma, 2,4-D ve dikamba’nın (herbisitlerde kullanılan bir kimyasal) iç mekanlarda kolayca izlendiğini, konutların içindeki havayı ve yüzeyleri kirlettiğini ve çocukları ve evcil hayvanları, başvuru öncesi seviyelerden on kat daha yüksek seviyelerde maruz bıraktığını buldu.

Bu, herhangi bir evcil hayvan sahibinin kimyasal gübreleri kullanma hakkında iki kez düşünmesini sağlamak için yeterli olmalıdır. Bu kimyasallara sadece evcil hayvanlarınız için daha güvenli değil, aynı zamanda çevreye daha dostça olan birçok doğal ve organik seçenek vardır.

İnsektisit ve pestisit zehirlenmesi her zaman acil bir durumdur ve derhal veteriner dikkatini gerektirir. İnsektisit zehirlenmesi belirtileri şunlardır:

• Aşırı tükürük
• Gözlerin yırtılması
• Aşırı idrara çıkma
• kas seğirmesi
• Zayıflık
• Zor nefes almak
• Yıkılmak
• Mide bulantısı
• kusma
• Karın ağrısı
• Zayıflık
• baş dönmesi
• Kararsız yürüyüş

Fenoksi herbisitlere tekrar tekrar maruz kalma (örnek: 2,4-D) karaciğer, böbrekleri, gastrointestinal sistem ve iskelet kaslarını etkileyebilir. Bazı pestisitler klorofenoksi asitler içerir ve anemi, nötropeni (düşük beyaz kan hücresi sayısı), trombositopeni (düşük trombosit sayısı) ve kedi distemper’e yol açan kan için zehirlidir.

Evcil hayvanlarınızın sağlığını riske atmayın-çiminizi yeşil ve bahçede otsuz tutmak için doğal seçenekler arayın.

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
Kimyasallar olmadan pire nasıl kontrol edilir

EPA, evcil hayvanlar için pire ve kene ürünlerinin incelemesini arttırır

Paskalya zambakları ve kedileri: potansiyel olarak ölümcül bir kombinasyon

«Organik satın almak için en iyi ürün
Kitap İncelemesi: Jenny Pavlovic tarafından “8 Devlet Kasırgası Kate” »

Evcil hayvanlar ve çim kimyasalları hakkında 3 yorum – iyi bir kombinasyon değil

Steve R. diyor ki:

11 Ağustos 2018, 15:35

Kedim kapılı arka bahçemizde ot yiyor ve dölmüyorum, ancak çim sadece 3 ay önce (Home Depot haddelenmiş çim) kuruldu ve benden önce ne koyulduğunu bilen. Geçen hafta, kedim neredeyse yemek ve içmeyi bıraktı; Açıklandığı gibi başka zehirlenme semptomları yok. Kan testleri ve xrays, veterinerin endişe duymadığı bir miktar karaciğer yuvarlaması ile oldukça normal ve sağlıklı bir 18 yaşındaki kedi gösterdi. Yine de, bırakmadan önce sadece bir ısırık yiyecek veya su ya da bir ya iki yalama alır. Eminim Home Depot Sod yerel olarak yetiştirilir (SoCal’da yaşıyorum), bu yüzden muhtemelen her yerde farklıdır, ancak Home Depot Sod ile böyle deneyimleri olan var mı? Herhangi bir anlayışı gerçekten takdir ediyorum.

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

13 Temmuz 2009, 17:24

Ben de bir köpeğim yok, Tammy ve Amber kapalı bir kedi, ama ayakkabılarıma ne sürükleyebileceğimden endişeliyim. Yakın zamanda döllenmiş çimler ile yürüdükten sonra her zaman ayakkabılarımın dibini sildiğimden emin olurum ve ayakkabılarımı her zaman ön kapımın içine alıyorum. Yine de evin etrafında ayakkabı giymeyi sevmediğim için, bu herkes için iyi çalışıyor!

Cevap vermek

Tammy diyor ki:

13 Temmuz 2009, 17:15

Gönderdiğiniz bilgilerden çok memnunum! Bir köpeğimiz yok (ya da dışarı çıkan kedilerimiz) ama bu tehlikeyi bilmek güzel! Hatta düşündüğüm bir şey değil!

Cevap vermek

Yanıt bırak Cevap İptal Et
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
Yorum *
İsim *

E -posta *

Bir yorum bırakarak, bu web sitesi tarafından verilerinizin toplanmasına katılırsınız.
Gizlilik Politikası.
*

E-posta yoluyla takip yorumlarını bana bildirin. Ayrıca yorum yapmadan abone olabilirsiniz.

Δ

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *