• Uncategorized
  • 0

Cins Profili: İngiliz Springer Spaniel

Bu, Sophie’nin blog yazma çıkışı (aşağıda resmedilmiştir). Sophie şimdi 2 yaşında, ancak ona bir köpek yavrusu olarak bakın. Bir Springer Spaniel köpek yavrusu daha çok köpek şirin yok. Geçen hafta sonu onu ziyaret etmenin yanı sıra aileme de ait. Ace ve Sophie, birlikte olduklarında harika bir zaman geçirirler.

İngiliz Springer Spaniels son derece samimi, sevecen köpeklerdir. D. Caroline Coile’un köpek ırklarının ansiklopedisine göre, 1800’lü yıllarda arama oyunu olmak üzere İngiltere’de yetiştirildiler. Kuşları yıkamak ya da onları çimlerin yanı sıra fırçadan çıkarmak için yararlı oldular. Bence, Springer adı, sonsuz enerjisi, oynaklığı ve zekice olduğu için cinse uyuyor. Yeterli egzersiz yapmayan bir yaylı, bir şeker yüksekliğinde 6 yaşında gibidir. Kuyrukları asla sallanmayı bırakmaz.

Springers 40 ve 50 kilo arasında değerlendirir, bu da onları güzel, orta boy bir köpek yapar. Siyah veya karaciğer işaretleri veya üç renkli beyazdırlar. Kuyrukları AKC standartlarını tatmin etmek için yerleştirilir. Kürkleri kesilmezse, paltoları akışın olduğu kadar uzun olacak.

İngiliz Springer Spaniel’e sahip olmanın avantajları:

1. Springer Spaniels fantastik atletik yeteneklere sahiptir. Fantastik avcılar yaparlar, arkadaşları koşarlar ve çeviklikte başarılı olurlar.

2. Bu köpeklerin eğitimi kolaydır. İtaat denemeleri, çeviklik ve avcılıkta başarılı olurlar.

3. Springer Spaniels herkes gibi. Her zaman mutlu olurlar. Sürekli kuyruk sallama, herkesin yüzüne bir gülümseme getirecektir. Azarlanırken bile, kuyruk sanki “Ama beni affediyorsun, değil mi?” Diyormuş gibi dolaşıyor. Onlar da canlı ve sevecen yanı sıra gençler ve diğer evcil hayvan ile fantastik olsun.

4. Onlar uygulanabilir bir boyuttur. Yaklaşık 45 poundda, çoğu insan bir yayını kaldırabilir. Diğer spor köpeklerinin çoğu kadar büyük ve güçlü değiller.

5. Springers harika gözlemciler yapıyor. Büyük havacılar değiller, ancak uyanıklıklarından beri sahiplerini yaklaşan yabancılar veya hayvanlar konusunda uyaracaklar.

İngiliz Springer Spaniel’e sahip olmanın dezavantajları:

1. Yeterli egzersiz yapmazlarsa sonsuz enerjileri rahatsız edici olacaktır. Springers requirement more than an hour of physical as well as mental exercise daily or they will get bored. Obedience training, a long everyday walk as well as a huge lawn will pay off huge time if you own a springer.

2. Their coats will need brushing, as well as they will likewise requirement trimming every two to three months or so. The breed likewise sheds.

3. health and wellness problems typical with springer spaniels include ear infections, hip dysplasia as well as elbow dysplasia, according to Coile.

4. A springer’s tracking as well as flushing instincts are sufficient to drive a person nuts on a walk. Without appropriate training as well as leadership, a springer won’t understand when to stop as well as can quickly ended up being fixated on squirrels, rabbits as well as birds.

5. Although springers make great watchdogs, they are likewise likely to make buddies with any type of stranger. There is not an aggressive bone in a springer’s body.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *