2014 İnceleme

2014, burada bilinçli kedide hepimiz için çok iyi bir yıl oldu. Bu blogu her gün okuyan, burada ve Facebook sayfamızda yorum yapan ve okuduklarınızı arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşan herkese sayesinde okuyucular ve hayran kitlemiz hızla büyüdü. Allegra, Ruby ve ben desteğinizi kelimelerin söyleyebileceğinden daha çok takdir ediyoruz.

365’ten fazla gönderi ile, sadece bir avuç gönderiyi vurgulamak zor. Bu yıl sonu incelemesi için en popüler olanlarımızdan bazılarını seçiyorum. Umarım bu görünümden geri dönersiniz.

Ocak

Evcil Hayvanlar İçin Emlak Planlaması: Kedinizi Sağlayın
Sana bir şey olursa

Kimse hasta, aciz ya da ölmek için düşünmek istemiyor, ancak sorumlu kedi ebeveynleri olarak, ölüm veya başka bir acil durum durumunda bakımları için düzenlemeler yapmak için kedilerimize borçluyuz. İhtiyaç duymadan önce düzenlemeler yapmak, sadece sizin için değil, ne yapacağını bilmeyen aile ve arkadaşlar için gönül rahatlığı anlamına gelir.

Şubat

Kediler, ahşap kemanlarda aile işinin bir parçasıdır

Beklenen müzisyenlerin bu özelliği Mark Wood ve Laura Kaye’nin kedi asistanları [en popüler “çalışan kediler” sütunlarımızdan biri olduğu ortaya çıktı. Ahşap Violins Handcrafts Kesinlikle Fantastik Elektrikli Kemanlar ve Mallomar, Melody ve Ziggy Stardust işin ayrılmaz bir parçasıdır.

Mart

Kedilerde kronik kusma normal değildir

Kedilerde kusma normal değildir. Dönem. Çok fazla kedi vasisi, “Sadece çok hızlı yiyor”, “hassas bir midesi var” veya “sadece bir saç topu” gibi açıklamalarla ara sıra, hatta kronik kusma rasyonelleştiriyor. Kronik kusma, inflamatuar bağırsak hastalığı ve bağırsak lenfoma da dahil olmak üzere ince bağırsağın ciddi hastalıklarının bir göstergesi olabilir.

Nisan

Çim kimyasalları kedinizi nasıl etkiler – hatta kapalı kediler

Çim gübrelerinin ve pestisitlerin evcil hayvanlar ve insanlar için tehlikeli olduğu sorusu yoktur. Evcil hayvanlar özellikle pestisitleri pençeleri aracılığıyla emebilir veya vücutlarından yalayabilir. Buna ek olarak, evcil hayvanlar ot yerken böcek ilaçlarına maruz kalabilirler. Çim kimyasalları, iç mekanlarda izlenen havayı ve evin içindeki yüzeyleri kirletir. Ama bu tehlikenin bittiği yer değil. Ayrıca, gübrelerde ve pestisitlerde bulunan bazı kimyasalları ayakkabılarınıza getirirsiniz.

Mayıs

Kediniz bıyık stresinden muzdarip mi?

Kedinizin kaseden yiyecek çektiğini, kasenin yanına attığını ve sonra yemeye devam ettiğini fark ettiniz mi? Belki de kediniz pençesini yiyecek kasesinden “balık” için kullanır? Eğer öyleyse, kediniz muhtemelen bıyık stresi yaşıyor.

Haziran

Ötenazi: Bir veterinerin bakış açısı

Feline veteriner Elizabeth Colleran’ın bu yazı DVM, yılın en okunan yayınlarımızdan biriydi. Colleran, ötenazinin şefkatli ve şefkatli bir veteriner için nasıl olduğunu paylaşıyor.

Temmuz

Shasta Abbey’deki Kediler

Bu özellik orada yılın en sevdiğim gönderilerinden biri olarak yer alıyor. Kuzey Kaliforniya’daki Shasta Dağı’nın dibinde 16 ormanlık dönüm üzerinde kırsal bir alanda yer alan Shasta Abbey, Budist düşüncelerinin düzeninin Budist manastırıdır. 1970 yılında kurulan manastır, Budist rahipler için bir eğitim merkezi ve meslekten olmayan insanlar için bir uygulama yeri olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda 12 kediye de ev sahipliği yapıyor

Ağustos

Yaşam ve yaşam tarzı diyetleri: Kedinizin gerçekten onlara ihtiyacı var mı?

Kedinize türe uygun bir diyet beslemek, yaşam boyu sağlığı için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Kedinizin genetiğini kontrol edemezsiniz, ancak onu neyi beslediğinizi kontrol edebilirsiniz. Kediler zorunlu etoburlardır, yani sadece hayatta kalmak için değil, aynı zamanda gelişmek için de ete ihtiyaçları vardır. Kedi maması üreticileri farklı inanıyor olsa da, bir kedinin diyet ihtiyacı hayatı boyunca o kadar değişmez.

Eylül

“Üretim” – eşsiz kişiliği
Kaplumbağa kese kedileri: gerçek mi kurgu mu?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, işkenceler ve benzersiz kişilikleri hakkındaki bu yazı en popüler yayınlarımızdan biriydi. Jackson Galaxy ve iki kedi veteriner, işkence gerçek veya kurgu olup olmadığına karar verir.

Ekim

Veteriner Bakım Maliyeti: Bir Veteriner Perspektifi

Feline veteriner Elizabeth Colleran, DVM, veteriner bakımının maliyetine gerçekten ne girdiğini ve veterinerlerin müşterilerin kedilerinin bakımı için mümkün olan en iyi kararı vermelerine nasıl yardımcı olduklarını paylaşıyor.

Kasım

Bir müşterinin kedisi öldüğünde: Belle’ye bir haraç

Şükran Günü’nden bir hafta önce, uzun vadeli kedi müşterilerimden biri aniden vefat etti. Ne yazık ki, bu yapmayı seçtiğim bu çalışmanın bir parçası. Kedinin koruyucusunu kederlerinde desteklemeye çalışıyorum ve birkaç gözyaşı ağlıyorum. Ölümü geciktiremememe veya önleyemememe rağmen, Reiki oturumlarımın kedi müşterim için daha iyi sağlık ve yaşam kalitesine katkıda bulunduğu bilgisiyle rahatladım. Ve Belle’nin ve diğerlerinin anısını kalbimin özel bir köşesine sokuyorum.

Aralık

Bir veteriner sor: Kedimi ne beslemeliyim?

Feline Veteriner Fern Crist, DVM, küçük bir av hayvanı mümkün olduğunca yakından taklit eden bir diyet tüketirken kedilerin neden en sağlıklı olduğunu açıklıyor.null

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *