• Uncategorized
  • 0

Yeni kedi aşı kılavuzları Bireysel risk-fayda değerlendirmesine

odaklanıyor Amerikan Hayvan Sağlık Tesisi Derneği (AAHA) ve Amerikan Kedi Profesyonelleri Birliği (AAFP) yakın zamanda 2020 AAHA/AAFP kedi aşı kılavuzlarını Veterinerlik’e yayınladı toplum. Sürüm, güncellenen önerilerin yanı sıra kedi aşıları için en mevcut bilgileri sunmaktadır.

Tüm kediler için tek bir protokol yok

Güncellenmiş yönergeler, uygun bir önleyici sağlık planı bulmak için bireyselleştirilmiş kedi risk yönlerine sahip veteriner profesyonelleri tarafından genişletilmiş bir anlayışa olan ihtiyacı kaydetti. Aşı planları her bireye göre uyarlanmalı ve bireysel risk -fayda değerlendirmesi tarafından yönlendirilmelidir.

Risk, hastanın yaşam aşaması, yaşam tarzı, bilimsel tarihin yanı sıra sağlık durumu ile çevresel ve epidemiyolojik risk faktörleri tarafından anlaşılmaktadır.

Kedinizin aşılama ihtiyaçlarını veterinerinizle tartışın

Buyunuzda kediizin gereksiz aşılar almadığından emin olmak için, her kedi ebeveyninin veteriner hekimleriyle kapsamlı bir tartışması olması çok önemlidir.

Bu yönergelerin her yinelemesinde, aşılama protokollerini tek bedene uyan bir yaklaşım almak yerine her bir kedi ile uyarlamaya çok daha fazla vurgu yapıldığını görmekten mutluluk duyuyorum.

AAFP web sitesindeki toplam yönergeleri okuyabilirsiniz. Kılavuzlar da aynı şekilde Feline Tıp ve Cerrahi Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Ingrid Kralı

Aynı şekilde:
AAFP, yeni kedi aşılama yönergeleri yayınladı

Feline Distemper Aşı: Yetişkin kediiz yeniden aşılamadan yararlanacak mı?

AAFP’nin kedi anestezi kılavuzları, kedi bireyleri için anesteziyi daha güvenli hale getirmeyi hedefliyor

«Mews ve NIPS: Feline, insanının iPad’inde düzinelerce selfie çekiyor
İnceleme: Critterzone Air Naturalizer »

Yeni kedi aşılaması yönergeleri hakkında 10 yorum bireysel risk-fayda değerlendirmesine odaklanıyor

Cheri Collins diyor ki:

7 Ekim 2020, 17:01

Yıllar önce, insanlar gibi kedilerin, aşılarının hala etkili olup olmadığını görmek için kan çekme / laboratuvar çalışmasıyla kontrol edilebileceğini okudum. Birçok veteriner bunu maliyetten beri sadece bir aşı daha vermenin alternatifi olarak sunmuyor. Yıllardır aynı müthiş veterinere kedileri alıyorum ve asla kedilerimin tekrar aşılanması gerektiğini önermiyor. Bu yüzden üstesinden gelmek zorunda bile değiliz.

Cevap vermek

Louise K. diyor ki:

5 Ekim 2020, 22:36

Keşke gazetenin hamile kedileri aşılamaması konusunda uyarılmasını isterdim. Sadece doğum yapmadan önce Mama Feline’in aşılandığı bir çöpü teşvik ettim. 4 yavrudan 3’ünde aşılamadan doğum kusurları vardı. 1 şiddetliydi ve ötenazi yapmak zorunda kaldı. CH (serebellum hipoplazi) olan muhteşem bir çocuk olan yavru kediden birini benimsedim.

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

6 Ekim 2020, 05:02

Yavru kedi için çok üzgünüm, Louise.

Cevap vermek

Ellen Beck diyor ki:

5 Ekim 2020, 21:52

Bunu görmekten çok memnunum! Gerçekten büyük bir hayvan uygulaması olan ‘eski bir timey’ veterineri kullanıyoruz, ancak zamanlardan yıllar önce. Bunu 20 yıldır veya daha uzun bir süredir söylüyor. Hepsi kesinlikle evcil hayvanları aşılamıyor. Kedilerimizin yanı sıra köpeklerimiz de çok uzun yaşam sürüyor.

Cevap vermek

Ann diyor ki:

5 Ekim 2020, 13:25

Bunları bize sunduğunuz için teşekkür ederiz. Yıllar önce aşırı aşılama risklerini okumuştum ve orijinal veterinerim, daha yaşlı olan kapalı kediciklerim için kuduz aşısına bağlı kalmayı kabul etti. Birkaç saat uzaklaştığımda, yeni veteriner isteğim için çok heyecanlanmadı. Ancak 3’ü 17 yaşında ve 18 yaşında yaşadı

Cevap vermek

Cheryl Velker diyor ki:

5 Ekim 2020, 09:54

Bunu görmekten çok memnunum. Yıllar önce bilgiyi, bugün kedilerde çok sayıda kronik hastalık sorununun olası nedeni olan, “eski günlerde” yaygın olmayan bilgileri okuyun. Koruma bir yıldan fazla sürer. Yasalar tarafından istenen kuduz dışında, her 4 yılda bir aşılamayı seçtim- kesinlikle keyfi bir BTW sayısı, bir öneri değil. Ingrid’in önerdiği gibi veterinerinizle konuşun.

Cevap vermek

Janine diyor ki:

5 Ekim 2020, 06:39

Bu bilgi için teşekkürler.

Cevap vermek

Barbara Wilde diyor ki:

5 Ekim 2020, 04:32

Ne yazık ki, verdiğiniz veteriner sayfasındaki bağlantının hiçbiri benim için işlevsel değil.

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

5 Ekim 2020, 04:58

Bağlantılara erişmekte sorun yaşadığınız için üzgünüm. Hepsi benim için çalışıyor. Hepsi PDF dosyaları – belki cihazınızın ayarlarında bir sorun var mı? Belki farklı bir tarayıcı deneyin?

Cevap vermek

Delphine diyor ki:

12 Ekim 2020, 22:14

Belki de dowloaded dosyalarınızı kontrol etmelisiniz, PDF kağıtları orada.

Cevap vermek

Yanıt bırak Cevap İptal Et
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
Yorum *
İsim *

E -posta *

Bir yorum bırakarak,null

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *