• Uncategorized
  • 0

Hayvan istismar eden kayıtları, bunları neden anlamadım?

ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’e PinterestPintertWitterShare’e PinterestPinterestPinterestShare’ye paylaşarak Moreaddthismore13

New York Belediye Meclis Üyesi Peter Vallone Jr., büyük elmayı bir hayvan istismarı siciline sahip olmak için ülkedeki en büyük yargı yetkisi haline getirecek bir masrafı geçmeye çalışıyor.

Vallone şöyle açıklıyor:

“Seks suçlusu sicilinden sonra modelleniyor. . . . Kayıt defterinde iseniz, şehirde bir evcil hayvan alamaz veya alamazsınız. Bu liste tüm hayvan mağazalarına, barınaklara ve mevzuat icra kuruluşlarına dijital olarak sağlanacaktır. ”

Hayvan istismarından hüküm giymiş herhangi bir kişi – her türlü formda – beş yıl boyunca kayıt defterine girecektir. Bu kişi ikinci kez bir hayvan istismarı ihlalinden hüküm giymiş olsaydı, kayıt defterinde geçirdiği zaman on yıl artacaktır. Bu sicil, seks suçlusu kayıt defteri gibi, büyük ölçüde şehre adım atan ve kayıt defteri gereksinimlerinin kendilerini bildirmek veya olası bir hapis cezasını tehlikeye atmak için gerekli olan bireylere bağlı olacaktır. Şu anda, belirtilen diğer üç yargı bölgesi zaten bu tür kayıtlara sahiptir.

Ben? Bunun kesinlikle olağanüstü bir fikir olduğuna inanıyorum. Herkesin kendisini kaydetmeyeceğini veya “evcil hayvanlara sahip olmama” kısmına ilgi ödemeyeceğini anlasam da, bu ideal yönde bir adım. Michael Vick kapı ile yürür olmadıkça, hayvan barınaklarının yanı sıra evcil hayvan dükkanlarının, evlat edinen kişinin evcil hayvan sahipliği ile ilgili olduğunda geçmişte bir geçmişi olup olmadığını anlama yöntemi yoktur. Hayvan istismar eden sicil bu sorunu tamamen tedavi edemeyebilir, ancak kesinlikle hafifletmeye yardımcı olabilir.

Dürüst olmak gerekirse, bunlar gibi kayıtları bile anlamadım (dolayısıyla bu yazının başlığı). Bazı insanların bir daha asla evcil hayvan sahibi olamayacak hayvan istismarı (uygun beslenme veya kasıtlı, fiziksel yaralanma sağlama eksikliği) hüküm giymiş herhangi birini arayabileceğini hayal ediyorum. Her türlü türden. DURMADAN. O bandwagon’a atlamaya yönelik kendi kişisel eğilimlerimi reddedemem, ancak kendimi orta-LAP’ı durduruyorum. Ya aptal olsaydınız, ancak şimdi büyümüş ve WISED? Ya bağımlı olsaydınız ve etkisi altında olsaydınız, ancak şimdi temizsiniz? Ya bir nefret kültüründe yetiştirilmiş olsaydınız, ancak ışığı görmüş olsaydın? Benim için değil, rehabilitasyon kavramını bırakmayacak bir parçam var – herkes için değil (üzgünüm, ancak Vick durumunu kesinlikle affedemem), ancak bazıları için. Sonuçta, o kadar aynı fikir olmadan birçok köpek nerede olurdu? Onlara ikinci bir şans vermeye hazır biri olmadan?

Programın kimsenin bu kadar ikinci bir şansa ihtiyacı olması durumunda çok daha mutlu olurum, ancak en iyi dünyam gerçeklikten uzak.

Peki, milletvekillerinize çok daha fazla hayvan istismarı kayıtları gereksinimi hakkında bir mektup oluşturacak mısınız?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *