Fresian At Fiyatı: Friesian At Maliyeti Ne Kadar?

Friesian atları en güzel at ırkları arasındadır. Fresian atları güçlü, zarif ve çok yönlü atlardır.

Birçok faktörün Friesian atlarının maliyetini etkilediğinin farkında olmanız gerekir. Bu makalede bu faktörlerden bazılarını tartıştık, böylece atın fiyatını nasıl belirleyeceğinizi anlayabilirsiniz.

Friesians, akan manes ve kuyrukların yanı sıra zarif bir tüy ve siyah bir ceket ile tanınmış bir at cinsidir. Bu çarpıcı siyah atlar zarif kafa arabaları ve canlı bir hareket yolu ile zariftir.

Friesian At Fiyatı

Friesyalılar gerçek gösteri halkası güç merkezleri, taşıma sürüşü, eyer koltuğu, terbiye ve diğer tüm yönlerdir.

Bu atlar gösteri halkasında ve çiftlikte gösteri yıldızlarıdır. Peki bir Friesyalı at satın almanın maliyeti nedir?

Bir Friesian at ortalama 12.000 ila 25.000 dolar arasında satın alınabilir. Bununla birlikte, 100.000 doların üzerinde satan bazı safkan atlar var.

Kan çizgileri, muayene sonuçları ve gösteri kaydı, bir Friesian kısrakının maliyetini etkileyen faktörlerdir. Eğitim, yaş, konformasyon ve eğitim de önemlidir.

Friesians daha popüler hale geliyor, ancak yine de oldukça nadirdirler. Friesyalılar 1970 yılında Amerika’ya tanıtıldı ve şimdi Kuzey Amerika’da yaklaşık 8.000 kişi var.

Daha pahalıdırlar çünkü sayıları küçüktür ve cins gereksinimlerini karşılamak için özenle yetiştirilirler.

Şimdi farklı faktörlerin bir Friesian atının fiyatını nasıl etkilediğine ve nasıl satın alabileceğinize daha derin bir şekilde bakalım.

Bir Friesian atının değeri ne kadar?

Fresian atlarının fiyatını etkileyen birçok faktör vardır. Bu atlar birçok faktöre tabidir.

Bir Friesian atının ortalama fiyatı 3.000 ila 50.000 dolar arasında olabilir. Safkan atların fiyatları 50.000 ila 20.000 dolar kadar yüksek olabilir, ancak nadir değildir.

Ailem atların etrafında büyüdü, bu yüzden onlara aşinaydım. Ama atları daha önce hiç görmediğim bir şeydi. Sanki bir masalın dışındaymış gibi görünüyordu.

Friesian atlardı. Onlar görülmesi gereken bir manzara ve eğer biriyle şahsen tanışma fırsatınız varsa, sizi şaşırtacaklar. Bu şu soruyu akla getiriyor: Ne kadar değer?

Friesian atları hakkında genel bilgiler

Friesland, Friesian atlarına ev sahipliği yapan bir Hollanda eyaletidir. Başlangıçta görünüşte bay ya da gri idi. Şimdi sadece tek bir renk olarak tanınıyorlar, ancak bu üremeden kaynaklanıyor.

Bu renk tanınmış üç tonla nitelendirilebilir. Atların alnındaki yıldız yüz işaretleri hariç, bu renge sahip olmak mümkündür.

1974’te bu cins Kuzey Amerika’ya yeniden tanıtıldı. Bir süre sonra, diğer ırklarla geçtiler ve Kuzey Amerika Friesianların safkanlarının kaybolmasına neden oldular. Kuzey Amerika’nın şu anda sadece 8.000 Friesian var.

Fiyatlandırma, bazıları aşağıda listelenen birçok faktöre bağlı olarak değişebilir.

Friesian at rengi

Fresian atları karanlık renktedir. Bazı atların alnında beyaz lekeler vardır. Diğerleri güneşe maruz kalma nedeniyle daha koyu kahverengi veya siyah lekelere sahiptir.

Atın fiyatına karar vermeden önce, alıcılar atın rengine bakar.

Friesian atının eğitimi

Atın eğitimi at fiyatlandırmasının önemli bir yönüdür. İyi bir eğitim kaydına sahip bir at, uygun şekilde eğitilmemiş olandan daha pahalı olacaktır.

Eğitmen, atlar için doğru fiyatı belirlemede önemli bir rol oynar. Eğitmen deneyimli ise atlar iyi eğitilecektir. Daha sonra atlar daha yüksek değere sahip olabilir.

Ortalama Yaş Fresian At

Belli bir yaştan sonra atlar sağlık sorunları geliştirebilir. Atlarda hastalık belirtileri kontrol etmek ve atın sağlıklı ve uygun olup olmadığını belirlemek önemlidir. Çok düşük fiyatlı atların farkında olun. Sağlık sorunları olabilir.

Friesian at büyüklüğü

Bir Friesian kısrak 14.3 el ölçmeli, bir Friesian atı 15.3 el ölçmelidir. Bu atların boyut gereksinimlerini karşılamaları durumunda değerli olma olasılığı daha yüksektir. Atlar bu gereksinimleri karşılamıyorsa fiyatlar azaltılabilir veya müzakere edilebilir.

Friesian Horse’un nadirliği

Dünyanın en nadir ırklarından biri Friesian atıdır. Nadiren onları arzu edilir ve benzersiz kılar.

Atın doğru etnik kökene sahip olduğundan emin olmalısınız. At almadan önce evrak isteyin.

Friesian at fiyatlarını etkileyen faktörler

Bir Friesian’ın satın alma fiyatı önemli bir miktardır. Hollandalı Friesch Paarden Stamboek (diğer adıyla KFP’ler), Friesian soyağacının otoritesidir. Soy ağacılarının tanınmasını istiyorlar.

KFP’ler, yaşamları boyunca iki kez üreme programlarına katılma yeteneklerini denetler. KFPS akreditasyonu arayan Friesian taylar, yetişkin değerlendirmelerine kadar (3 yaş ve üstü) bir tay kitabına yerleştirilir.

Bir at, yetişkinlik değerlendirmesi sırasında “premium” (veya “premie”) statüsü verilebilir. Bu durum bir damızlık kitabına girilir. Atın kayıt sertifikası prim statüsünü gösterecektir.

Friesian Horse AssociatesKuzey Amerika’nın N’si, KFP’lerden akreditasyonları da dahil olmak üzere Fresian atları hakkında daha fazla bilgiye sahiptir.

Studbook kayıtlı Friesians üç siyah tonda mevcuttur: çok koyu kahverengi, siyah koy ve gerçek siyah. Friesians yaklaşık 15 inç boyunda ve ortalama 1300 lbs ağırlıktadır. Friesians sakin, sadık ve yardım etmeye istekli.

Diğer ırklar için ortalama yaşam beklentisinden daha düşük olan ortalama 16 yıl yaşıyorlar.

Fresian’ınızla zamanınızı nasıl geçirdiğiniz, ne kadar iyi eğittiğinizi belirleyecektir. 1-3 yıllık deneyime sahip bir soyağacı at size 25.000 ila 30.000 dolar arasında bir mal olacak.

Onları nerede bulabilirsiniz?

ABD’de ve dünyanın dört bir yanında Fresian atları bulabilirsiniz. Ortak bir yetiştirici seçimidir. Maliyet hakkında bilgi almak için onlarla iletişime geçin.

Yabancı ülkelerden satın alınan atların ülkenize taşınması pahalı olabileceğini unutmayın.

Bir Friesian satın almaktan başka seçenekler de var.

Bir ata sahip olmak herkes için bir seçenek olmadığından birçok seçenek var. Satın alma, kiralama ve ortak sahiplik dışında mümkün olabilecek iki seçenektir.

Birkaç satıcı atlarını size daha düşük bir maliyetle kiralayacaktır.

Bazı durumlarda bir at satın alma ve sürdürme maliyetini ayıran ortak bir ortaklık veya limited şirket (LLC) mümkündür.

Friesian Horse hakkında sık sorulan sorular

Friesian atlarının maliyeti nedir?

Bir Friesian atının fiyatı 3.000 ila 50.000 dolar arasında ve daha da yüksek olabilir. Safkan atlar 20.000 ila 50.000 dolar arasında olabilir.

Friesian atlar sürülebilir mi?

At binmek ister misin? Zarif görünümleri ve nazik mizaçları nedeniyle, Friesian atları mükemmel bir seçimdir.

Trail sürme, terbiye ve arabaları çekme için kullanılırlar. Ve ekranda harika görünüyorlar! Bu güzel hayvanlar, çarpıcı renkleri nedeniyle TV ve filmler için mükemmeldir. Ayrıca atletik yetenekleri ve öğrenme istekliliği nedeniyle harika montajlar yapıyorlar.

Friesian atlarının amacı nedir?

Fresian atları birçok alanda yetenekli ve yeteneklidir. Zarif ve akıllıdırlar. Set ve terbiye yarışmalarında arabaları çekebilirler.

Bir Friesian atı ne kadar yaşar?

Friesian atı 15 ila 18 yıl arasında yaşıyor.

Fresian atları sağlıklı mı?

Fresian atları ortalama olarak güçlü olmasına rağmen, genetik problemlere duyarlı olabilirler. Akrabalı yetiştirme ve atlarının yapısı zayıf olmalarına veya zayıf bağ dokusuna sahip olmalarına neden olabilir.

Fresian atları nadir mi?

Fresian atları nazik ve zarif olarak tanımlanabilir. Bir Friesian atının en belirgin özelliği, kilometrelerce uzakta görülebilen parlak siyah paltolarıdır. Bu onları nadir kılar.

Friesians akıllı mı?

Fresian atı zeki ve çok yönlü, zevk, terbiye veya patika sürüşü için uygundur.

O kadar zekidirler ki, çalışmalarına odaklanmalarına yardımcı olmak için deneyimli bir işleyiciye ihtiyaç duyarlar.

Friesian atlarında doğal bir yürüyüş var mı?

Evet. Genetik makyajları nedeniyle doğal yürüyüşler üretebilirler.

Bir Friesian atının taşıyabileceği maksimum ağırlık nedir?

Fresian atları, binicilik dişlileri ve çakmaklar ve insan binicileri de dahil olmak üzere ağır yükler almak için inşa edilmiştir.

Bu devler ortalama on beş el yüksek (veya on yedi feet boyunda) ve dikkat çekici bir vücut kütlesine sahiptir – bazen 1400 pound ağırlığındadır.

Friesians iyi atlar mı?

Evet. Onlar at sürme için en popüler ırklardan biridir. Fresian atları, ağır taslak atlar ve süvari atları olarak kullandıkları için ilk olarak Hollanda’da yetiştirildi. Bununla birlikte, şimdi gösteri midilli ve hafif terbiye montajları olarak kullanılabilirler.

Bir Friesian atının kullanımı nelerdir?

Her ne kadar birçok amaç için kullanılabilse de, Friesian en iyi arabaları çekmek için Avrupa’da yetiştirilen bir taslak at olarak bilinir.

Friesian atınızı ne beslemelisiniz?

Friesian atları saman ve yulaf besleyebilirsiniz.

Friesians agresif mi değil mi?

Friesians tipik nazik atınıza benzemiyorlar. Friyesyalılar güçlü, agresif bir attır. Ancak, en ayırt edici kalitesi açlıklarıdır!

Fresian atları atlıyor mu?

Fresian atları, atlamak için değil, güçlü ve dayanıklı olmak için yetiştirilir. Friesians boynu ve omuz açıları nedeniyle atlayamazlar.

Friesians her zaman siyah mı?

Fresian atları siyah gelir. Bazı atların alnında beyaz lekeler vardır. Diğerleri güneşe maruz kalma nedeniyle daha koyu kahverengi veya siyah lekelere sahiptir.

Fresian atları nadir mi?

Friesian at fiyatı için görüntü sonucu Fresian atları nadir ve güzel bir cins. … en önemlisi parlak siyah paltoları için tanınmış olsa da, tanınması gereken birçok Friesian at ilginç gerçek var. Fhana veya Fhana veya Fresian Horse Association Kuzey Amerika tarafından olağanüstü bir atama ile denetlenen ve onaylanan safkan, soyağacı bir Fresian atı 19.900 $ ‘dan 47.900 $’ a veya daha fazla düzenlenebilir. Ancak, daha yaşlı, daha genç veya n olan friesian atlarıo Olağandışı studbook ataması daha ucuz olabilir.

Fresian atları yeni başlayanlar için iyi mi?

Fresian atları, normalde hantal manes ve kuyruklu siyah bir paltoya sahip uzun boylu, büyük kemikli bir at cinsidir. … Onlar da yeni başlayanlar veya ileri sürücüler için uygun atlardır. Fresian atları muazzam boyut ve renge sahip kraliyet hayvanlarıdır.

Fresian atları binmek için iyi mi?

Fresian atları son derece uyarlanabilir ve mutluluk ve rekabet için, terbiye, mutluluk ve rekabet için ve hatta parıltı çiftliği çalışmaları için kullanılabilir. Diğer birkaç Avrupa sıcaklığından farklı, Friesians jumper olarak yetiştirilmedi, ancak bazı sahipler atlarını atlamaktan zevk alıyorlar.

Fresian atları pahalı mı?

Bir Friesian atının fiyatı / maliyeti 3.000 ila 30.000 dolar arasında herhangi bir yere sıralayabilir. Aygırlar, üreme stoğunun esas olarak saygı duyulan kısmı olduğundan, studbook onaylı bir efendim 25.000-50.000 $ ‘dan mal olabilir.

En güzel at cinsi nedir?

Normalde, Fresian, Arap, Endülüs, Clydesdale ve Lipizzaner’ı ölçen at cinsleri. Arap gibi neredeyse tüm çarpıcı at ırklarının çoğu, yerel at şovları için özel görünmek için mevcut yüzyıllarda seçici olarak yetiştirildi.

Friesian atları eğitimi kolay mı?

At eğitmenleri, üretim şirketleri ile çaba, sakin, keyifli eğilimleri olan, eğitmenlerini tatmin etmek için istekli oldukları ve eğitmek için zahmetsizdirler.

Fresian atları nazik mi?

Bir Friesian atının da uzun, tıknaz bir yele ve kuyruğu vardır, genellikle dalgalı ve tüy – alt bacaklardaki uzun, ipeksi saçlar – çok az bırakılmıştır. Cins, hızlı, yüksek adımlı bir trot için tanınır. Fresian, istekli, aktif ve enerjik, aynı zamanda nazik ve uysal ölçülür.

Bir Friesian atının ortalama yaşam beklentisi nedir?

Ortalama yaş yaklaşık 16 yıldır. Bu, safkan Friesian atının tuhaf bir özelliğidir. Ayırt edici ömür, diğer at ırkları için 25 – 30 yıla kıyasla 16 yıldır.

Friesians akıllı mı?

Fresian atları atlar süren birinci sınıf patikalardır ve zarif, huzurlu ve hatta mizaçları için markalıdır. Parlak ve binicilerine zevk vermek için heyecanlılar. Friesians, iyi eğitimli olmaları koşuluyla, yeni başlayanlar için olağanüstü atlar yaratabilecek istekli bir eğilim, zeka ve nezakete sahiptir.

Friesians binmek için rahat mı?

Friyesyalılar, karşılaşma araçlarına göre Avrupa’nın büyük bölgelerine bindi. Bunu bilmek, patika sürüşü için uygun bir montaj olup olmayacaklarını sorguladı. Fresian atları, atlar süren üstün izdir. Friesians, dostça, sakin ve hatta mizaçları için kabul edilir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *