• Uncategorized
  • 0

Kilo vermek ister misin? Daha küçük yemekleri kullanın

Eklenti ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’ye PinterestPintertWitterShare’e Moreaddthismore’a PinterestPintertWittershare’e

Yemeklerin kullandıklarından daha büyük olduğunu gözlemlediniz mi? 1960’larda, tipik yemek tabağı 10 inç daha fazlaydı. Bugün, birçok akşam yemeği tabağı 12 inç’e yükseldi. Daha büyük bir plakamız olduğu gibi, onu doldurma eğilimindeyiz. 1960 yılında yemeklerimizi dolduracak aynı miktarda yiyecek şimdi süper boyutlu tabaklarımızda eksik görünüyor. Daha büyük plakalardaki tüm bu ek kaloriler, aşırı kilolu olmanın artık dünya salgını olmasının nedeninin bir parçası olabilir.

Kitabımda, Fido olarak, istenmeyen yemeyi engellemek için en iyi yöntemlerden birinin “daha ​​küçük bir evcil köpek yemeğine geçmek” olduğunu iddia ettim – bu politika hem size hem de Fido’nuz için kullanıldı. Orta büyüklükteki terrierlerimi Kibble ile üste doldurduğum küçük yemeklerle besliyorum, bu yüzden daha büyük bir kaseyi doldurmak için ek bir çeyrek fincan atmaya ya da daha fazla atmaya başladı. Daha küçük yemekler kullanmanın aynı sürecinin yanı sıra diyetime çok sayıda istenmeyen kalori eklememi önlüyor. Örneğin, normal bir kahvaltı tahıl porsiyonu iyi bir tatlı tabağı doldurur. “Tahıl kaselerimdeki” aynı miktarda tahıl, daha da büyük bir kaseyi doldurmak için en az iki ek porsiyon eklemem gerektiğinin yanı sıra biraz görünmüyor.

İştah dergisinde yayınlanan yeni araştırma çalışması, yemek boyutlarını en aza indirmenin, ek istenmeyen kalorilerden kaçınmak için şüphesiz çok önemli olduğunu kanıtlıyor. Derinlemesine matematiksel modeller kullanan bu araştırmacılar, yemek büyüklüğünde küçük bir artışın tüketilen kalorilerde önemli bir artışla sonuçlandığını doğruladılar. Tam burada bulguları:

8 inçlik bir plakadan 10 inçlik bir plakaya yükselmek, tüketilmesi teklif edilen yüzde 67 daha fazla kalori ile sonuçlandı.

Kase boyutunu 6 inçlik bir kaseden 7 inçlik bir kaseye artırmak, yiyecek kasenizi yaklaşık yüzde 60 yüzeyine yüzmek için yemeniz gereken kalori miktarını artırdı.

Bu nedenle, yemekleriniz için yemekler veya Fido için köpek kaseleri seçerken, her birinin yemeniz gereken sağ parça boyutlarını tutan daha küçük boyutları seçin. Bu şekilde, istenmeyen ve sağlıksız ek poundlara dönüşecek çok daha fazla “biraz” daha fazla eklemek için daha az çekileceksiniz.

Yemek boyutlarını ayarlamak için fikirler

Öğle yemeğinizi ve akşam yemeğinizi servis etmek için tatlı tabaklarından yararlanın

Tahıl için tatlı kaseleri kullanın

Dondurma ve diğer tatlılar için en küçük yemeklerinizi veya bir çay bardağınızı kullanın

Salatalar ve çorbalar için daha büyük akşam yemeği kaselerinizi kurtarın

Küçük meyve suyunda yüksek kalorili meyve suyu servis edin

Su servis için büyük gözlükleri kurtar

Fido’nun akşam yemeği yemeğini, evcil köpeğinizin her öğünde yediği kibble miktarına uyan birine değiştirin

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *