Profesyonel Köpekler: Protege K9 Güvenlik Köpekleri

Not: Bu, Güvenlik Köpekleri sunan ve aynı zamanda eğiten bir hizmet olan Protege K9’un sahibi Ty Brown ile bir röportajdır. TY, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelere 100’den fazla güvenlik köpeği eğitti. Aynı şekilde, evcil köpek itaatinin yanı sıra Utah’ta alışkanlık ayar hizmeti olan evcil köpek adamını da yönetiyor.

Nasıl uzman bir evcil köpek eğitmeni oldunuz? Güvenlik köpeklerini ne zaman eğitmeye başladınız? Protege K9’daki işleviniz nedir?

14 yaşındayken köpekleri eğitmeye başladım. Her zaman bir hayvan tutkunu oldum ve 12 yaşının evcil hayvan mağazalarında ve veteriner ofislerinde görev uygulamalarını doldurduğumu düşünerek vb.

Tabii ki, kimse beni o yaşta işe almazdı. 14 yaşındayken bir evcil köpek fitness eğitmeniyle karşılaştım ve ona bir iş için yalvardım. Ancak bana ödemedi, ancak birkaç yıllık program boyunca onun için çıraklık yapmamı sağladı.

Bu deneyimden, ülkenin en büyük güvenlik evcil köpek işlerinden biri için eğitim yöneticisi olarak bir görev yapana kadar uzun yıllar boyunca yarı profesyonel olarak eğitim aldım. Bu işte birkaç yıl geçirdim, eğittiğimde dünyayı geçerek ve bir VIP müşterisine güvenlik köpekleri sağladım.

Protege K9’un sahibi olarak, uygun köpeklerin seçimini denetliyorum, eğitimi denetler ve köpeklerin yeni evlerine sevkiyatını denetler.

Eğitimli güvenlik köpeklerinin hem bireyleri hem de bireyleri güvence altına aldığını anlıyorum. Bekçiler olarak hizmet ederler, aynı zamanda saldırganlık, güvenli ve saldırı göstermek için eğitilebilirler. Bu köpekler başka ne yapmak için eğitilmiş?

Esasen iyi eğitimli bir güvenlik evcil köpeği, sizi her yerde tercih edebilen bir evcil köpektir. Sizinle futbol oyununa gidebilir, iş yerinde masanızın altında uzanabilir ve bir akşam yemeği partisi için hoş geldiniz konukları olabilir.

Ancak çağrıldığında, saldırganlığı gösterebilir ve gerekirse bu saldırganlığı bir saldırı ile destekleyebilir.

Protege K9’da her özel müşteri için eğitimi kişiselleştirmeyi seviyoruz. Köpekler, potansiyel bir araç krikoyu taktiksel olarak yönetebilmek, bir soygunundan kurtulmak ve diğer potansiyel tehditlerin yanı sıra bir ev istilasını yönetebilmek için eğitilir.

İnsanlar tehlikeli bir durum ortaya çıkarsa, köpeklerin “ne yapacağını bileceklerine” inanıyorlar. Durum böyle değil.

Yapmamız gereken, olası tehlikeleri incelemek ve bu tehditlerle savaşmak için belirli güvenlik egzersizlerini stil etmektir. Bu bir kapıya koşmanın yanı sıra, bir davetsiz misafirin arabaya girmeye çalışan bir adamın koluna girmesini veya almasını engellemek için havladığını gösterebilir. Bir evcil köpeğin belirli bir tehlikeye karşı korumasını istiyorsak, bunun için eğitmeliyiz.

Eğitimli güvenlik köpekleri hakkında en tipik yanlış anlama nedir?

Güvenlik köpeği olarak eğitilmiş kendi evcil köpeğim hakkında konuşan rahat bir ortamdaydım. Birisi kulak misafiri oldu ve anında, “Ah, köpekleri bu şeyleri yapmak için eğitmeyin. Bu onları tehlikeli hale getirecek. ”

Bunun tersi normalde gerçektir. Güvenlik eğitimi normalde köpekleri çok daha güvenli hale getirir. Hemen hemen tüm köpeklerin belirli koruyucu içgüdüleri vardır ve güvenlik eğitiminin ne yaptığı, onlara bu içgüdülerin nasıl kullanılacağını ve ne zaman iyi olduğunu göstermektir. Çok gelişmiş itaat, bir ön koşulun yanı sıra yüksek seviyelerde ve tasma yönetimi bir zorunluluktur.

İyi eğitimli bir güvenlik evcil köpeği, etrafındaki kişiler için bir risk değildir. O, sadece uygun olduğu kadar uygun olduğu gibi kuvvet kullanan fantastik bir arkadaştır.

Bazı insanlar (eğitimsiz) köpeklerinin gerektiğinde sahiplerine saldıracağına veya güvence altına alacağına inanıyorlar. Bu inançın nesi var?

Bu harika bir soru. Bir evcil köpeğin sahiplerine bağlı hissettiğinde onları hayatı ile güvence altına alacağı bir efsanedir. Birçok sahip, evcil köpeklerinin yabancılara havladığını veya birisi yaklaştıkça hırıltılı olduğunu gördüklerinde bunun doğru olduğuna inanıyor. Elbette, bir evcil hayvan köpeğinin beğenilenlerini güvence altına aldığı birçok belgelenmiş durum var.

Bununla birlikte, çoğu zaman, evcil hayvan köpeği havlayabilir veya hırıltı yapabilir, ancak itme kupa ile ilgili olduğunda korumak için hiçbir şey yapmayacaktır. Eğitimsiz bir evcil köpeğin gerçek koruma sağlaması son derece düşük olmasının birçok nedeni vardır:

1- Gerçek Güvenlik İhtiyaçları Aşırı Karakter Dayanıklılığı. Birçok köpek buna sahip değil. Bu ev köpeğine karşı bir vuruş değil. Heck, a lot of people don’t have what it takes to offer viable safety as well as protection. I understand I don’t.

2- An untrained pet dog wouldn’t understand what to do. people presume that just since a pet dog has teeth as well as a loud bark he understands exactly how to protect. Well, a lot of people have hands as well as feet however exactly how lots of people might successfully protect themselves from an attacker without self-defense eğitim? Köpekler tam olarak nasıl savunulacağını anlamak için doğmazlar. Bu beceriler öğretilmeleri gerekmektedir.

3- İnsanlara karşı saldırganlık birçok ırktan seçici olarak yetiştirildi. Nesiller için evcil köpek yetiştiricileri, ısırık inhibisyon eğilimlerinin yanı sıra insanlar tarafından hızlı bir şekilde ele alınma yeteneğine sahip örnekler yetiştirdiler. Birçok köpeğin yabancılarda hırıltısı veya havlaması sorunu yoktur, ancak tehditlerini gerçekten yedeklemek için son derece zor olurdu.

Protege K9 köpeklerinin çoğu safkan Rottweiler, Alman çobanları ve Doberman Pinschers’tır. Potansiyel bir güvenlik köpeğinde başka hangi yüksek nitelikleri arıyorsunuz? Neden belirli barınak köpeklerini güvenlik köpekleri olarak eğitemiyorsunuz?

Aradığımız bir dizi yüksek nitelik var:

1- Sosyallik. Gerçek bir güvenlik evcil köpeğinin, arkadaşları ve ailelerle birlikte son derece sosyal olması gerekir. Aileleriyle oynamayı seven eğlenceli karakterlere sahip köpekleri seviyoruz.

2- Güçlü Sürücüler. Hem yüksek av sürücüsü hem de güçlü savunma sürüşü olan köpekleri arıyoruz. Savunma sürüşü, evcil köpeğe tehlikeli bir durumun gerçeğini göstermek için kullanılır ve ısırma becerilerini göstermek için av sürücüsü kullanılır.

3- derin kan çizgileri. Bir köpeğin soyunun yüksek kaliteli güvenlik köpekleriyle dolu olduğu ve spor köpekleri de aynı şekilde fantastik bir güvenlik köpeği olacağını göstermez. Yine de kesinlikle yardımcı olur.

Barınak köpeklerini seviyorum, ancak normalde sadece güvenlik eğitimi yapamazlar. Bu tür bir eğitim için ideal evcil köpeği keşfetmek bir aksilik veya tesadüf değildir. Nesiller için Avrupa’daki köpekler, bu tür işler için eğitilmelerini sağlayan son derece belirli özellikler için yetiştirildi. Son derece özel bir evcil köpek gerektirir ve bu tür bir evcil köpek normalde kazara gerçekleşmez.

Avrupa ülkeleri son derece yüksek üreme standartlarına sahiptir. Bir evcil köpek yetiştirilmeden önce sağlık, mizaç ve eğitim testlerini geçmeleri gerekir. Bu, her evcil köpeğin olağanüstü olmasını sağlamaz, ancak oranları istifler. Bu yüzden hemen hemen her yetkilinin köpeği, silahlı kuvvetler köpek ve dünyadaki güvenlik evcil köpeğinin doğrudan Avrupa’dan geldiğini veya Avrupalı ​​ebeveynlerden geldiğini göreceksiniz.

Barınak köpekleri, özellikle bu çalışma için yetiştirilen köpeklerle aynı genetik kozmetiklere sahip değildir. Bu, potansiyel evcil köpek sahibinin bir sonraki evcil hayvanları için bir sığınakta gezinmesini caydırmamalıdır. Bununla birlikte, bir güvenlik köpeklerine ihtiyaç duyarlarsa, diğer alanlara bakmaları gerekir.

Potansiyel bir güvenlik evcil köpeğine zaman harcadığınız bir durum ve işe yaramadığı bir durum var mı? Evcil köpeğin program için ideal olmadığını tam olarak nasıl seçtiniz?

Bu zaman zaman gerçekleşir. Evcil köpeğin iş için sürekli yeterli bir mizaç veya güçlü yeterli karaktere sahip olmadığı açık hale gelir. Mükemmel olan durumlarda, cinse aşina olan birini keşfetmek ve zorlukları anlamak ve onlara düşük veya ücretsiz olarak evcil köpek sağlamaktır.

Teorik olarak, eğer bir risk veya sorumluluk olan bir evcil köpeğe sahip olsaydım, ötenazi hakkında düşünmek zorundayız. Neyse ki bu hiç olmadı. Avrupalı ​​satıcılarla harika bağlantılar koruyarak bu tuzaklara karşı korunmaya çalışıyoruz. Eğitim programımıza koymak için onlardan satın aldığımız köpeklerin çalışmanın yanı sıra istikrarlı olduğuna güveniyoruz.

Köpekler satın alındıktan sonra hayatları boyunca sürekli eğitim alıyor mu?

Müşterilerimizi eğitim için geri dönmeye devam etmeye motive ediyoruz. Obedience training is quickly maintained by our clients on a everyday basis by themselves. Ancak güvenlik eğitimi, eğitimli profesyonellerin yardımına ihtiyaç duyar.

Birinin eğitimli bir güvenlik evcil köpek satın almak için parası olduğu için, yetenekli bir sahip olduğunu göstermez. Bu köpeklerden birine kim sahip olmalı veya olmamalı? Hangi tarama işlemini kullanıyorsunuz?

Yasadışı faaliyetlere dahil olan herkes bu köpeklerden birine sahip olmamalıdır. İlaç bayilerinin bu tür köpekleri düşündüğünü duymak için şok olmayabilirsiniz.

We screen clients by discovering out exactly how lots of kids they have, what type of way of life they lead, what their occupations are, their offered time commitment to a pet dog in the home, past dogs they have had as well as why they no longer have those dogs, their expectations of what the pet dog must do, etc.

Bütün ciddiyetle, insanların telefon çağrısı yaptım yanı sıra, aynı zamanda zor olan bir evcil köpeğe veya kapılarıyla birlikte gelen birini yırtacak bir evcil köpeğe ihtiyaç duyduklarını, vb. utilize the pet dog asCaydırıcı yerine bir silah köpeklerimizden birine ait değildir. Köpeğinizin herhangi bir türünde birisinin hayatını kurtardığını mı?

Batı Avrupa’daki bir haneye evcil bir köpek verdiğimde. Bir etkinlikte, evcil köpek, davetsiz misafirin silahını alabilmesini ve yetkililer gelene kadar fakir kişiye eğitilmiş olmasını sağlamak için davetsiz misafire uzun süre saldırarak bir kırılmayı durdurdu.

Bir olayda, aynı evcil köpek, hane halkı üyelerinin bir veya tamamının ölümüne yol açabilecek bir ev istilasını durdurdu. Birkaç adam otomatik silahlarla içeri girdi. Evcil köpek saldırıya da gönderildi. Evcil köpeği ciddi sayılmış ve sahiplerinden biri gibi dövülmüş. Bununla birlikte, saldırısı, bir hanehalkı üyesinin eve kaçıp polise telefon görüşmesi yapabilmesini sağlamak için yeterli bir saptırma sağladı.

Neyse ki bu nadirdir. Eğittiğim bazı köpekler komuta saldırganlığı göstermek için çağrıldı. Bu normalde birçok saldırganı durdurmak için yeterlidir. Bir evcil köpeğin kabuğunu bir ısırıkla desteklemesi gereken alışılmadık bir durumdur.

Saldırı ve saldırı göstermesi için köpek eğitimi konusunda eleştiri alıyor musunuz? Bu eleştiriye tam olarak nasıl karşı koyuyorsunuz?

Kesinlikle eleştiri alıyoruz. Mentor köpeklerinde tam olarak nasıl kullanılacağı konusunda ne yaptığımız biraz tartışmalıdır.

Bir güvenlik evcil hayvanı köpeğinin gerçekte ne olduğunu göstererek eleştirilere karşı koyabildim. Kendi Rottweiler’im Rocco (resimde), radyo programlarında ve halk için güvenlik rutinleri yaptığı yardım etkinliklerinde yer aldı. Bu gerçekten son derece istikrarlı, dostça köpekler olduğunu paylaşmak için harika bir şans sağladı.

Bu köpekleri hizmet adamımızın yanı sıra kadınlarla karşılaştırmayı seviyorum. Görevdeyken, evi ve özgürlüğü güvence altına almak için yüksek saldırganlık seviyeleri yapabilirler. Görevden çıktıklarında, geri kalanımız kadar ev insanlarıdır. Aynı şey iyi eğitimli güvenlik köpekleri için de geçerlidir.

Rottweiler ve Alman Çobanları gibi ırklar sık ​​sık agresif olduğu için kötü bir sicil alıyor. Onları “Saldırı Köpekleri” olarak eğitmeyi sadece bu klişeye katkıda bulunuyor. Bu kararlar tam olarak nasıl yanlış?

Bu stereotiplerin geldiği araştırmayı araştırırsanız, son derece bit istisna dışında, bu itibarların eğitimsiz hayvanlardan elde ettiğini görür. Umudum, köpeklerimizin ve bizimki gibi köpeklerimizin ırkların elçileri olması. Umudum, insanların bu köpekleri olduklarını görebilmeleri, yardımsever koruyucular.

Eğitimsiz bir evcil köpek bir sorumluluktur ve bir klişeyi sürdürür. Eğitimli bir evcil köpek bu stereotipleri kırar.

Aynı şekilde doğru terminolojiyi anlamak da çok önemlidir. ‘Saldırı köpeği’, insanların etrafında olamayan ve bir bahçede zincirlenemeyen kötü eğitimli, kötü sosyalleştirilmiş bir evcil köpektir. Güvenlik evcil köpeği, sadece son çare olarak saldırı istihdam eden bir ev arkadaşıdır.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *