• Uncategorized
  • 0

Petmeds® Köpeklerim neden öksürüyor?

ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’e PinterestPinterTwitterShare’e PinterestPinterestPinterestShare’ye paylaşarak Moreaddthismore69

Çok sayıda müşteri tarafından sorulan yaygın bir soru şunları içeriyor: “Köpeklerim öksürmeye başladı. Bunun anlamı ne?” Öksürük, inhalant tozu/tahriş edici/alerjenlerden çok daha karmaşık tıbbi sorunlara kadar hayvanlarda çok sayıda nedene sahip olabilir. Akut öksürük bazı durumlarda, köpeklerde köpek kulübesi öksürük kompleksi gibi bakteriyel veya viral enfeksiyonlardan kaynaklanabilir, özellikle bir köpek parkında diğer köpeklere maruz kalma geçmişi, tımar veya yatılı tesiste, o zaman Kennel öksürüğü kesinlikle bizim “Gözden Geçirme” listesi.

Diğer köpekler öksürebilir:

Yayılan bir trakea olarak bilinen daralmış bir soluk boru gibi hava yollarının anatomik problemleri.

Alerjik/enflamatuar hava yolu hastalığı (kronik obstrüktif akciğer hastalığı olarak bilinir).

Yuvarlak kurtlar veya kalp kurdu gibi parazitler, bu yüzden veteriner hekiminizin ofisinde periyodik dışkı kontrolleri ve kalp kurdu kan testlerine sahip olmak önemlidir.

Çeşitli kalp hastalıkları, iltihaplanma veya göğüs boşluğunun enfeksiyonları ve akciğerlerde kanser gibi diğer hastalıkların hepsi bir semptom olarak öksürük ile ortaya çıkabilir.

Bir öksürük hafif ve/veya kısa yaşıyorsa, bir hayvan koruyucusu her zaman bağışıklık sistemini vetri-dmg sıvı veya C vitamini ile takviyelerle arttırmayı deneyebilir. Klorfenirimin veya Benadryl gibi antihistaminler, öksürük alerjik temelli ise yardımcı olabilir. Bununla birlikte, öksürük şiddetli, kronik veya kalıcı ise, o zaman yerel veteriner hekiminde tam bir çalışma ve sınav önerilir.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *