• Uncategorized
  • 0

Evcil köpeğiniz veya kediniz için bir veteriner seçmek

ekledikleri buttonsShare’i facebookFacebookFabookShare’e pinterestpinterestpinterestshare’ye Moreaddthismore’a pinterestpintertwittershare’ye seçmek

Bir veteriner seçerken, potansiyel müşterilerin diğerlerinden çok daha fazla ağırlık verebilecekleri birkaç husus vardır. Bunlar genellikle fiyat, kişisel sevk ve kişinin evine yakınlığı içerir. Bir veteriner seçerken aranacak önemli şeyler olarak gördüğümü kısaca tartışacağım. Bir veteriner hekim seçmenin en önemli özelliğinin, sadece iyi kurulmuş ve sevecen bir destek personeli ile genel bilimsel tıp ve ameliyatta deneyimli değil, aynı zamanda bir müşteriye gerçekten bir veteriner olduğunu hissediyorum. Bilin ”bir soru sunulduğunda cevabını bilmiyorlar. Ya da en azından veteriner, vakaları veteriner tıbbının çeşitli uzmanlık alanlarında uygulayan veteriner hekimlere yönlendirmelidir. Alanımız insan tıbbı kadar uzmanlaştığı için, bir veteriner hekiminin veteriner hekimliği ve veteriner tıbbının tüm alanlarında uzman olması neredeyse imkansızdır.

Veteriner hekimler tüm hayvan türlerini tedavi edebilirler, ancak hepimiz şu anda aynı temel 4 yıllık çekirdek Veteriner Eğitim Okulu derslerini almaktadır. Ve bu, küçük hayvan veterinerlerinin veterinerlik okulu eğitiminin ortasında büyük hayvan tıbbı ile ilgilenenlerden ayrıldığı yakında değişecek olsa da, hala tüm veterinerlerin dört yıllık veterinerlik okulu boyunca aynı çekirdek eğitimi aldıkları ortak uygulamadır. .

Bir kişi örneğin özel bir cilt veya sindirim durumu geliştirirse, o birey derhal bir insan dermatoloğuna veya gastroenterologa yönlendirilir. Aynı tür uzmanlık ve sevk sistemi veteriner tıbbında bulunur ve uygun olduğunda genel bir veteriner uzmanı tarafından kullanılmalıdır. Hayvanları için semptomatik tedavilere binlerce dolar harcayan çok sayıda müşteri, genellikle herhangi bir teşhis olmadan, genellikle uzmanlara sevk edilmeden önce, genellikle evcil hayvanlarını uygun şekilde tedavi etmek için harcamak için çok az isteğe bağlı gelir veya paraya sahip. Bence, bu yönlendirmelerin birçok vakada çok daha erken gerçekleşmesi gerekiyor. Dahiliye, oftalmoloji, dermatoloji, ortopedi veya onkoloji (kanser tıbbı) olsun, sevkler hayvan arkadaşlarımızın optimal bakımı için kritiktir.

Veteriner bakımının bir diğer önemli yönü, 24 saatlik acil bakımın kullanılabilirliği veya erişim/sevktir. Bizimde olduğu gibi, sağlık sorunu aile evcil hayvanlarımıza gündüz veya gece, hafta sonları veya tatillerde de vurabilir. Genel profesyonelinizin 24 saatlik veteriner bakımına erişmesi veya tedarik etmesi çok önemlidir.

Son olarak, bir veterinerin temel bir sağlık sınavına ne kadar zaman ayırdığını düşünüyorum. Eski uygulama standardı, veteriner hekimlerin saatte 4 ila 5 kişi görmesiydi. Bununla birlikte, günümüz dünyasında ihtiyaç duyulan hayvan koruyucusunun artan bilgi ve eğitimiyle, bir veterinerin bir sağlıklı yaşam sınavı için en az 20 dakika izin vermeden nasıl gerçekten kapsamlı bir iş yapabileceğini görmüyorum. Ayrıca, bugünün veterinerinin, aşılama konusundaki bilgimizin otoimmün hastalıklarda, alerjilerde ve hatta bazı kanserlerde oynayabileceği göz önüne alındığında, mevcut aşı protokollerine aşina olmasının ve aşılamamasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Çoğu çekirdek viral aşıların birçok durumda her 3 yıldan fazla bir kereden fazla verilmesi gerekmez ve birçok yaşlanma ve kronik olarak hasta evcil hayvanlarda, aşılar ise dikkatle verilmelidir. Her bir evcil hayvan, “tek atış herkese uyuyor” yaklaşımından ziyade, hangisine ve nasıl çok fazla aşı verilmesi gerektiğinde bir birey olarak muamele görülmelidir. Son olarak, ağızdan ağıza yönlendirmeler hala arkadaşlardan veya akrabalardan yönlendirmeler için çok önemli bir bilgi kaynağı sağlar. Mesafe ve fiyat, dikkate alacağım en az önemli kriter olacaktır. Kendi hayvanım veya insan ailem için ideal profesyonel için, mesafe ve fiyatın bir sağlık pratisyeni seçimimde en az önemli rol oynayacağını biliyorum.

Veteriner bakımı

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *