Noel bir köpeği kucaklamak için mükemmel bir zamandır

Bu makale, Noel köpek yavrusu efsanesi ve barınakların tatillerde evlat edinmeyi artırmasının neden önemli olduğu ile ilgilidir.

Sığınakların yanı sıra kurtarma grupları da Noel arifesinde yavru yavruları kucaklamak için reddedilirse, insanlar yavruları başka bir yere götürecekler.

Yetiştiricilerden veya evcil hayvan dükkanlarından yavru satın alacaklar. Craigslist ile veya ilanlarda ücretsiz listelerden yavrular alacaklar.

Barınaklardan veya kurtarma gruplarından kucaklamayacaklar ve bu da bu kuruluşlar adına doğrudan bir başarısızlık.

Hayvan barınakları tatillerde köpekleri ve kedileri de kucaklamalıdır. Köpekleri ve yavruları hediye olarak motive etmelidirler. Noel köpek yavrusu kavramını tanıtmak zorundalar.

Neden bazı kurtarma grupları tatil evlat edinme sunmayı reddetiyor?

Korku yüzünden.

Kurtarma grupları, köpeklerin büyük evlere gitmesini ve Noel hediyeleri olarak benimsedikleri köpeklerin barınak sistemine geri döneceği irrasyonel bir korkuya sahip olmalarını istiyorlar.

Gerçekten de, köpeklerin Noel hediyeleri olarak sağladığı efsaneyi destekleyecek bir kanıt yoktur. Bunun tersi gerçekten doğru.

Tatil sezonu neden bir köpeği kucaklamak için mükemmel bir zaman

Noel köpek yavrusu kavramını seviyorum.

Tatiller bazılarımızın yeni bir evcil hayvanı kucaklaması için doğru zaman olmasa da, diğerleri için gerçekten mükemmel bir zaman.

Çocuklar yardımcı olmak için kurumdan evdir. Yetişkinler genellikle işten birkaç gün daha çıkarabilirler. Bazılarımız için, dünya 23 Aralık’tan 1 Ocak’a kadar duruyor gibi görünüyor. Yakalanma zamanı. aile ile vakit geçirmek. Uyu. Rahatla.

TAMAM. Yeni bir köpek evlat ediniyorsanız, fazla uyuyamayabilir veya rahatlatıcı olmayabilirsiniz, ancak ne demek istediğimi anlıyorsunuz.

Tatillerde, çoğumuz bir süre diğer bazı yükümlülüklerimizden “kontrol edebiliyoruz”. Daha fazla evin yanı sıra yeni bir evcil hayvana da odaklanabiliriz.

Noel yavruları hakkında efsaneler

Dışarıda kafası karışan birkaç kurtarma grubu var. Bir memenin 1.000 Facebook paylaşımı alırsa bunun bir gerçek olduğuna inanıyorlar.

Buna uymak, bu sezon duyabileceğiniz bazı efsaneler ve bu tür efsanelere yanıt olarak birisine kibarca söyleyebileceğiniz şeydir.

Efsane #1: “Noel bir köpek almak için en kötü zaman.”

Kim olduğunuza bağlı. Dünyanın çoğunun Noel’i bile kutlamadığını unutmayın. Sadece bir gün daha. Diğerleri için tatiller, işten zaman ayırmanın ve ailenin rutinine yeni bir köpeğin yerleşmesine yardımcı olmanın daha kolay olduğu bir zamandır. Diğerleri bir işverenden Noel ödülü alabilir ve parayı evcil hayvan malzemeleri satın almak için kullanmak isteyebilir.

Efsane #2: “Köpekler asla hediye olarak verilmemelidir.”

Bir köpekten çok daha iyi olacak çok fazla hediye inanamıyorum. Bu sadece hediyeyi sorumlu bir şekilde vermek meselesi.

Örneğin, belki de kızınızın köpeği için evlat edinme ücretini ödersiniz, ancak o zaman köpeği seçen kişidir.

Ya da belki de diğer yarım bir köpek yavrusu sağlarsınız, ancak hazırlık sürecinin yanı sıra seçime dahil edilebilmesi için önceden anlamasına izin verirsiniz.

Mit #3: “Tatil yavruları barınaklarla sonuçlanacak.”

Ulusal Pet Nüfus Araştırma Çalışması Konseyi ve politika, “insan-hayvan bağını neyin kırdığı” [1] hakkında bir araştırma çalışması yaptı [1] ve insanların hayvanlarını barınaklara teslim etmesine neden oldu.

“Sürpriz bir hediye olarak evcil hayvan alındı”, insanların evcil hayvanlarından vazgeçmesinin en önemli nedenleri arasında not edilmedi.

2009 yılında “fazla kedi ve köpek problemini keşfetmek” çalışmasına göre:

“… Hediyelerin bir hayvan barınağına verilmesi, doğrudan bir hayvan barınağından, bir arkadaştan, bir evcil hayvan dükkanından veya başıboş olarak elde edilenlerden çok daha az olası olduğu için köpekler.”

Bu beni şaşırtmıyor. Birçoğumuz, bir evcil hayvanı olan ve gerçekte bu evcil hayvanı çok seven birini anlıyoruz.

Feline Scout’umu iyi bir arkadaştan ücretsiz bir sürpriz hediye olarak aldım ve hayatım o zamandan beri onun etrafında döndü. Bütün kalbimle kedimi seviyorum.

Araştırma çalışması, insanların köpeklerini barınaklara teslim etmesinin en iyi 10 nedeni olarak uyduğunu kaydetti:

1. Taşınma

2. Ev sahibi sorunları

3. Evcil hayvan bakımı gider

4. Evcil hayvan için zaman yok

5. yetersiz tesisler

6. Evde birçok hayvan

7. Pet Hastalığı

8. Kişisel Sorunlar

9. Isırma

10. Littermates için ev yok

Birçok insanın hayvanlarını sevdiğini ve onları tutmak istediğini varsaymak risksizdir. Bir evcil hayvan vermek zor, duygusal bir karardır – bazı kurtarma gruplarının düşünmemizi istediği kadar siyah olduğu kadar siyah olmayan bir karardır.

Tatil Evlat Edinme’yi teşvik eden barınak örnekleri

Nevada Humane Society kırmızı sağlıyorBir basın açıklamasına göre, 1 Ocak’ta ev 4 Tatil adlı ulusal bir etkinliğin bir parçası olarak UCED evlat edinme ücretleri. Yetişkin kediler ücretsizdir ve köpekler sadece 50 $ ‘dır.

Basın açıklamasına göre, binlerce sığınma evi 4 evine ülke çapında katılıyor. Etkinlik, köpeklerin yanı sıra kedileri barınakların yanı sıra verme mevsimi boyunca sevgi dolu evlere dönüştürmek için yaratıldı.

Helen Woodward Hayvan Merkezi’nin web sitesine göre, “Tatillerde daha fazla aile hayvanları evlerine getiriyor. Merkez 1999 yılında orijinal etkinliği organize etti [2].

Merkezin web sitesine göre, “Geçmişte, bazı barınaklar, aileleri tatillerde hayvanları evlat edinmekten caydıracak kadar ileri gitti” dedi. “Bu, ailelerin yeni evcil hayvanlar almasını engellemedi. Sadece evlat edinme seçimini aldı ve onları evcil hayvan mağazasını ve köpek değirmeni endüstrisini desteklemeye zorladı. ”

Şimdi senden haber almak istiyorum. Tatil sezonunda hiç evcil hayvan kabul ettiniz mi?

Kaynaklar:

1. http://www.petpopulation.org/expling.pdf2. http://www.animalcenter.org/home4tholidays/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *