• Uncategorized
  • 0

Bir köpek yetiştirmek için bir köpek nasıl yetiştirilir

Sürü köpekler, yoğun sürüşü ve içgüdüsel çalışmaları ile iyi bilinmektedir. Bu kısa makale, bir köpek yetiştirmek için nasıl bir köpek yetiştirme konusunda temel bir fikir verecektir.

Sürü köpekleri, yüzyıllar boyunca koyun, sığır ve diğer hayvanlara bakmak için kullanılmıştır. Ortak sürü ırklarından bazıları çobanlar, collies ve tabii ki, çoban köpeğidir. AKC, “Herding ırkları,” diğer hayvanların hareketini kontrol etme içgüdüsel bir yeteneğini paylaşıyor “de dahil olmak üzere, sahiplerinin zamanlarında yer alıyor.

“İçgüdüsel çalışmaları olan ve sizin için çalışmaya başlayan bir şey olan bir şeyi almada gerçek bir çekicilik var,” bir koyun çiftliğinin sahibi ve birkaç şampiyon sınırının sahibi Amanda Milliken’i tartışıyor.

İLERDİR:
saklamak

Bir köpek sürü için nasıl eğitilir

Bir köpek yetiştirmek için bir köpek eğitimi – Başlarken

Sürü köpeğinize talimat verecek komutlar

Sürü Canine Eğitim Stillerinin Çeşitliliği

Sürü köpek ırkları

Bir sürü köpek yavrusu seçimi

Onding köpek denemeleri ve yarışmaları

Herding köpek denemelerinde değerlendirilen beceriler

Hepsi köpeğinizle bağlanmakla ilgili

Hiç bir sürü köpek denemesini gördünüz mü?

Onding Canine ırkları ile olan deneyiminiz nedir?

Bir köpek sürü için nasıl eğitilir

Sürü başarı, bir köpeğin sürü ve işleyicisi olan hayvanlarla olan ilişkilerine dayanır. Amanda’nın “karmaşık ve eğlenceli” olarak tanımladığı bir ilişki.

“Bir işleyici ve bir köpek arasında karmaşık bir dil inşa ediyor ve inşa ediyorsun” diye açıklıyor.

“Bir köpek, iyi bir ortak ortağı olmak için size güvenmesi gerekiyor, bu yüzden koyunlar hakkında akıllıca kararlar verdiğinizi düşünüyorlarsa, sayıları zaman aşkın …. Ve yakında, yapmalarını yönlendirmek yerine yapmalarını istediğinizde yapmalarını istediğiniz şeyleri yapmaya başlarlar. ”

Müthiş bir işleyici köpeği çiftinin özelliklerinden biri iki yönlü bir iletişimdir. Tutum, hız ve beden dili ile bir köpek, işleyiciye hayvanların nasıl yanıt verdiğini ve bunları nasıl değerlendirileceğini söyleyebilir. Bir işleyici daha sonra buna göre cevap verebilir.

Amanda, “Müthiş bir çalışmada, hareket halindeyken bir köpek patoslu bir işleyici olduğundan çok daha fazla konuşmanın daha fazlası var.”

Kenarlık kömür ocağı bir koyun sürüsü

Bir köpek yetiştirmek için bir köpek eğitimi – Başlarken

Amanda bize bir köpek sürü için nasıl eğitileceğine dair bir fikir verdi. Eğitim genellikle köpekler yaklaşık bir yaşındayken başlar. Amanda’nın odaklanmasından önce, kuklalarla olan ilişkisini kurarak, en iyi ve yanlış arasındaki farkı anlamalarını ve onlarla konuşarak bir çalışma kelime haznesi oluşturmalarına yardımcı olmuştur.

9 ila 12 ayda, köpekler umarım sürülere ilgi duyuyorlar ve ayrıca koyun, sığır veya diğer hayvanları geçebilecekleri kadar hızlı. Hayvancılıktan sonra sadece kovalamak sürü kullanmıyor.

Günlük eğitim önemlidir, bu nedenle bu genellikle bir çiftlikte yaşamak ve hayvancılık için bakım yapmaktadır.

“Eğitim durumunuzu düzenlemelisiniz, böylece kapınızı bir düzine koyun için dışarı çıkıp köpeklerinizi günde 20 dakika boyunca çalıştırabilirsiniz. Aksi takdirde, 150 koyunu tutmayan Amanda, bu dili ve onlarla ilişki kurmazsınız “diyor.

Amanda Milliken Onun Sınır Collie Dorey ile

Sürü köpeğinize talimat verecek komutlar

Dört temel sürü komutu vardır: sol, sağ, yürümek ve uzan.

Eğitim sesli komutlarla başlar, ancak işleyiciler genellikle ıslık çalmaya hızlı bir şekilde geçiş yapar. Whistles, 700-800 metre gibi uzun mesafelerde çok daha kolay duyulabilir. Amanda ayrıca bir düdük ile bir sesli komuttan daha doğru olabileceğinizi de belirtti.

Bir düdük atıcının ne yaptığını istediğini bileceklerini bilecek. Örneğin, sola büyük bir dönüş, sadece sola adım atan kısa bir yumuşak düdüğü kadar büyük bir uzun ıslık ile iletilebilir. Veya tam bir durağa karşı küçük bir durdurma.

Herhangi bir eğitimde olduğu gibi, yavaş yavaş gitmek ve köpekleri çok zorlamak için gereklidir. Kısa yoğun eğitim oturumları, bir seferde bir saat geçirmekten ve köpeğinizi tüketmekten daha iyidir. Herding, fiziksel olarak zihinsel bir egzersizdir, bu yüzden aşırı eğitim, bir köpeğin aklını azaltabilir, bu da coşkusunu azaltabilir. Oturumu daha çok isteyen bir köpekle bitirmelisin.

Sürü Canine Eğitim Stillerinin Çeşitliliği

Amanda, köpek yavrusu sıvı olabileceği ve koyunlara duyarlı olabileceği “lirik” bir yaklaşıma sahip olmak için çabalıyor. “Birinin tamamen köpekleri ön hattın üzerinde serbest bırakmayı severim. Sadece bir durma değil, “diyor.

Ayrıca, sürümlerin stokları yönetmekle ilgili olduğunu ve itaat alıştırması olmadığını vurguluyor.

“Genellikle insanlargo to trials and they say, “Oh that person said lie down and the canine didn’t lie down.” No, but it hitched… up its pace and slowed down and took the sheep at a slower pace and that was really the point of the command.”

Sürü köpek ırkları

Herding dogs are very specialized. They have been bred for generations for the particular qualities needed to gather, herd and safeguard livestock. and different breeds are much more suited to different types of stock. For example, border collies reign supreme when it concerns herding sheep.

Just a few of the numerous herding canine breeds include:

Border collie
Australian cattle canine (heeler)
Corgi
Old English sheepdog
Belgian shepherd
Collie
Sheltie
Alman Kurdu
Tervuren
Australian keplie
McNab

Note that there are dozens much more herding breeds. This is just a short list of some of the popular herding breeds around the world.

Also, just because a canine is classified as a “herding breed” doesn’t imply it will be a herding dog. just like there are some Labradors who don’t like water and won’t fetch a thing.

Border collie puppy with a wolfhound

Bir sürü köpek yavrusu seçimi

Amanda notes that it is very challenging to judge puppies. She advises people to look at the working records and styles of the parents.

Then she says, “You have to get a pup up to about a year old and then work it out with the stock and see how it pans out for you. Every canine has a different work style.”

As a handler becomes much more experienced, they come to understand their own style and what type of canine works best for them.

“Suddenly you start seeing different traits in dogs that appeal to you and things that work maybe with your character a little better,” says Amanda.

Another option is to adopt an older canine who has experience with herding.

Amanda explains, “A handler might get to a place where they have some good very talented young dogs coming up. They know they don’t have too much time left for an older canine and they might sell it on to the best home… It will really help bring you along as a handler.”

Onding köpek denemeleri ve yarışmaları

Handlers and dogs put their herding skills to the test at sheepdog trials. trials take place across North America.

At a trial, a canine and handler relocation a small herd of sheep (usually three to six animals) around a pre-determined course.

Amanda Milliken with her border collie Howell after winning Meeker Sheepdog Trial

Competition levels include novice (for less experienced dogs), pro-novice (an experienced handler with a young canine or an inexperienced handler with an experienced dog) and open (for everyone). Each level requires different skills.

Herding köpek denemelerinde değerlendirilen beceriler

Some of the skills evaluated in trials are below (The working Sheepdog site has a valuable glossary):

Gathering: begins with the outrun where the handler sends the canine to pick up the sheep. When the sheep begin to relocation under the influence of the dog, this is called the “lift.” The fetch is when the canine brings the sheep through the course toward the handler.

Driving: The canine takes the sheep or cattle away from the handler. The working Sheepdog site notes, “Driving has a credibility for being challenging to instruct because a dog’s natural reaction is to bring the stock to the handler rather than push them away.”

Penning: The canine moves the sheep into a pen.

Singling: separating one or two sheep away from the main group.

The livestock are the big wildcard in any competition. Amanda explains, “It’s actually harder for dogs to work small groups [of sheep] than it is to work 150 because those are separated from their peers and they’re nervous and pull different directions. Whereas if they’re in a group they’re very relaxed.”

She notes that the breed of sheep used at trials varies by location. Western sheep tend to be much more wily and difficult. “They always blow the minds of the dogs,” she says.

“What your training amounts to is preparing you for the things that happen on a trial field and you can’t predict what those are going to be,” she explains.

“You have to become incredibly flexible and deal with the problem as it presents itself to you on the field. and it’s your job to take those sheep around the course no matter what they’re like. learning to be flexible is very important.”

Hepsi köpeğinizle bağlanmakla ilgili

Over the course of her career, Amanda has won various competitions, including the us national finals in 2005 and the Canadian championships seven times. but for her, the relationship with her dogs and the lifestyle she has bılil birçok ödüllendiricidir.

“Bunlar bu köpekleri seçtiğiniz çok sofistike ortaklıklardır. Bir gündemleri var ve yapacak bir şey istiyorlar … o genç köpeğin farklı bir karakter yaratıyor. Yaptıklarından mutlular. ”

“Bu yaşam tarzı buna değer” sonucuna vardı. Yapılması çok çarpıcı bir şey. Size şaşırtıcı netlik ve çekicilik ve konsantrasyon anlamına gelir. ”

Hiç bir sürü köpek denemesini gördünüz mü?

Onding Canine ırkları ile olan deneyiminiz nedir?

Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin! Sürü köpeğiniz hakkında bilmeyi çok isteriz!

İlgili Makaleler:

Hayvancılık Guardian Köpekleri
Canine çeviklik eğitimi, tüm eğitim için nasıl uygulanır?
Koşu için en iyi ırklar
Terapi köpek eğitimi

Julia Preston, ontario, Kanada’daki çiftliğinde köpek davranışı ve eğitimi, çalışan köpekleri ve hayatı hakkında bu mutt için yazıyor. Baxter adlı tatlı, rahat bir boksör karışımı var. Ayrıca evde yaşayan maceraları ve DIY yenileme maceraları hakkında yazdığı 129 dönümlükte evde bir blogger.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *